6 תשובות
לא חכם בכלל לקנות כלבים מהסוג הזה, הם סוג מאוד מסוכן שלפעמים מאבד את השליטה (כן אפילו על הבעלים שלו) ואפשר להגיע אפילו למקרי מוות חס ושלום..
אם כבר את קונה כלב, לטובתך עדיף שזה יהיה מסוג אחר ולא מהשתיים האלה, אם את אוהבת את החיים כמובן, לא כדאי לך לקנות את אותם סוגים בגלל עניין של פוזה או משהו זה עלול לעלות לך בבריאות או בחיים..
בהצלחה=))
אלא כלבי שמירה, למחמד לתוך בית לא ממליץ לך.
קני כלב מסוג "גולדן-רטריבר" הוא יהיה חבר הכי נאמן בעולם וגם יפיפה
חגית
בלי קשר לעניין הסכנה שבכלבים האלה (ואין בהם שום סכנה, אם הבעלים שלהם מגדלים אותם נכון ומחנכים אותם נכון), לא טוב לקנות כלב בגלל הגזע או המראה שלו, צריך לקנות כלב בגלל האופי שלו.
אצלנו במשפחה היו רק כלבים מעורבים עד היום (ארבעה כלבים עד עכשיו) והם היו מדהימים ואהבנו אותם בלי סוף וגם הם אותנו, תתייעצי עם מישהו שמבין באילוף כלבים וידע לכוון אותך לאיזה כלב כדאי לך לקנות, לא בטוח שפיטבול או רוטווילר מתאים לכם, לא מבחינת הסכנה (שוב, אין סכנה מהכלב עצמו, רק מהבעלים), אלא מבחינת נשירת שיער, רמת אנרגטיות, אופי, וכו' וכו'.
מי שרשם שאלה כלבי שמירה לא מבין מהחיים בכלבים. אלה כלבי עבודה ותקיפה. מסכים איתו שאלה לא כלבים מומלצים למשפחה, אלא אם כן אתם רוסיים או ערסים ;-)
דוד
רוטווילר הוא דווקא כלב עם אופי טוב ויציב ובד"כ יותר רגוע גם עם בעלי חיים אחרי בניגוד לפיטבולים שיכולים להיות יותר אגרסיבים כלבים כלבים אחרים לדוגמא.

עם זאת, מכיוון ששניהם שייכים לרשימת הגזעים המסוכנים יתכן ועדיף גזע אחר.

בברכה,

דר' תומר

"וטרינר נייד -ביקורי בית", מרפאה וטרינרית ניידת ברמת גן, תל אביב והמרכז
וטרינר מומחה סטיפס