2 תשובות
אי הפרפרים ברודוס - דבר מדהים!
אני רק לא יודעת אם זאת העונה, תנסי לברר.
מור כהן. מומחית סטיפס
בעיר העתיקה ישנו שילוב מרתק של מבנים היסטוריים שונים ה- Palace of Grand Masters הינו אחד המבנים המרשימים. הארמון פתוח למבקרים, ושווה לסייר בחדרים ולראות את הפסיפסים מהאי קוס, ועוד פריטים מרודוס, מתקפות שונות- פסלים, רהיטים מתקופת הרנסנס ותבליטים רבים בקרבת הנמל היא אינסופית: חנויות קטנות שמציעות תבלינים ויינות, בתי קפה עמוסים, חנויות לחפצי נוי ומזכרות ועוד.
כדי להרגיש את אופיו של המקום לעומק רצוי להסתובב בשוק הדגים שנפתח כל בוקר מוקדם ומיד שוקק חיים.
האקרופוליס של רודוס- האיטלקים שימרו את האתר ההיסטורי הזה, וכיום ניתן עדיין לחזות בשרידי התיאטרון והאצטדיון, וגם בחלקים של מקדש אפולו ששרדו. הנוף שנשקף מהאקרופוליס מדהים.
בחוף המזרחי של רודוס נמצאת לינדוס, הבנויה על שרידיה של עיר דורית עתיקה בעלת אותו שם. בימי הביניים היא היתה המרכז השני בחשיבותו באי, לאחר העיר רודוס עצמה. בחוף המערבי של רודוס נמצאים אתרי נופש מאוכלסים בצפיפות, אתרים ארכיאולוגיים חשובים וכפרים ציוריים. Trianda, הנקראת גם Lalissos, הינה עיירה מוקפת במטעים. החוף של Lalissos מסמן את סופה של שרשרת המלונות הגדולה המתחילה מהחוף של העיר רודוס. כדאי לבקר כאן בכנסיית Dormition of Theotokos (הבתולה מריה, אם האלוהים) המפורסמת במקדשה המגולף עץ ואז לנסוע בכביש המתפתל הציורי החוצה יער אורנים ומטפס אל האקרופוליס של Lalissos (כ- 6 ק"מ)
קמירוס (Kamiros) העתיקה, היתה המרכז המסחרי השלישי בחשיבותו בעת העתיקה (כ-34 ק"מ מהעיר רודוס) ניתן להתרשם מחלקים של בתים ובניינים, השוק (Agora) בו אזור פולחן הלניסטי ומקדשים דוריים, שרידי אמת מים ושרידי מקדש מוקף בשדרת עמודים Athena Kamiriad. סמוך ליסודותיו של אותו מקדש נמצא מנזר Panagia בו נמצאו קטקומבות נוצריות קדמוניות.
האביב והסתיו הן העונות המומלצות לביקור ברודוס ובאיי יוון בכלל. מומלץ לנסוע בחודשים אוקטובר ונובמבר, חודשים אלו מאופיינים במזג אויר נוח למדי, ללא שמש קופחת ולחות מציקה.