3 תשובות
ללכת לרופא פרוקטולוג מייד!
תזונה נכונה+הרבה שתיה+הרבה פעילות גופנית+משחות+טיפול מבפנים - לפחות.
ד"ר יעל טוקצ'ינסקי מומחית סטיפס
יש שלשה שלבים בטיפול בטחורים, וחשוב לא לבלבל ביניהם:

1. השלב הראשון זה הקלה מהירה ושיכוך הכאבים.
2. השלב השני זה כיווץ הטחורים והחזרת המקום למצבו הטבעי.
3. השלב השלישי הוא טיפול מניעתי לטווח ארוך על מנת שהטחורים לא יתפתחו שוב.

כשמחפשים באופן כללי "טיפול לטחורים" - חובה להבין לאיזה שלב מתכוונים.

רוב המשחות, התכשירים, תרופות הסבתא, ושאר הטיפולים המקומיים שיציעו לך בכל פינה ברשת ומחוצה לה - ממוקדים בעיקר בשלב הראשון, שהוא הטיפול הסימפטומטי, חלקם משיגים גם את מטרת השלב השני, שהוא כיווץ הטחורים, אך לא יותר מזה. קיימות מאות דרכים להקל על הסבל. המשותף ביניהם שהם מספקים הקלה זמנית בלבד.

גם טיפולים כירורגיים יש עשרות או יותר, והם מתמקדים רק בשלב השני. הרעיון המרכזי של טיפול כירורגי הוא התערבות מלאכותית להסיר את הטחורים, להקטין אותם או לגרום להם להתייבש.

השלב השלישי והחשוב ביותר הוא מניעת חזרת הטחורים, זאת ניתן להשיג אך ורק על ידי שינוי אורח חיים, באמצעות תזונה נכונה (מניעת עצירות), ישיבה נכונה בשירותים והימנעות מגרימת לחץ על אזור פי הטבעת.

ברוב המקרים, אם מטפלים בזמן ולא מזניחים את הטחורים, טיפול בשלב הראשון והשלישי יספיק (שיכוך הכאב ופעילות מניעה), ולא יהיה צורך בטיפול כירורגי לטחורים. כמו כל חתך ופציעה - ברגע שאנו עוצרים את הגורמים לבעיה - הגוף מתקן את עצמו באופן טבעי.

למידע נוסף מומלץ להוריד את המדריך "חיים ללא טחורים" שמציע דרך מסודרת, מהשלב הראשון עד האחרון, כיצד לטפל בטחורים במהירות ולרפא אותם לצמיתות.
מוטי