55 תשובות
וודאי
אנונימי
הנודליזם היא דת האמת! השתחוו למפלצת הספגטי המעופפת ופיראטים!
בקצרה-לאא
אני אתאיסטית אז אם אני אגיד את דעתי זה ייגמר בריב:/
אבל בכללי אני סוגדת למפלצת הספגטי המעופפת המקודשת ונביאה בובי הנדרסון הקסום.
צודק במאה אחוז...
ויש גם הוכחות
דעתי היא שזו דעתך
ויש הרבה אנשים שלא חושבים כמוך
(שזו, אגב, זכותם המלאה)
העכבריזם זאת דת האמת!
תשתחוו לעכברים!
העובדה שכל דת שרדה כל כך הרבה זמן זה בגלל הטפות ואיומים מצד ספר 3:

דמבלדור הוא המשיח השתחוו לדאלקים!
כל הדתות מבוססות על אותו הדבר:
אדם אחד טוען שה' התגלה אליו ונתן לו תורה, האדם הזה הלך והפיץ את התורה שלו וכולם האמינו לו. (כך לדוגמא זה קרה עם פאולוס, מוחמד, בודהא וכו')
בכל הדתות האלה כל האמינות של הדת מונחת כל הכתפיים של האדם הזה, אם הוא אמר אמת הדת היא אמת ואם הוא שיקר הדת היא שקר.
כלומר, אין שום סיבה להאמין לו באמת, אולי הוא פשוט המציא?
כל הדתות הן כאלה, חוץ מהיהדות, רק ביהדות אנחנו מאמינים שההתגלות של ה' שהתחילה את הדת היא הייתה בפני כ-ל העם, כולם שמעו את ה' מדבר במעמד הר סיני והעבירו את התורה מאז ועד היום...
עובדה, האם עם שלם החליט לחגוג כל שנה חגים כמו שבועות ופסח סתם? סתם כך החליטו לאכול מצות כל שנה לזכר משהו שבכלל לא קרה? אין עם בעולם שחוגג לזכר אירוע לאומי שאף פעם לא קרה לו! חח איך אפשר להאמין בזה...
(שימו לב שמכל החגים של כל הדתות, אין חג אחד לזכר אירוע שכל העם היה עד לו).
בכל אופן אי אפשר לבוא לעם שלם ולהמציא תורה כמו שלנו, לבוא ולהגיד להם "כולכם ראיתם שה' דיבר איתכם ולכן אתם חייבים לקיים מלא מצוות כל יום!" זה לא מציאותי.
ועכשיו בואו נדמיין לרגע שכן אפשר להמציא תורה כזו, האם זה ייתכן שאנחנו העם היחידי שהצליח לעשות זאת? מתוך אלפי דתות רק עם אחד יכל להמציא מאורע לאומי כזה? הרי ההסטוריה תמיד חוזרת על עצמה, איך זה שאף עם לא קפץ על הרעיון והמציא אירוע כזה אם זה באמת אפשרי?
פשוט מאוד, אי אפשר להמציא כזה דבר, והתורה שלנו, בניגוד לכל השאר, היא פשוט אמת!
נשמע שאתה בטוח שמה שקרה בתנ"ך קרה באמת...
תקשיבו, אנשים הם פחדנים, אם ספר אמר שהם ישלחו לגיהנום, הם פוחדים מזה.
למה בעידן המודרני כשאדם טוען שהתגלה אליו אל מאשפזים אותו בבית חולים?
Radioactive Bunny - גם אם כן, אז? איך זה גורע מאמיתות התורה? הרי הוכחתי כאן שיש הבדל משמעותי בין הדת שלנו לדתות אחרות.
צדיקה, במקום להיות מושפעת מאתאיסטים טיפשים באינטרנט שמשווים בין התורה שלנו לבין "מפלצת ספגטי" על אף שיש הבדל ענקי, תחשבי לבד!
ואגב בעידן המודרני יש הרבה כתות שקמות על סמך אנשים שאמרו שהם עברו התגלות, ואנשים אפילו מצטרפים אליהם, תרשמי למשל "כת הראלים" בגוגל, יש עוד הרבה דוגמאות אם תרצי אפרט.
ולמה מצטרפים אליהם? כי אי אפשר להפריך את השקר שלהם ואנשים יכולים להאמין בזה בקלות... אבל את התורה שלנו לא היה אפשר להמציא, כי ממציא התורה היה צריך לבוא לעם שלם ולהגיד לו "אתם עברתם התגלות!" (הרי ככה כתוב בתורה) והוא לא אמר "רק אני עברתי התגלות". אז איך עם שלם האמין לזה סתם ככה?
שואל השאלה:
כל כך צפוי שאטאיסטים יכנסו ויגיבו
אנונימי
אני לא אתאיסטית,
אבל אני עדיין מגיבה
חוץ מזה כששאלת (אם אתה שואל השאלה) "מה דעתכם?", היית צריך לצפות לתשובות מכמה כיוונים
הוא לא הלך הישר לעם שלם וטען שהוא עבר התגלות, הוא התחיל עם משפחתו. הוא עזר לאנשים והטיף להם את תורתו; גם כשיהיה ברור שרוב העם הוא חלק מהמשפחה שלו.
לעולם לא טענתי שאני צדיקה, אל תאמר דברים בשמי, אתה הפרחת את דתינו כי היא לדעתך מוכחת! אני בטוחה שהייתה טוען אותו דבר אם הייתה מוסלמי, מה השוני בין הדת שלנו לשאר המונותאיזם? הן מבוססות על אותו עיקרון ואותו אל, מכן, אם הנצרות והאסלם- לפי טענתך כמובן מופרחות, כך גם היהדות.
*צדיקה סוף*
יש לנו זכות להביע את דעתינו, תבדוק במגילת העצמאות.
Radioactive Bunny - כאילו לא הבנת מילה מכל מה שרשמתי.
ואציין שלא אמרתי בשומקום שאין לך זכות להביע דעה.

איך בדיוק הוא התחיל עם המשפחה שלו? אנחנו מאמינים שה' דיבר עם כל עם ישראל, כלומר שבנקודה מסוימת, מישהו סיפר את השקר הזה שכל העם שמע את ה'.
אז תסבירי לי איך השקר הזה סופר? מתי הוא הושתל בזיכרון הלאומי של עם ישראל?

ואם את רוצה לדמיין שזה קרה בתהליך כמו שאת אומרת, איך זה שאין אפילו דת אחת בעולם שמספרת על התגלות לאומית? מתוך כל עשרות אלפי הדתות רק היהדות היא כזו.
התשובה פשוטה - לא ניתן להמציא התגלות לאומית.

הנצרות והאסלאם מופרחות כי אין בהן התגלות לאומית, יכול להיות שמוחמד וישו פשוט המציאו הכל וזהו, אצלנו לא אפשרי להמציא בגלל מה שהסברתי קודם.
בעבר, בזמנים כמו ימי הביניים, לא היתה ברירה אלא להאמין בה' או בכל אל אחר, ואני אסביר למה:
מה אב אמור להגיד לבנו ששואל אותו:"אבא למה יש גשם?" "אה זה כי ה' יצר אותו!", ובכללי, אנשים היו חייבים להאמין במשהו, הזמנים היו מאוד קשים והייתה חייבת להיות כלשהי תקווה, אז בחרו בדרך הקלה, וזה עצוב שמבינים שכל כך הרבה אנשים מתו בגלל זה, מלחמות שווא ושנאת חינם בגלל "אל".
אבל בזמנים מודרניים כמו היום, יש לנו תשובות לשאלות, ויש לנו תרופות למחלות, יש לנו הכל, אז למה שאנשים ימשיכו להאמין כשיש להם הסברים? אולי רק אני רואה את זה ככה, אבל, בכנות? אני לא מאמינה בה' או בכל דבר אחר, זה נראה לי פשוט כל כך מטופש, התנ'"ך בכללי סותר את עצמו ומלא בסיפורים שכבר הוכיחו לא פעם שהם לא אמיתיים, אבל אם אדם מאמין, אני מאחלת לו כל טוב, זכותו של כל אחד להאמין במה שהוא רוצה, וכן, תתפלאו, זו אחת מהזכיות שלו.
אני מבין שלאנשים כאן קשה להתמודד עם הוכחות מסובכות.
הנה לכם הוכחה פשוטה:
כתוב במדרש מלפני 1,800 שנה נבואה שהכותל המערבי לעולם לא יחרב. במשך כל הזמן הזה עד עכשיו היו המון מלחמות בירושלים, היא נחרבה ונבנתה לפחות 9 פעמים ותראו איזה פלא - הכותל המערבי לא נחרב. איך זה יכול להיות? איך בנאדם רגיל היה יכול להתחייב על קיר אחד מסכן שלא ייחרב? איך יכול להיות שמתוך כל העיקר שנחרבה אז "במקרה" רק הקיר היחידי שכתובה עליו נבואה הוא זה שלא נחרב?

אתאיסטים אוהבים להאמין שהכל "במקרה", מה תגידו? שהנבואה היא כולה "ניחוש" שהתגשם "במקרה"?
כמה אפשר להתכחש ואז עוד לחשוב שהמאמינים פרימיטיביים? כמה?
א) זה שהכותל המערבי לא נחרב, לא אומר שהוא לא ייחרב
ב) זה קצת סותר את א', אבל כרגע המלחמות שלנו הם עם הערבים שרובם מוסלמים,
וירושלים קדושה גם להם... והם טוענים שמוחמד עלה על אבן שם או משהו (למדנו על זה בשל"ח אבל שכחתי... לא משנה).
בקיצור זה לא אומר לך כלום.
כ
ל


מי


ש
ר
ו
א
ה


את


ה
ת
ג
ו
ב
ה


הזאת,


תדווחו על האתיאיסטים! על הסתה!
אף אחד מהאתאיסטים שאני מכירה לא מאמין שהכל במקרה, להכל יש הוכחה. אני מניחה שלהאמין שהכל קורה רק כי אלוהים רצה את זה זה הרבה יותר קל מאשר לחקור דברים לעומק, זה מה שאני שונאת בדת, רוב האנשים פה, גם כשיש להם את האמצעים של לשבת ולקרוא תאוריות שונות מדעותיהם (אתם יודעים כמה מדרשים קראתי ולא השתכנעתי?!), הם יושבים פה ומטיפים לאנשים שכן קראו, שכן חקרו, וזה די עצוב.
כשתקראו תאוריה אחת במקום לבוא ולאמר "כל האתאיסטים מטומטמים כי הרי ברור שאלוהים קיים
"
אני לא מסיטה אף אחד, אם כבר מישהו מסיט זה אתם שצורחים עלינו כופרים ומנופפים עם ספרי תנ"ך, יש לי זכות להביע את דעתי ואת מחשבותי כפי שלך יש בלי שזה יחשב להסתה, לא קשרתי אותך ברצועה וגררתי אותך איתי לגיהנום. במקרה ויש אלוהים בו פקפקתי בכל שנות חיי אני אשמח על זה שלא בזבזתי את חיי בלהתחנן לסלחתו ו*אדלג* לכל ענישה
ℛöɳɩ- א) לפי השיטה שלך על כל דבר אפשר להגיד "אולי בעתיד זה ישתנה" ובכך לפתור את עצמך מלהכיר במציאות. נכון, אולי זה ישתנה, אבל כל עוד הוא קיים כבר מאות שנים זו הוכחה לנבואה, על אחת כמה וכמה עם כל המלחמות שהיו שם.
ב) מה זה קשור שירושלים קדושה גם להם? ומה אכפת לי מכרגע? לאורך כל ההסטוריה ירושלים נחרבה מלא פעמים והכותל לא נחרב, נקודה! למה אתם מתעקשים לעצום עיניים?

Radioactive Bunny - קראת מדרשים? ראית את כל הנבואות שהתגשמו? ראית שהתורה מדברת על דינוזאורים עוד לפני שהמדע גילה שיצורים כאלה היו קיימים? ראית כמה ידע מדעי יש במדרשים האלה עוד הרבה לפני שהמדע גילה אותו? אם היית קוראת אותם מזמן היית חוזרת בתשובה.
אני לא צועק עליך כופרת, ואני למדתי תאוריות לעומק ואת מוזמנת לבדוק אותי. את פשוט יוצאת מנקודת הנחה שהאתאיסטים הם אנשי האמת וכל הדתיים בורים חסרי ידע במדע, אז תדעי שזה לא נכון, ויש סיכוי שגם את טועה...
כי לך תדע שהוא לא ייחרב בעתיד -,-
זה לא מוכיח כלום, ואתה לא מוכן לקבל שאנשים חושבים אחרת ממך.
סורי, לא אני זו שעוצמת עיניים פה.

ולמה שאנשים יחריבו דבר שחשוב או קדוש או ווטאבר גם להם?
זה לא שהן התגשמו, כל מדרשה היא מעורפלת בצורה נוראית ככה שאני יכולה לקשר אותה לכל דבר, אולי מלבד הנבואה על הכותל, שלא יושמד מסיבה פשוטה- אנשים מאמינים כמוך מגנים עליו, הוא מאובטח כבר אלפי שנים וזה לא התגשמות נבואה מסטית זו עובדה; זה כמו שאני אנבא שילד שההורים שלו משגיחים עליו יחיה עד גיל 18.
לא דיברתי ספציפית אלייך אבל אם תטרח לראות את רוב הדעות של דתיים פה, הם פשוט, קוראים עשרים שניות, מנסים להבין באיזה צד אנחנו ואז מתחילות הירידות על כמה בורים אנחנו; ואז כשנגמר להם הם פשוט אומרים "את בת 14 את לא מבינה כלום", אולי זה לא אתה, אבל תאמין לי- יש כאלו.
ואני לא יוצאת מנקודת הנחה שאתאיזם זוהי דרך האמת, יש לי פתיחות לכל דעה אנושית וגם אני למספר שנים האמנתי באל, נפתחתי לעוד דעות, עם חלקן הסכמתי וחלקן לא.
אתם לא יכולים לומר שאני פשוט אנטי, זה לא נכון.
ℛöɳɩ - לא יודע מי שיקר לך, אבל הכותל המערבי קדוש רק לעם היהודי, ולא קדוש בכלל לערבים, עובדה שהם אוהבים לזרוק לכיוון הכותל אבנים מפעם לפעם.
בכל אופן את בעצם אומרת ששום נבואה לא יכולה להוכיח כלום, כי תמיד יש סיכוי שהיא תשתנה? סבבה אם את אומרת, אם הוא יחרב אז אכלתי אותה, אם הוא לא יחרב אז את אכלת אותה, נראה מה יהיה...

Radioactive Bunny - מעורפלת?
יש מדרש מלפני 2,000 שנה שאומר בצורה מפורשת שאף פעם לא יצליחו למצוא דג שיש לו קשקשת ואין לו סנפיר, למרות שכל הזמן נוצרים מינים חדשים של דגים, נוצרים עשרות מינים חדשים ביום בגלל כל מיני הכלאות וכו'... ותראי איזה פלא, לא הצליחו למצוא אפילו דג אחד כזה! אתאיסטים כל הזמן מנסים לחפש בנרות דגים כאלה ומתוך עשרות אלפי הדגים הם פשוט לא מצליחים. אולי חז"ל בדקו דג דג בים? וגם אם כן, איך הם התחייבו על העתיד? "במקרה"?
בעצם לפי השיטה של החברה שלנו כאן למעלה, "אולי בעתיד עוד ימצאו"
יש מדרש שאומר שארץ ישראל תהיה שוממת במהלך הגלות עד שנבוא ליישב אותה מחדש ושוב תהיה כאן צמחייה. אלפיים שנה של גלות והארץ בקושי הצמיחה תפוזים וחיטה, וזה מתועד מהסטוריונים מכל העולם, ופתאום כשקמה המדינה, הארץ הפכה מארץ ריקה ושוממה לארץ מוריקה ופורחת. יבולים ותנובות שיא בהרבה ענפים, פטנטים חקלאיים בין לאומיים.
אין מדרשים מעורפלים, הכל מדויק.
הכותל ממש לא מאובטח אלפי שנים, היינו בגלות, מי בדיוק איבטח אותו? ירושלים נחרבה 9 פעמים ורק הוא נשאר עומד...

ואם את מדברת על רוב הדתיים אז תגידי הרוב, השתמע ממך כאילו את חושבת כבר שהאתאיזם זה האמת האבסולוטית...
לא יודעת, תאשים את המורה שלי לשל"ח
מצטערת אם אמרתי שטויות O___O

בכל מקרה,
מה הקטע?
אם הכותל באמת יוחרב, לא אכלת אותה בכלל
ואם הכותל לא יוחרב... טוב, איך תוכל לדעת?
ℛöɳɩ - חח את לא צריכה להצטער, אני מאשים רק את המורה לשל"ח
ואכן אם הכותל ייחרב אז אכלתי אותה כי זו נבואה שפשוט סתרו אותה... זה אומר שטעיתי כל חיי.
אבל אם הוא לא ייחרב, אז אני לא חושב שאני אחיה על הטענה ש"טוב אולי בעתיד הוא ייחרב"... הרבה יותר הגיוני בעיניי שהנבואה המדויקת הזו היא פשוט אמת ולא ניחוש מוצלח שהצליח עד עכשיו.
לפי ההגדרה של חזל דג זה כל יצור אשר חיי במים, צלופחים למשל?
ההגדרה של דג זה יצור החי במים ומכוסה עם קשקשים, מה הקטע? אני אטען משהו ותאמר שזה לא דג
לא לא, גם על פי חז"ל דג הוא בעל חיים בעל חוליות, קר דם, החי במים ונושם בעזרת זימים. לאו דווקא שיהיו בו קשקשים, הרי יש דגים ממשפחת הסינברנאים למשל שנחשבים דגים ואין להם קשקשים. (יכולים להיות דגים עם סנפיר בלי קשקשת, אבל קשקשת בלי סנפיר זה לא יכול להיות לפי חז"ל)
רק מה שצריך להגיד זה שההגדרה של קשקשת על פי חז"ל היא קשקשים בולטים שנראים לעין כמו קליפה, ואפשר להסיר אותם ביד (כלומר להפריד אותם מן הדג), כי הם לא צמודים לעור ואחד לשני (אצל הצלופחים למשל זה לא נחשב קשקשת כי הקשקשים אפילו לא נראים לעין מרוב שהם צמודים).

בכל אופן זו דוגמא אחת מיני רבות כמו שחז"ל ידעו את מספר הכוכבים ביקום ואת העובדה שהעולם הוא עגול עוד לפני המצאת טלסקופים ולווינים וכו'... אבל אם תרצי להאריך בזה אז בכיף אפשר לשלוח לי הודעה, אני לא כאן בשביל סתם לחפור, אני מדבר עם מי שרוצה (:

לילה טוב שיהיה
אולי כן אולי לא...
אני לא מאמינה ביהדות, אני נוצריה, ואת האמת? אני לא מאמינה שאף דת היא דת האמת, כל אחד חושב שהדת שלו היא דת האמת ואף אחד לא יכול להוכיח את זה אז לא צריך להגיד שיש הוכחות, כי רק אלוהים יודע.
אבל אני חושבת שכל הדתות שוות ושכולם יאמינו במה שבא להם.
אנונימית
שואל השאלה:
בלי לפגוע.. אבל הנצרות לעומת היהדות לא דוחפת אנשים להתגייר והיהדות היא לא זאת שרצחה יהודים רק בשביל להאמין בישו האמת נמצאת ביהדות לא נצרות ולא איסלאם אף אחד לא יכול להביא הוכחות כמו בדת היהודית עם שלם קיבל תורה ופתאום בא איזה מטורף ואומר "אני המשיח"
אנונימי
למה יש אנשים שמשוכנעים שהדת שלהם היא הכי טובה?
לפחות את תזלזל בדתות אחרות -,-
בלי לפגוע? אבל עדיין פגעת (:
תקשיב אני לא מתכוונת לריב או משהו, אבל תאמין במה שאתה רוצה ותחשוב מה שאתה רוצה
אני מאמינה בנצרות וזה עושה לי טוב, אני מרגישה הכי טוב בעולם כשאני הולכת לכנסייה, אני מרגישה שלמה עם עצמי ולא אכפת לי מה אחרים יחשבו על זה. אני יודעת שאומרים שנצרות זה ככה או ככה, לא אכפת לי ממה שאומרים, אני מרגישה טוב עם הדת שלי וזה מה שחשוב,
הכי חשוב שאנשים ירגישו טוב עם הדת שלהם, אתה יהודי ואתה מאמין, כל הכבוד אני לא מפריע לך ולא מעליבה את הדת שלך. אז בבקשה לא צריך להעליב את הדת שלי או כל דת אחרת.
אנונימית
שואל השאלה:
אני לא מזלזל באף דת תסלחו לי! אני אומר פשוט את האמת בפנים! זה האופי של הנצרות והאיסלאם היהדות סבלה מהם יותר מ2000 שנה וגם עכשיו לא מפסיקים לשנוא אותנו למרות שיש אנשים שהם בעד ישראל וגם הם מעטים
אנונימי
אתה לא מזלזל, מה פתאום -.-
ווו
שואל השאלה:
למה אין פה יהודים שמבינים על מה אני מדבר?
אנונימי
כי אתה לא יודע על מה אתה מדבר
ווו
סורי, נרדמתי בשיעור היסטוריה
הדרך הכי רדודה לבוא אל אדם מאמין היא ללעוג לאמונה שלו.
ו-כן, אני מאמינה באמונה שלמה ביהדות.
שואל השאלה:
אני לא לועג לדת של אנשים! אני סך הכל אמרתי את מה שאני חושב לגבי הנצרות והרבה הסכימו איתי על זה כל יהודי יודע שהנצרות תמיד שנאה את היהודים מי שמתכחש לזה הוא לא יהודי!
אנונימי
זה ברור שכל היהודים יגידו כן וכל מי שלא יהודי יגיד ''לא'' אז למה את שואלת שאלה כזאת דפוקה? אי אפשר לדעת אך אחד לא הוכיח שבאמת עש דבר כזה אלוהים כל אחד מאמין במה שחיכנכו אותו אם היו מחנכים אותך להאמין בישו היית מאמינה כמו שמחנכים אותך שאסור ללכת עירום ברחוב
אנונימי
ולתגובה שמעליי ; זה ממש לא נכון שהנוצרים שנאו את היהודים פשוט היו עם הנוצרים והיהודים מלא ויכוחים על הדת שלנו ושלהם זה לא אומר שהם שנאו אותנו ועכשיו כמעט ואין יותר את הויכוחים האלא
אנונימי
בויכוח ברצולונה, הרמבם הוכיח את אמיתות הדת היהדות מול יהודי מומר, היה ויכוח שנמשך כל היום ורמבם יצא שידו על העליונה מלך ספרד ראה את זה והפסיק את הויכוחה באצמע, אנשים התחילו לחשוב והיו בהלם. אפשר לבדוק את באינטרנט, שמעתי על הסיפור ממקור ראשון ואמין מאוד, הרמבם הוכיח לכולם על האמת של היהדות, רגע, מה יש? זאת האמת על זה. שמעת יעל זה, והייתי שם במקום ההוא שבו התחרש היכוח המפורסמם. רצינית! ואני אומרת את האמ ת, הרמבם היה בויכוח ברצלונה, שהיה יותר מכמה ימים, הוא הוכיח לכולם שם ה אמת זה סיפור אמיתי, ארוך...
אני יהודי אבל אני לא חושב כמוך (שיהדות היא דת האמת)
אנונימי
שואל השאלה:
כתוב בתורה שהגוים תמיד ישנאו אותנו..
אנונימי
מי אמר שכל מה שכתוב בתורה אמיתי? איך אתה יכול להיות כל כך בטוח שיש דבר כזה אלוהים? אין הוכחה לכלום הכל יכול להיות אבל עדיין אין הוכחה חד משמעית שיש דבר כזה אלוהים
אנונימי
אנונימי מעליי; אז התורה משקרת יש כמה גויים ששונאים אותנו אבל מעט מאוד שקר מוחלט ואפילו עשו מחקר שרוב האנשים הלא יהודים בעולם אין להםגזענות נגד יהודים ל12% כן יש
אנונימי
נכון.
ונכון שגם שאלת את זה כדי ליצור מריבות ו-וויכוחים?
כל הדתות מפגרות באותה מידה, כולל היהדות.
מה לעשות, זאת דעתי.
מעניין כמה מינוסים יהיו פה עוד מעט (:
כן ברור אני דתייה אבל זה לא משנה מה אתה לא למדת תנ"ך בבית ספר?
איך למען השם יש כאן עדיין אנשים שיכולים להגיד לאין הוכחות ליהדות זה ממש משגע אותי!
כל הנבואות שהתגשמו והבאתי כאן חלק מהן, זה לא מספיק כדי לדעת שמי שכתב את התורה זה לא אדם רגיל אלא אלוקים?! תראו לי עוד דת עם נבואות מדויקות כאלה שהתגשמו
אנשים. אני מסכימה עם אין על אור לנוער. תבינו בויכוח ברצלונה הרמבם התכווח עם יהודי מומר על אמתיות היהדות והוא תמיד יצא שידיו על העליונה. זה סיפור אמיתי על הויכוח המפורסם בברצלונה בבספרד. אני אומרת לכם. הייתי ושמעתי על הסיפור.
שכן
הנבואות שהתגשמו נכתבו על ידי אלוהים? מה קשור בין הנבואות האלה לקיום אלוהי?
הן נכתבו על ידי בני אדם, אבל מן הסתם לא כל אחד יכול לכתוב נבואה שאין סיכוי שהוא יכול לדעת (כמו הקטע עם הדגים או השיבה לארץ ישראל) אז מי שכתב נבואה כזו סימן שיש לו רוח הקודש, שה׳ גילה לו מה יקרה. אין עוד אופציה איך הם ידעו את כל מה שהם ידעו אלא אם הייתה להם מכונת זמן...