8 תשובות
קנאות מוגזמת, שתלטנות, השתלטות על החיים, חקירות עם מי היית/דיברת. ינתק אותך מכל מכרייך ומשפחתך וחברותייך, הוא לאט לאט ינתק אותך מכולם כדי שהוא יוכל לשלוט בך יותר בקלות, מצהיר הצהרות אובדניות במידה ותיפרדו. התפרצויות זעם.

במקרים כאלה כדאי להיפרד כמה שיותר מהר כי זה ממש לא חיים עם גבר מכה. זה יהיה קצת קשה עכשיו אבל עדיף לבכות מעט ולא לחיות כל החיים בבכי ובגיהנום.
צריך קודם כל להבין מה זה אלימות, או התנהגות אלימה איך היא באה לידי ביטוי.
אלימות היא הצורך של אדם אחד לשלוט על אדם אחר. הצורך בשליטה הוא לב ההתנהגות האלימה.
אלימות מילולית = השליטה מתקבלת ע"י צעקות
אלימות נפשית =.. טרור
אלימות פיזית= מכות
אלימות כלכלית= שליטה בכסף
אלימות מינית =.. אונס
אלימות חברתית =.. בידוד, הרחקה
אלימות פסיכולוגית =.. השפלות
בדרך כלל במערכת זוגית אלימה ישנם כמה וכמה סוגי אלימות אך לא תמיד הביטוי הוא פיזי, אך עדיין הגבר הוא גבר מכה והאישה היא אישה מוכה. אני כותבת כאן "הגבר" כי שאלת על גבר מכה, אבל אני גם מכירה נשים מכות. יש להבין כי אלימות אינה עוברת לבד, במערכת זוגית אלימה קיימת מחזוריות ארוכה יותר, ארוכה פחות: בניית מתח, התפרצות, ירח דבש, בניית מתח, התפרצות.. חשוב להבין גם שלאף אחד אין את היכולת "לשנות אותו" או "לחנך אותו". האחריות על קיום מערכת זוגית אלימה כרונית, לאורך זמן, חל על שני בני הזוג, על האדם האלים כי הוא אחראי על התנהגותו האלימה ועל הקורבן כי הוא אחראי על כך שהוא עדין שם.
האמת היא שלשאלתך: איך לזהות בעל אלים? כשהזהוי נעשה ע"י בן אדם חיצוני למערכת, זה יכול להיות מאוד קשה, כי הוא יכול להיות מאוד נחמד מחוץ לבית שקשה להאמין שהוא אלים. יותר קל לזהות אישה מוכה, כי האלימות הזו ממש הורסת כל חלקה טובה של האישיות שלה.

מקווה שקצת עזרתי לך. נושא קשה אך קרוב לכל אחד מאיתנו הרבה יותר ממה שרק יכולים לדמיין.
סימנים? הכוונה לכחולים על אשתו?
אם אשתו לא מרוצה ממנו באופן קבוע אז הוא באמת בעל מכה
עם הפנים למכה
אלימות מילולית. אגואיזם. חוסר סבלנות. אי התחשבות. מקלל. מאיים. לא עומד בלחצים. סמים. צועק. קנאות. לא חייב להיות הכל יחד. ככל שיש יותר גורמים, הסכויים יותר גדולים.
איך תזהי אם הבחור שלך אלים?
- הוא נוטה לנתק אותך מחברייך וידידייך - מה שמראה על שתלטנות. - הוא גורם לך להרגיש מחנק ודורש שתבקשי אישור כשאת הולכת למקום כלשהו. - הוא נותן לך להרגיש כמו חפץ שלו. - הוא אובססיבי ומתקשר ללא הפסקה, לא מקבל "לא" כתשובה, ורוצה כל הזמן לראותך. - הוא מציק לגבי לבושך והדרך שבה את מתלבשת, מה שמצביע על סיכוי שיהיה אלים בעתיד. - את מרגישה שהוא הולך וסוגר עליך, על אף שלעיתים זה מחמיא לך ונראה לך כחיזור לוהט.
אני אישה מוכה מהבן זוג כבר 10 חודש הוא רחוק מימני ואני לא מצליחה לשכוח את כל התתעללות של שנים אני לאא יכולה לשככוח אותו בחיים
rotamel
אני עזבתי אחד כזה לפני חודשיים
טוב טוב טוב לי על הלב
טוב טוב טוב
סוזן סוזן