14 תשובות
הפרעה דו קוטבית..
היי. זה דבר ממש מצוי אצל הרבה. עכשיו הכי חשוב לדעת מה מביא אותך לזה, ואז אם תדעי רוב הבעיה תיפטר. את יכולה גם לקחת משהו טבעי להקלה על הנפש כמו ראס קיו, זה משהו ממש טבעי ומרגיע, את הראס קיו יש בכל פארם ובית מרקחת. בהצלחה לך ושנה טובה.
תנודות במצב הרוח עשויות לנבוע סה"כ מזה שאנחנו בני אדם, אך תנודות קיצוניות מאוד יכולות להצביע על מאניה דיפרסיה- שבה החולה סובל מתנודות קיצוניות במצב הרוח והדבר משפיע על איכות חייו. הפרעה זו היום מטופלת ע"י תרופות- וכל עוד לוקחים את התרופות הכל בסדר והמצב רוח נשאר יציב.
מאניה דיפרסיה
"למצברוחניק"
בתור מומחה למצבי רוח אני לא מבין מה בדיוק אתה רוצה? האם אתה רוצה מצב רוח לא טוב כל הזמן? או שאתה רוצה מצב רוח טוב מאד כל הזמן?
אם אתה רוצה מצב רוח טוב כל הזמן היכנס לאתר www.margizoti.co.il ושם תראה על מה כולם מתלוננים כל הזמן ואז יהיה לך מצב רוח שלך אין כל כך הרבה בעיות כמו שיש לרוב האנשים

ובמידה ואתה מעוניין להיות במצב רוח רע כל הזמן אז באמת שאיני יודע מה הפיתרון או אולי כן יש לי פתרון והוא שתסתכל במראה כל הזמן ואז יישאר לך מצב רוח רע כל הזמן
נביא הזעם מחדרה
שואל השאלה:
נביא הזעם - אני מעדיפה להזכר שיש אנשים פתטיים כמוך בעולם וככה כל פעם שאינ אזכר בזה אני אקרע מצחוק ואהיה במצב רוח טוב.
אנונימי
שבת-שלום.
לעניות דעתי, כל האנושות חיה לפי מצבי-רוח, מידי פעם שומעים את המשפטים, "היום אין לי מבצ רוח", "היום קמתי על צד-שמאל", "היום אסור לדבר איתי", אוף "איזה חרא של מצב רוח יש לי""איזה יום מגעיל", או "אך איזה יום יפה", "היום יש לי מצב רוח", הולכים ברחוב ומזמרים "יש לי יום יום חג" עם חיוך רחב, ועוד... את אותם משפטים, חיוביים או שליליים שומעים מאותו אדם
בזמנים שונים, יש שמאמינים שמצב הרוח קשור בכוכבים ובמזלות וכל כוכב שניכנס למזל שלנו גורם למצב הרוח להשתנות/אסטרולוגיה. כל עוד אלה מצבים שכיחים וחולפים בכול האנושות ביקום, "נסיר דאגה מליבנו".
שנה-טובבה, בריאות והצלחות בחיים.
כדאי לגשת לאיבחון, את מתארת תופעה של הפרעת בי-פולר.
ד״ר ענת פלדמן מומחית סטיפס
כמעט כל האנשים שאומרים כאן את המילים ׳מאניה דיפרסיה׳ ׳דו קוטבית׳ או ׳בי פולר׳ מגזימים בצורה מטורפת. זה מאוד תלוי. אם מצב הרוח מתנה מהר מאד, מגיע לשמחה או עצב קיצוניים, משתנה ללא סיבה, מושפע מאוד מדברים קטנים או נשאר אותו דבר למשך זמן ארוך מאוד (כמה ימים), יש סיכוי גבוה שזה זה. אך אם לא, אתם מלחיצים אותה סתם.

אם את מרגישה שאחד מאלה קורה, תיבדקי. אם לא, את כנראה רק אנושית.
מה מרגיז אותך?
התת מודע שלנו מהווה 97% מהזכרון ומהמחשבה הפנימית הסמויה.
צצים לנו הרבה זכרונות (רואים זאת כשחולמים) ומזכירות לנו דברים מרגיזים. העניין הוא שהגוף מרגיש את זה והרבה פעמים לא יודעים מהי הבעיה.
כל הרגעים והתקופות של הרגשה רעה באופן כללי הם תוצאה של חשיבה של תת המודע.
בד"כ המנגנון הפנימי שלנו נזכר בדברים הללו על מנת שנתקן אותם על ידי שנבין את עצמינו ונתמודד עם הבעיה.

יש דרכים רבות להעלות דברים מתת המודע כדי לדעת על מה אנו עצבנים מבפנים.
אנשים המתעסקים בתת המודע מכירים את המלאכה ולפעמים קולעים למטרה ומזהים את הבעיה במגן שיטות "NLP" "מח אחד" "דמיון מודרך" ועוד רבים

המלצתי היא לעבוד לפי עקרון השאלות.
ברגע שאדם שואל או שומע שאלה מתעורר חלק בתת המודע שמתאמץ (לבדו) למצא את הפתרון.
אין צורך להשקיע מאמץ. השיטה היא לשאול אין סוף של שאלות על הנושא והתשובה תגיע פתאום באופן טבעי בלי לשים לב.

דוגמא: יש לומא או לרשום או אילו רק לחשוב בראש על השאלות "מה מפריע לי?" "מה מעיק עלי?" "מה מטריד אותי?" ועוד 100 דוגמאות.
חושבים על זה המון פעמים, חוזרים על אותה שאלה 10 פעמים כל הזמן מס' פעמים ביום.
אחרי יום יומיים צצים בראש כל מיני מחשבות שמרמזים לנו או מודיעים במפורש את התשובה.

שתהיה שנה נפלאה מלאה ברגשות טובים
ותשובות לכל השאלות

גלעד
שלום לך,

לא הייתי רץ לקבוע אבחנה של מניה דפרסיה. תזכרי שאם אני מדבר על כלי רכב אדום, יתכן והכוונה לסמי טריילר אדום, או לקורקינט אדום ושניהם כלי רכב אדומים.

סביר להניח שמדובר בחוסר איזון הורמנאלי. חוסר איזון זה יכול להיות נורמלי אם מדובר בנער או נערה בגיל ההתבגרות או באישה בסביבות המחזור החודשי או מצבים נורמליים שכאלה. אם את עונה על אחת מהקטיגוריות לעיל, זו התשובה. אם לא, אפשר לבדוק בלוטת תריס תזונה נכונה. המרחק עוד גדול מאד עד שנדבר על מניה - דפרסיה.
יעקב ברמץ מומחה סטיפס
אדם צונח ורוצה לכוון עצמו לכיוון מסויים ומושך בחוט הימני, הוא מבחין אז שמשך מעט חזק ולכן מושך בשמאלי. עכשיו הוא שם לב שהוא בזוית חדה מדי שמאלה, אז הוא מושך שוב בימני וחוזר חלילה...

לפעמים דווקא בגלל שאתה מנסה לאזן דברים בכח הם לעולם לא יתאזנו. אותו צנחן אמור היה לתת נגיעות קלות ביותר ולתת למשקל ולרוח ולמצנח (לטבע) לעשות את השאר. גם אם נראה לו שהוא סוטה ממסלולו, לפעמים הוא ממש בדרך להתאזנות.

אולי, (במודע ו/או שלא במודע) את דוחקת/מאלצת/כופה על עצמך הרגשות/תחושות/חוויות במטרה להשיג/להגיע למצב רוח כזה או אחר. או לחלופין, דוחקת עצמך לצאת ממצב רוח כזה או אחר במקום לתת לו להתבטא/להתקיים/להסתיים/להביא לאיזון/לתת את חלקו וללכת וכ"ו וכ"ו...

נסי להתבונן בעצמך ולהיות מודעת לדברים כגון "מה אני מרגישה ומתי ולמה" -בלי לשנות ולגעת יותר מדי.. ולאט לאט תראי שבמקום לכבות שריפות כל היום, את פשוט נמנעת/מונעת את הצתתן.

זה תהליך. תני לעצמך זמן. גם בזה, כמו בכל דבר -אל תדחקי.
אתה מתאר מצב קשה מאוד שנשנע לי כמה מאניה דיפרייסה כלומר הפרעות דו קוטביות.. שינוי קיצוני במצבי רוח לעיתים דחופות.. אני מזהה מקרה זה כיוון שגם אני סבלתי ממחלה פסיכולוגית זו שגרמה לי דקה אחת לשמוח ודקה אחרי זה לסבול, היה מאוד קשה אך דרך העזרה הפסיכולוגית שקיבלתי מת. ל. מ התגברתי על המכשול הנפשי הזה והמשכתי לחיים הבוגרים (קרה לי בגיל ההתבגרות), אני מאוד ממליץ לך לפנות לפסיכולוג כי אכן הבעיה מקושרת לפסיכולוגיה וזה לא סתם מצבי רוח.. מקווה שתחלים במהרה!
דור
השאלה הזו תלויה בהרבה גורמים נוספים, מה גילו של מי שסובל מסיפטומים אלה? מה מצבו הגופני- האם מדובר בנער מתבגר? אישה בהריון? מישהי שחווה טראומה לאחרונה?
אלה יכולים להצביע על סיבות ספציפיות. לא הייתי ממהר לחרוץ גורלות.
אתה יכול להיכנס לאתר המצורף ולקבל מעט יותר מידע
ירון חן