12 תשובות
להוציא לו מכתב מעורך דין שאומר שעד תאריך זה וזה הוא צריך לסדר את החשבונות, במידה והוא לא משלם לתבוע אותו בתביעות קטנות, כמובן שאותו הדייר ישלם בסופו של דבר גם את המכתב מהעורך דין וגם את הוצאות המשפט וועד הבית.
p/p
לאחר שבדקתי, אני לא חושב שלבית המשפט לתביעות קטנות יש סמכות בנסיבות העניין, שכן בית המשפט לתביעות קטנות מוסמך לפסוק בתביעה שהגיש פרט. וועד הבית אינו פרט ועל כן לא נראה לי שהוא רשאי להגיש תביעה זו בביהמ"ש לתביעות קטנות. אולם יש לבדוק האם ניתן להגיש תביעה כזו למפקח על הבניינים המשותפים שהרי יש לו סמכות בנושאים הקשורים בבניינים משותפים. ראי קישור למטה.
שיל"ת- 'שירות לתושב' יש בכל עיר, בקש שיחה עם עורך דין מתנדב- ליעוץ חינם.
בהמשך לתשובתי. אני לא בטוח. אבל, את יכולה לבדוק גם את "שכר מצווה " החינמית של הסנגוריה הציבורית. עו"ד בחינם.
שלום,
ראשית, אפנה אותך למאמרי בנושא הספציפי הזה שעלה אתמול באתר מאמרים.
הוא מפרט בדיוק מה לעשות לפני פנייה לעו"ד- חשוב מאוד.

שנית- במידה ותעשו את כל הדברים אשר מוצעים לכם- אשמח לעמוד לשירותכם בעלות לא גבוהה.

מצרפת לינק-
אם יש בעיה לפתוח תיידע אותי.

בהצלחה, ושמחתי לעזור
דיקלה טיסמנצקי, עו"ד מומחית סטיפס
תביעה נגד דייר סרבן תשלום מוגשת ע"י ועד הבית בפני המפקח על המקרקעין. זו תביעה קלה מאוד ואין צורך בעו"ד, יש טופס דוגמא לתביעה באינטרנט באתר משרד המשפטים. רק לזכור להוסיף את סכום האגרה (742 ש"ח) לסכום החוב
עו"ד עפר שחל מומחה סטיפס
שלום הלן,

אני מציע לפנות לאגודה לתרבות הדיור.
הם מסייעים בנושאים כאלה כולל סיוע הבגשת תביעה אם יש צורך בכך.
זה כרוך בתשלום דמי חברות אשר אינם גבוהים במיוחד.

בברכה,
טובי דנון.
את מוזמנת לפנות אלי - אתן לכם הנחיות איך לפעול בנדון.
אמיר לירן, עורך דין מומחית סטיפס
שלום לך..
בבניין שלנו היה דייר כזה, מה שאת צריכה לעשות זה הוועד בית צריך להצטרף לאגודה לתרבות הדיור, זה יעלה בערך 30 ש"ח לכל דייר תשלום חד פעמי אני חושב, והם ישלחו לו מכתב מעו"ד, במידה וזה לא יעזור אז כדאי לממש את המכתב ולפתוח נגדו בהליכי משפט אז הוועד יצטרך לשלם פתיחת תיק של 300 ש"ח בערך.
את תשובתי אני רושמת על - סמך נסיון. האגודה לתרבות הדיור הינה בזבוז של זמן וכסף. תפנו למפקחת על בתים משותפים והגישו שם תביעתכם. אם טענותיכם מבוססות - אין צורך בעורך דין אפילו. את האגרה שתשלמו הוסיפו לסכום החוב. אך לפני הכל, שילחו לו מכתב רשום ושימרו עותק כאסמכתא שניסיתם גם בדרכי נועם. הרבה בהצלחה.
שואל השאלה:
תודה לכלכם! עזרתם לי להזיז את העניינים. הגעתי לב"ת משפט לקרקעין קיבלתי תדריך לאזרח. עכשיו נשאר רק להדפיס את הפרטים בתוך הטפסים. וכאן גיליתי בעיה נוספת! אין לי תעודת זהות של הדייר. והוא כמובן לא יעזורלי לתבוע אותו. לאן אני יכולה לפנות כדי לקבל ת. ז.?
להוציא נסח טאבו
שי
באותו הנושא: