8 תשובות
היי. תפילת חנה זה טוב לאישה עקרה, כי בזכות התפילה הזאת חנה נפקדה וזכתה לבן שנקרא שמואל. שנה טובה ובשורות טובות.
תפילת חנה או ותתפלל חנה היא תפילה המקובלת בעיקר אצל יהודי ספרד ויוצאי עדות המזרח כפתיחה לתפילת שחרית.

תוכן התפילה ומנהגיה

תוכנה של תפילה זו היא תפילת ההודאה של חנה אמו של שמואל הנביא (אשר נמצאת בספר שמואל א פרק ב פסוקים א-י), ולאחר מכן לקט פסוקים שונים.

בעבר הייתה אמירת תפילת חנה מקובלת רק בחלק מקהילות הספרדים ועדות המזרח אך במשך הזמן התפשטה אמירתה בקהילות השונות וכיום היא מובאת במרבית הסידורים בנוסח הספרדים. על פי הקבלה הטעם לאמירת התפילה הוא "שהאומרו כורת החיצונים שמעכבים את התפילה כמו שסיימה חנה בתפלתה ה' יחתו מריביו" (1). מקור המזכיר את אמירת התפילה נמצא בשו"ת יוסף אומץ לחיד"א (2). בסידורים הספרדיים הישנים כדוגמת תפילת החדש התפילה מובאת לפני ברכות התורה אך החיד"א מסייג את אמירתה רק לאחר אמירת ברכות התורה, כיוון שהיא מכילה פסוקים, ובעקבות גישה זו ברוב הסידורים הספרדיים כיום היא נדפסת לאחר ברכות התורה.

בשבת וחגי ישראל נהוג לא לומר את הפסוק "אל תשמחי אויבתי לי כי נפלתי קמתי כי אשב בחושך ה' אור לי" משום שאין מזכירים צער ביום השבת.
ב"ה לא רק זה אלה גם לומדים מכך דרך התפילה

ותתפל חנה אל ליבה

נשים צריכות להתפלל להזיז שפתיים וקולם לא מישמעה וככה תפילותיהם נשמעות בשמים!


בהצלחה
ברסלב
תפילת חנה - זוהי תפילת ההודאה של חנה אמו של שמואל בזכות הולדת בנה, לכן זה ל אממש כמו תפילה להריון אבל בגלל שה' מקשיב לכל קוראיו, אפשר גם להתפלל את "תפלת חנה" ולבקש להפקד בזרע של קיימא
מכיוון שאני חילוני, אין לי עצות טובות על טקסטים מומלצים לתפילה, אך יש לי הצעה, להתפלל מהלב ולא מהטקסט.
תפילה יש לה משמעות כשהיא נאמרת מהמקום האמיתי והמשמעותי של המבקש, חנה אמרה את שאמרה ועל פי הכתוב נענתה, בגלל שאמרה את תפילתה שלה ולא הלכה לחפש תפילות של אחרות.
יש לך מצוקה? את רוצה לומר תפילה? אמרי את תפילתך שלך, כך, תתפללי כמו חנה, מנהמת לבך, את מילותייך וכמו במקרה חנה- יש סיכוי גדול יותר שתפילתך תיענה.
תפילה על היריון יש בחלק מספרי התהילים בסוף.
ומי שזקוקה לזה מקובל שהולכת לקבר רחל אמנו שהיתה עקרה ונפקדה או למערת המכפלה לאימותנו שרה ורבקה שגם כן היו עקרות ונפקדו ולהתפלל שם מהלב על בקשה זו.
עדיף שגם הבעל יתפלל.
תפילת חנה נוהגים לקרוא אחרי הדלקת נרות שבת. מסוגל לישועות, להריון ולפוריות.
יש הרבה סגולות להריון, להיפקד בע"ה אם תירצי אני אצרף קישורים
רוב התשובות שאמרו פה נכונות, למעט אחת.
לאדון דובי אביגדור: קודם כל תלמד מדוע לתפילה יש נוסח קבוע ולא כל אחד אומר מה שהוא רוצה (וד"א אין איסור להוסיף תפילה אישית חוץ מתפילת החובה), ובכלל, מהי התפילה שאנו אומרים כיום, ורק אז תדבר.
חבל חבל, זו הטעיית הציבור הרחב התגובה שלו.