10 תשובות
זה לא עברה זה מנהג אבל עדיף לך ללבוש משהו בהיר. נגיד חצאית שחורה עם חולצה לבנה או בהירה או להפך
ממש לא!
לא..
אבל רצוי להתלבש בלבן או בצבעים בהירים לא כמו שחור...
זה לא עברה.. אבל מומלץ לבן כי זה חגיגי..
שחור זה יותר להלוויה וזה גם קצת לא מכובד ליום כיפור
לא זה לא עבירה! זה צמנהג. זה לא הלכה. כמובן שרצוי לבן, אבל אם אין לך אז תלבשי מה שיש לך. ביום כיפור מנסים להידמות למלאכים ולרומם את הצד הרוחני ולכן לא אוכלים לא שותים וגם לובשים לבן שזה מסמל את הטוהר, והכהן הגדול בקודש הקודשים ביום כיפור היה לובש לבן ולכן גם אנחנו.
צום מועיל וגמר חתימה טובה
ממש ממש לא! זה רק מנהג... אולי תלבשי משהו בהיר... לא חובה בכלל!
היי. זאת לא עברה בכלל. יש רק כמה מהחסידים שנוהגים ללבוש לבן, ולא כל החרדים לובשים לבן. בהצלחה רבה לך.
הכל שטויות במיץ עגבניות תעשי מה שנוח לך כי ההרגשה הטובה (ובפרט שאין לך לבן בקולקציה) היא הכי חשובה שתרגישי טוב אז תלבשי מה שבא לך.

ובכלל כל הרעיון ללבוש לבן הוא להידמות למלאכים אבל כאן יש לי בשורה עבורך את לא צריכה להידמות אליהם כי כבר את מלאך ואפילו יותר ממלאך כי למלאך אין דיכאון, התלבטויות, מינוס בבנק, שיעורי בית, ואנו כן מתמודדים אז העליונות לצידנו.

אני מחזק את ידייך!
לא עברה, אבל כדאי ללבוש לבן כדי להידמות למלאכים. אכן עד כמה שזה נשמע קצת מוזר, יום כיפור הוא יום חגיגי בו כל עוונותינו מתכפרים ע''י הצום, לא כמו שאר הצומות (תשעה באב, צום צדליהו ועוד.)
לכן זה כדאי
"מנהג" אותיות "גהנם" לא צריך לעשות מכל עניין הר אוורסט העיקר צריך לתת לה עידוד במקום שהיא תתכונן לצום כמו שצריך היא צריכה להרגיש רע למה כי אין לה את המנהג הזה של הבגדים לבנים. נו באמת!

לא שאני מזלזל במנהג הכל נכון ברמת העיקרון אבל אנחנו צריכים לתת לה תמיכה ולא לשגע אותה וחוץ מזה המנהג הזה לא התפשט אצל כל המגזרים בעם שלנו אז לא צריך לעשות מזה אילוץ לגבי כל אחד ואחד.

מה שאלוקים מחפש זה את הלב ולא משנה איך הבנאדם מתלבש תפנימו את זה כבר!