5 תשובות
לתת לו צעצוע מעניין או בקבוק עם משהו. בדר"כ עם מים.
לדבר איתו במהלך ההחתלה באופן נלהב על משהו שמעניין אותו, על טיול בגינה שעשיתם, משהו נעים שקרה לו בגן וכדומה. אפשר גם להבטיח לו ( ולקיים כמובן ) שתעשו משהו כייפי אחרי ההחתלה כמו משחק אהוב, להתקשר לבן משפחה כמו סבתא וכדומה.
אגב לא רצוי לתת לילד בקבוק מים בשכיבה. מעבר לזה שזה סכנת חנק זה עלול להגביר את הסיכון לדלקת אוזניים.
הייתי ממליצה לקנות בובה ולתת לילד לחתל את הבובה כחלק מהמשחק איתה. כשהוא יחתל אותה, תשאלו אותו - צריך להחליף כשיש קקי? או, אפשר להשאיר אותה עם הקקי? תקשרו את זה אליו "נכון, כשיש קקי צריך להחליף טיטול. לא נשארים איתו, זה מלוכלך ולא נעים". כשהוא יסרב להחתלה, תזכירו לו את זה... סביר להניח שיתן לכם לחתלו.
זה עובד נפלא בעבודה שלי...
אם ממש מסרב אפשר לומר לו שהוא יכול לבחור - או להחליף בשכיבה או בעמידה כמו גדול... זה לא כזה נורא, אתם תתרגלו לזה. החתלה בעמידה יותר מתקבלת אצליהם... כמובן לא על חשבון בריאות הגב שלכם...
ובכלל, אפשר כבר לגמול אותו... אפשר לשים סיר ולומר לו שאם לא נעים לו להחליף טיטול, הוא יכול לבחור לעשות את הקקי בסיר במקום בטיטול, ואז לא תצטרכו להחליף.
אם הכל לא עובד, אפשר להגיד לו "אוקי, אם נעים לך להישאר עם הקקי בסדר, כשיפריע לך אתה יכול לבקש ונחליף". בהתחלה ימנע מהחלפה, אפילו עד המקלחת, אבל עם הזמן יבין שלא נוח להישאר ככה, ועדיף לעבור את ההחתלה ולהיות נקי.
בכל אופן, שום דבר לא בכוח ולא בענישה.
בהצלחה.
להחזיר בכוח! שיראה מי הבוס. וכשאני אומרת "להחזיר בכוח" זה לא להרביץ חס וחלילה! זה להחזיק לו את הידיים, להתנגד, להראות שאם הוא יכול לבעוט ולצעוק את יכולה גם לעמוד על שלך. לומר שאם הוא לא מחליף חיתול הוא לא מקבל זה וזה וכ'ו.:)
חס וחלילה בכוח! למה מה זה משחקי כוחנות כאן? תחרות בין אם לבנה?
להחזיק את ידיו בכוח ולהתנגד? את מנסה לקלח את הכלב או לחתל את הילד?
שום דבר לא עושים בכוח. זה עושה צלקת, זכרונות לא טובים מאותה הפעולה ואז בוודאי שההתנגדות רק תגדל.
או, שיווצר איום והילד יאפשר החתלה אבל מתוך מה? מתוך פחד.,
וכי זה מה שמנסים להשיג? שילד יפחד מהוריו?
חלילה!!!
הכל ברוח טובה ונעימה, כל דבר אפשר להפוך למשחקואז לקבל את כל הדברים החיוביים - הפעולה נעשית, המצב רוח חיובי משני הצדדים, הילד רגוע ונקי וההורה לא צריך להאבק.