9 תשובות
לפני שתעזבי אותו פשוט תמצאי מישהו שמצא חן וככה לא יהיה לך כל כך זמן לחשוב עליו
תתחילו לאזור אומץ כנגד כל הסיכוים ולתת לו רמזים אבל לאט לאט שיהיה בצורה חברית
אנונימי
למה לפחד?
אם לא טוב לך עכשיו, ואת עוד מגדירה את המצב "רע", אז תיפרדי ממנו.
איך? תלוי איך הוא.
תכתבי לי במסרים ואנסה לעזור לך.
אין יותר גרוע מזוגיות/יחסים שרע לנו בהם.
השאלה - ממה את מפחדת? ממנו? האם הוא יכול להיות אלים?
זה הכי גרוע - להישאר בקשר רע רק כי התרגלנו.
פשוט צריך לחרוק שיניים ולעשות את זה.
אולי יעזור לך השיר Landslide של פליטווד מאק שמדבר בדיוק על זה: "I've been afraid of changing cause I've built my life around you"
תחשבי על זה ככה - אם תחכי, המצב לא ישתפר, וככל שהזמן יעבור, יהיה יותר ויותר קשה להיפרד. או שבסופו של דבר הוא יעשה את זה, ואני בטוחה שאת רוצה להיות העוזבת ולא הנעזבת, נכון?
לטובת שניכם, שבו לדבר על זה כמו אנשים בוגרים. רוב הסיכויים שהוא מרגיש כמוך, ואולי אפילו תוכלו להישאר ידידים. אין ברירה אחרת...
זה נישמע לא הגיוני ורע אבל אני מסכים עם הגולשים האחרים...
צריך לגמור את זה חד וחלק ולא להיכנס לסרטים...
כמו שקופצים למים בחוג שחייה.. פשוט לכי על זה:"על החיים ועל המוות"
ממליצה לך לעשות את זה כמה שיותר מהר, ולא לדחות. דחייה רק תביא לקושי גדול יותר בהמשך. אפשר להיפרד בצורה יפה ונעימה, ואם יש דרמות פשוט תזכרי שהרגשות שלך הם הכי חשובים, וכשרע לך זה מונע ממך להתפתח ולהתקדם בחיים. זוגיות צריכה להיות רק עם מי שטוב לך איתו, ולמרות שאין דבר כזה זוגיות מושלמת, היא גם לא אמורה לגרום לסבל וכאב. בהצלחה.
אהבה ראשונה היא תמיד זיכרון טוב אבל גם כאב גדול, יחד עם זאת כאשר הקשר מוצה, אין דרך ללכת זה לקראת השני אז אין מה לבזבז את הזמן ולסבול, לתפוס את הבחור ולהסביר שאת מרגישה שהקשר לא הולך למקום שרצית, שנכון יהיה לשניכם להפרד... וזהו...
ככל שתדחי תרגישי רע.. ייתכן שתרגישי רע גם אחרי הפרידה אבל זה שלב ראשון לקשר הבא, דלת נסגרת אחת נפתחת-כך גם הלב...
אנונימי
שלום לך,

חבל שלא פירטת יותר על הסיטואציה בה את נמצאת... ממה בדיוק את מפחדת? מהתגובה של בן הזוג, מלהישאר לבד או מהתפרקותה של מערכת היחסים?

בכל מקרה, שימי את עצמך במקום הראשון ואל תישארי במקומות בם את מפחדת, לא טוב ורע לך כפי שתיארת.

פרידות הם דבר מורכב וכואב כמעט בכל סיטואציה, בטח כשמדובר על חבר ראשון ומערכת יחסים ארוכה. אני בטוח שתלמדי הרבה על עצמך, תתפתחי ועם הזמן גם תבשילי למערכת יחסים טובה ומתאימה לך.

מומלץ לקבל ליווי מאיש מקצוע שיעזור לך להתמודד עם התקופה המורכבת בה את נמצאת וכדי להכין אותך בכלים המתאימים לבחירת וניהול מערכות היחסים העתידיות על מנת שלא תמצאי את עצמך שוב בסיטואציה דומה.

הרבה בהצלחה,
עדי פרבר, מאמן אישי