6 תשובות
אין זמן מוגדר לגירושין, כדי שיתבצע הליך הגירושין יש צורך בהסכמה של הצדדים לגירושין, כל עוד הם לא מסכימים להתגרש לא ניתן להתחיל בתהליך. מהרגע שיש הסכמה בין הצדדים זה כבר נתון לביהמ"ש ולזמן שמאפשר לצדדים להתגרש.
תלוי בבית דין הרבני, יש קודם כל ניסיון לעשות שלום בית, כלומר ניסיון שהמצב יחזור לקדמותו, בדר"כ זה זמן של סביבות חצי שנה או שנה, במידה והצדדים לא מסכימים לשלום בית אז קובעים דיון נוסף. לפעמים מחליטים על הגירושין לאחר שמסיימים את כל ענייני הרכוש שזה יכול לקחת כמה שנים או אפילו פחות ולפעמים מחליטים על הגירושין לפני תחילת ההליכים, שוב אין זמן מוגדר זה כל מקרה לגופו,
בס"ד

הגרושין עצמן זה פעולה שלא אורכת זמן רב, כותבים גט, האיש מוסר לאישה את הגט בפני הרבנים, זהו פחות או יותר, הבעיה היא הזמן שלוקח לזוג להגיע לעמק השווה ולהסכמה בנושא הממון בעיקר,
יש כאלה שבאים מוכנים ויש כאלה שלא מוכנים להתפשר והרבה פעמים "בזכות" העו"ד.
אז כפי שכבר אמרו כאן זה תלוי בבני הזוג.

כל טוב רפאל.
רפאל אלמקיאס מומחה סטיפס
זה יכול לקחת שבועות זה יכול לקחת חודשים וזה יכול לקחת שנים. תלוי בנסיבות ובבני הזוג.
ד״ר ענת פלדמן מומחית סטיפס
במידה ושני בני הזוג מעוניינים בגירושין ומגיעים עם הסכם זה יכול לקחת חודשיים-שלושה בבית הדין הרבני. כששניים מעונינים בגירושין אך יש פערים גדולים כדי להגיע להסכם זה יכול לקחת זמן רב, תלוי במחלוקות ותלוי בדרך שאתם בוחרים להתגרש. יש מספר דרכים לגירושין- דרך בית משפט, שזה לוקח זמן רב, דרך עורכי דין או גישור שזה תהליך הכי זול והכי מהיר. אם אחד לא מסכים אפשר לפנות לטיפול או גישור ולנסות להגיע להחלטה על עתיד הקשר לאחר דיאלוג פתוח בעזרת איש מקצוע.
בהצלחה
חגית
מטפלת זוגית ומגשרת
חגית
הי
אני רואה שענו לך לפני תשובות מפורטות ומצוינות. מניסיון אישי רק הייתי ממליץ לך לשכור עו"ד מקצועי, המתמחה בדיני משפחה וגירושין, על מנת ללות את התהליך.
עוד פרטים תוכלי לקרוא בלינק המצורף.
בהצלחה!