133 תשובות
אם את לא מכבדת את הדרך שלהם (לצורך העניין "הדרך שלהם" היא לא לקבל דברים אחרים)... אז גם את חלק מהם, לא ככה? טיפה פרדוקס המשפט הזה שלך...
כן.
שואל השאלה:
לא אמרתי אתזה, פשוט אמרתי שאני רוצה להרביץ להם. אני עדיין מקבלת את אמונתם...
אנונימית
ממש לא! אבל ככה זה אנשים פרימיטיבים בטוחים שהם הכי חכמים בעולם ושכל מי שחושב קצת לא בכיוון שלהם אידיוט.
עזוב באמת זה לא שווה את העצבים שלך מנסיון..
אנונימית
לא, גם אני לא סובל את זה שהם בכל שאלה דוחפים את האלוהים שלהם.

"אני רוצה להיות צמחוני"- "למה? אלוהים כתב שצריך לאכול בשר, זאת מצווה" או משהו כזה.. כאילו WTF מה אלוהים קשור?!
את שונאת את הדרך שלהם ורוצה להרביץ להם וטוענת שהם לא מכבדים אנשים אחרים? הייתי אומרת שזה מאוד אירוני
את צודקת זה באמת מעצבן שמשהו מאמין לא מכבד דתות אחרות (לא כולם ככה)
אנונימי
שואל השאלה:
היי היי שלא תבינו אותי נכון. אני כן מכבדת את הדרך שלהם אבל הם מעצנים אותי כי הם לא מקבלים דעות ואמונות של אחרים, אז בא לי להרביץ להם (לא באמת, כן? O_O )
אנונימי
למה אתם מכלילים ואיי? למה אתם אומרים כולם שזה המיעוט החרדי שמתנהג בפרמטיביות כזאת כמו שאת טוענת שבא לך להרביץ להם
קודם כל אנו לא פרימיטבים, שנית במקום לבקר את הדרך שלנו, אולי תנסו ללמוד אותה טוב יותר, לא כולנו ככה, באמת. ולמה לתת לי מינוס? כי אמרתי שאנו לא פרימטבים? אולי אני צודקת, לא? אנו באמת לא פריטבים, האמונה שלנו לא הופכת אותנו לפרמיטבים.
סלחי לי אני מדברת בתור מסורתית, ורוב המיעוט החרדי שונא את החילוניים ואף את המסורתייםשזה מתבטא ביריקות ובסכילת אבנים ובקללות ובהפליות וברצוני להבהיר שאני לא מכלילה
הילה התגובה שלך מראה שאת פרימיטיבית! למה שאתם לא תנסו קצת לצאת מגבולות הדת הדקדקנים ולהוציא תראש לרגע אחד וליראות שייש אנשים עם דעות אחרות! אנחנו מקבלים את הדעות שלכם למה את לא מקבלים את הדעות שלנו?
אנונימי
בטח לא פרימיטיבם! העיקר עם ילדה בת 8 על פאקינג כיסא גלגלים הולכת עם המרפק בחוץ מקללים אותה יורקים עליה וזורקים עליה אבנים? ברור אתם ממש מקבלים אנשים עם דעות שונות.
אנונימית
למה צריך לקבל את הדעות שלכם, סליחה זה שאיש מאמין לא מביע דעות דתיות כמו החילוניים הוא לא צריך להסכים להם ולומר שהם נכונות, הרי הוא איש מאמין, אני לא מדברת על הקיצוניים, אני מדברת בתוך אחת מאמינה שלא מקבלת את הדעות של החילוניים, אני לא מסכימה איתם, למה את טוענת שאת רוצה "להרביץ" לי?
תיראי עצם העובדה שאת לא רוצה לקבל דעות של אחרים אומרת שייש לך בעיה. את חיה בחברה שבא יש לאנשים דעות שונות.. ואם את לא תלמדי לקבל אותם אז באמת תהיה בבעיה. טיפ לחיים.
לילה טוב.
אנונימי
כי הדת שלכם פרמיטבית. לפי הדת שלכם, צריך לסכול כל מי ששכב איי פעם עם גבר, וכל מי שגוי צריך להיות העבד שלנו. בגלל זה אני לא רוצה לקחת חלק מהדת הזאת. וגם בגלל שאתם מעלים
תמונות שלכם מתפללים (הרוב הערסים) וכותבים שבת שלום \ פסוק עם סימני כתיב. שזה בכלל ההכי מעצבן.
אני לא פרימיטבחת, אני די חכמה, ולא כל החרדים ככה, באמת דיי כבר לשפוט אותנו, אני הייתי בבני ברק ולא עשו לי את שאמרתם, בכלל, לבשתי בגדים רגילים, במקופ לבקר את הדת שלנו וגם שלכם תנסו לפחות ללמוד אותה טוב יותר, התגובה שלי לא פרימיטבית, ואנ לא פרימטיבת, בבקשה דיי לחשוב ככה!
אם את לא מאמינה בדברים האלה (אלה שציינתי למעלה, בקשר לגויים ולהומואים) ואת מכבדת את הדעות שלנו, את בסדר מבחינתי..
לא אמרנו שמי שפרימיטיבי הוא לא חכם. וזה שאת עברת בבני ברק ולא עשו לך כלום זה לא אומר שזה לא קורה, וזה קורה. אני יכולה לתת לך מלא דוגמאות שהיו גם בתיקשורת וגם אישיות. וזאת דעתי אם את אוהבת את זה או לא. לפי דעתי אתם אנשים פרימיטים ופתאטים ולא נאורים, נקודה.
אנונימיתת
עצם זה שאני מקבלת דעות של אחרים זה לא אומר שאני צריכה להסכים איתם, והתגובה האחרונה, אם היית מקשיב בשיעור תנך או פותח תנך לשם שינוי היית רואה שהדברים הם בכלל לא כפי שאת טוען, התנך לא רשם לסכול גברים, או להפוף את הגויים לעבדים שלנו, אז במקום לצאת בור, תנסה ללמוד קצת ולראות שהדברים הם לא כמו שאתה טוען,
וזה שאמרת שמעלים פסוק, מה זה אכפת לך? " איש איש באמונתו יחיה" אתה הפרמיטיבי שלא מקבל דעת מאמין!
איזה אירוניה.. פתאום החילוניים לא מקבלים דעת מאמינים ראיתם איך אפשר להפוך את הדברים אם לא הייתם תקועים בקופסא שלכם?
יאוו קשת הבנה! אנחנו כן מקבלים את הדעות שלכם אנחנו פשוט לא אוהבים את הדרך שבה אתם מתייחסים לאנשים לא מאמינים -בזילזול אישי ופיזי.
אנונימית
סליחה? מאמי, הדברים שציינתי לא נמצאים בתנ"ך, הם נמצאים בחוקים שהיהודים כתבו כמה מאות אחריי זה (תקופת חזלים משהו כזה, וואטבר). תגידי מה שבאלך, יש יהודים שכן מאמינים בתורה הזאת, ויש יהודים שהם חושבים שהם יותר טובים מאחרים בגלל שהם יהודים.

קיצר, פרשתי מהדיון הזה, לילה טוב לכם.
למי את קוראת קשת הבנה? חמודה תתחילי להרגיע מהר, כמו שאני יודעת לדבר נחמד אני יודעת להפוך את הדיבור שלי מאוד מהר
אבל אנו לא פרימטביים בכלל, יש דתיים שהם חכמים וזה וגם נאורים, אתם לא יכולים לשפוט אותנו אם לא הכרתם אותנו לעומק, אז רוב החרדים עושים את זה, אבל זה לא אומר שכולם ככה, אתם בכלל לא יכולים לשפוט אותנו או התורה והתנ"ך אם לא הכרתם אותנו ואת התורה והתנ"ך לעומק, חשבתם אולי לנסות לדבר עם החרדים? עם אלה שבסדר? זה שרוב החרדים עושים מעשים כאלה, לא אומר שכולם ככה, אל תשפטו את כולם רק בגלל שכמה עושים את זה, במקום לדון את כולנו ואת החרדים לכף חובה, תדונו אותנו לכף זכות, ותנסו לפחות להקשיב יותר לשיעורי תורה, באמת, נמאס כבר לשמוע אותכם שופטים את החרדים בגלל שרק כמה מהם עושים או עשו מעשים כאלה, לאן הגענו?!?!
איזה מתוקה.. מאמי אני ממש לא מתרגשת מדוסיות עצבניות מה תעשי לא תזמיני הותי לקבלת שבת? פחח יאללה מאמי שיהיה לילה טוב תעשי מה בראש שלך נשיקות!:**
אנונימית
תקשיב לי אתה "מאמי" זה שיהודים רשמו את זה, זה לא אומר שזה לפי הדת היהודית, החוקים כתובים לפי התנך ( בעשרת הדיברות אם העמקת אי פעם לשמוע את שתי המילים האלו )
גם חילוניים יכולים לרשום את זה ו... זה מכליל את זה על הדת שלהם, אם יש לכם בכלל?
לאנונימית, את יכולה לשלוח לי הודעה בפרטי?
ח ח ח ח ח ח ח ח ח ח ח ח ח תתרגשי מהסגנון דיבור שלך מאמי, תפתחי מילון יטיפשה: אותי *
"תקשיב לי אתה "מאמי" זה שיהודים רשמו את זה, זה לא אומר שזה לפי הדת היהודית, החוקים כתובים לפי התנך ( בעשרת הדיברות אם העמקת אי פעם לשמוע את שתי המילים האלו )
גם חילוניים יכולים לרשום את זה ו... זה מכליל את זה על הדת שלהם, אם יש לכם בכלל?"

רוב היהודים מאמינים בזה, וכשתזכירי ליהודים מאמינים (ערסים ודוסים לדוגמא) הם יביאו לך את הדוגמא הזאת "לפי התורה אסור שזכרים יישכבו אחד עם השני" או משהו כזה. גם אם זה לא
רשום בתורה, רובם מאמינים בזה.
אז תכבד את הדעה שלהם, אם אתה כל כך נאור ומכבד דעות כמו שאתה טוען ובמקום לרצות להרביץ להם תכבד את הדעה שלהם נגד זה במקום להיות בעד זה, כי הם לא חייבים להסכים עם הדעה שלך כדי שתאהב אותם
אין לי מה לכבד אותם, הם מאמינים בזה שצריך לסכול אותי, את רוצה שאני אכבד אותם? זה כמו להגיד ליהודים לכבד את היטלר. אוחח הפיגור.
עזוב אותך סתם ילה שמשקחת עם מילים גבוהות ומחפשת עם מי לריב חבל על העצבים שלך.. ידעתי מהרגע הראשון שזה לא ילך.. עזוב פשוט תרחם.
אנונימית
תרחם על אמא שלך, לא משחקת עם מילים גבוהות, יש אנשים שזה בא אצלם בטבעיות והם לא טיפשים והם יודעים לדבר בסגנון דיבור גבוה יותר מהשאר תנסה גם אולי את תישמע יותר חכם
ולמה אתה אומר "הם" הם זה המיעוט המאמין באופן קיצוני, די להכליל ואי
עאלק דתיים הם פרימיטיביים.. כל אתאיסט משכיל שנכנס לדיון על אמונה ביהדות מול דתי משכיל תמיד מגלה את האמת ובוחר לעצום עיניים! אתאיסטים חיים בסטיגמות, קוראים איזה משפט בחז"ל וחיים בסרט שהם יודעים את כל התורה בעל פה. מישהו אמר פה שכתוב שהגויים הם עבדים שלנו, זה משפט שאין בתורה ואין בחז"ל ואין בשומקום, מה זה השקרים האלה?! ותלמדו גם דיני סקילה לפני שאתם אומרים שלפי התורה צריך לסקול כל מי שזז, חז"ל גם אומרים שעד שהיה עונש מוות בסנהדרין זה היה רק פעם ב-70 שנה! ומן הסתם אנשים עשו הרבה יותר עבירות בפרק זמן כזה ארוך... לכו ללמוד עשו טובה
אוי כמה שטויות יש בשאלה אחת תהיו בריאים באמת.
אני אכבד את מי שראוי לכבוד שלי סוף פסוק נקודה
אני אגיב רק כדי לבהיר לכם דבר אחד ושתבינו אותי אחת ולתמיד: הדתיים והחרדים לא פרימטבים, ואני לא פרימטבית, זה שיש חרדים שעושים את המעשים האלה, לא אומר שכל החרדים או הדתיים כאלה, זה חלק אחד מהם, אם תנסו לפחות להכיר אותם טוב יותר ולדבר איתם או להבין אותם תראו שלא כולם ככה, נכון שיש כאלה שעושים מעשים כאלה, אבל זה לא אומר שכל החרדים ככה, כי התקשרות אומרת ומראה שיש חרדים שעושים דברים כאלה, לא אומר שכל החרדים עושים את זה, אני מכירה חרדים, יש לי דוד ודודה חרדים, והם בסדר גמור, ויש לי אפילו דוד ודודה חילונים וגם מצד של אבא יש לי כאלה אבל אין שנאה בינהם, אני יודעת את רוב הדברים שאתם יודעים, הידע שלי כמעט כמו שלכם, אני לא פרימטבית, אם הייתי אז לא הייתי יודעת על מערכת הדם או על הטבע והחשמל וזה עוד כלום ומעט, אני לא רוצה להשוויץ בזה, אלה קצת ממה שאני יודעת, יש דברים שאני יודעת ויש דברים שאני לא יודעת, ואני לא מתביישת להגיד שאני לא יודעת, באמת שתנסו ללמוד תורה יותר טוב, או לפחות להכיר את החרדים טוב יותר, את אלה שבסדר, זהו שרציתי להגיד, שתדעו שאני לא אומרת שאני חכמה יותר מכם, כי הידע שלי הוא ממוצע אבל אני יכולה להיות חכמה שאני רוצה להיות. בבקשה, תבינו אותי ותבינו את זה!
אני יכולה להבטיח לך שכל מי שאתאיסט בדק טוב מאוד את הדת היהודית (וכמובן את התאוריות של המפץ הגדול והאבולוציה) לפני.
אני לא מעריכה אנשים שלא בדקו את כל האפשרויות וישר מחליטים שהאבולוציה שגויה.

האמת שאני אישית בדקתי גם דתות אחרות חוץ מהיהדות
שני, זה פשוט שקר, דיברתי עם המון אתאיסטים בפורומים באינטרנט, בקבוצות כפירה בפייסבוק, וכן גם אני בדקתי תאוריות ודתות שונות, ובכל זאת את הבסיס של האמונה היהודית אף אתאיסט לא הצליח לסתור, או לתת נימוק הגיוני כנגדו, רק אחדים מהאתאיסטים מודים בטעותם... הרוב פשוט פותרים את עצמם בכך שהם קוראים לי "בור חסר השכלה" מבלי בכלל להתייחס לטענות... סתם עצוב.
ממש. אפילו בFXP רואים אנשים שאשכרה בודקים הכל וזאת הדוגמה הכי פשוטה שיש.
פעם בדקת באמת בראש פתוח מה אנחנו אומרים?
כן, בfxp לדוגמא פתחתי דיון בפורום אתאיזם על מעמד הר סיני, ולא הצליחו לסתור אותי, את מוזמנת לבדוק, ואם לא תמצאי, אני אבדוק בשבילך קישור לדיון הזה (כי אני לא נכנסתי ממש, פשוט אמרתי למישהו מה לענות להם). אם תשימי לב כל התשובות שלהם אליי זה התחמקויות וחזרות, אולי בשביל לייאש אותי בשביל לחוש שהם ניצחו בדיון, הוכחתי את היהדות בצורה הטובה ביותר
טוב עזוב את כל המתנשאים של FXP ננתי דוגמה כי אני מסתכלת בפורום שם מדי פעם ואני רואה את הסיפורים איך כל אחד הפוך לאתאיסט ותאמין לי שהרוב המוחלט באמת בדקו הכל ברצינות אבל באמת שאין מה להשוות.
מה שאני אומרת, זה שאי אפשר להגיע להחלטה שיש או שאין אלוהים אם לא מתבססים על שום דבר.
בסיס האמונה היהודית.. תעשי לי טובה.. זה ספר בסכ"ה ספר שאתם מסתמכים עליו לנו יש את המדע לצידינו לנו יש הוכחות ממשיות.. לכי תתווכחי עם עובדות. התנך זה אולי ספר נחמד אבל זה ספר מה שאומר שאין שום "בסיס" להשערות שלכם אבל לנו יש את המדע לצידנו.
אנונימית
שני-גם אני אומר שחייבים להתבסס על משהו ולא רק על "אני מרגיש...", אבל העובדות הן שניתן להוכיח מעבר לכל ספק את היהדות לפי ההגיון ולא לפי הרגש, ויש שלושה הוכחות מחץ שאף אתאיסט לא מצליח ולעולם לא יצליח לסתור, וזאת אחריי בדיקה עם המון אתאיסטים כולל אקדמאים, אז אי אפשר לקרוא לדתיים פרימיטיביים, כי חלקם מבינים יפה מאוד שהאמונה שלהם היא מאוד מאוד מבוססת וחזקה ובלתי ניתנת לסתירה.
אנונימית-ככה מדברת מישהי שלא בדקה באמת
נו בבקשה אם את כל כך בטוחה בעמדתך בואי, תחלקי איתנו את ההוחכות הבילתי ניתנות לסתירה שלך, אני מתה לישמוע.
אנונימית
אם הייתה באמת הוכחה זה היה מפורסם בכל העולם.
אף אחד לא מצא הוכחה. ואל תבקשו מאתאיסטים להוכיח שאין אלוהים כי זה מגוחך, אי אפשר להוכיח שמשהו לא קיים, קודם כל תביא את ההוכחה ואז אפשר לנסות להפריך אותה
העם איתך קוקי!
זה לא היה מפורסם בכל העולם ולא כלום, כמו שאמרתי אנשים מעדיפים לעצום עיניים, בכל אופן הנה לכן:
1-קיים סדר מדהים ביקום ובעולם, חוקי טבע, כוחות שפועלים בתיאום אחד עם השני... עד רמה כזו שבלתי אפשרי להגיד שכל זה נוצר בצורה מקרית ובלי שמישהו תיכנן! אם אף אחד לא תיכנן את היקום היה יותר הגיוני שהוא היה ריק, או שהיו בו פשוט מלא חלקיקים שמסתובבים ביקום בלי שום הגיון או מטרה, אבל במקום זה יש לך אטומים (שבתוכם פועלים כוחות בתיאום והם מורכבים בעצמם) ומולקולות וחוקי טבע וכוכבים וגלקסיות ומערכות שמש... איך אפשר להאמין בכלל שכל זה נוצר בלי מישהו שתיכנן? להרחבה בנושא: http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2931647&forum_id=4142
2-אי אפשר להמציא אירוע כמו מעמד הר סיני (כל העם שמע את ה' מדבר), ואז לגרום לעם שלם להאמין שזה קרה, ולחגוג מאז כל שנה ושנה (חג השבועות), ולגרום לכל העם לעשות מלא מצוות יום-יום לזכר משהו שהם בכלל לא ראו... ואם זה היה אפשרי היינו שומעים על עוד עמים עם אמונה כזו שה' התגלה לפני כל העם, אבל עובדה שאין כאלה! להרחבה: http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2461328&forum_id=4142
3-לא הגיוני שמישהו המציא את התורה וגרם לעם שלם להאמין בה אם היא לא אמיתית, כי הוא היה צריך לגרום להם להאמין בדברים שבתקופה ההיא היו נראים לא הגיוניים! פתאום להאמין באל אחד במקום אלילים, פתאום להאמין שהנשים יכולות להיות קדושות וצדיקות במקום שפחות, פתאום להאמין שההסטוריה של העם היא שהעם הוא "קשה עורף" והיו פעם עבדים וכו'... שום עם לא היה מקבל תורה כזו אם היא לא הייתה אמיתית, בנוסף בתורה גם יש נבואה שלעולם לא ישכחו את מעמד הר סיני, אז איך פתאום מישהו יבוא לעם שלם עם הסיפור הזה בפעם הראשונה ואף אחד לא שמע עליו, הרי הוא סותר את עצמו (?!)
1. זה שהעולם מורכב לא מעיד על כך שחייב שיהיה לו מתכנן. איך זה קשור בדיוק אחד לשני?
2. בטח שאפשר. זה רק מראה שלא בדקת על העמים שחיו באזור באותה תקופה. יש כמה סרטונים שמסבירים את זה בצורה מאוד טובה ואם אתה רוצה אין לי בעיה לשלוח לך אבל זה מאוד ארוך
3. בדיוק כמו ההסבר של 2. קודם כל חשוב לי לומר שאין שום ממצאים ארכיאולוגים או תיעודים של המצרים העמים הסובבים שבאמת יצאנו ממצרים (שכן המצרים תיעדו כל פיפס קטן שקרה אצלם) ובעצם חיינו בכנען (נוודים כמובן) ולאט לאט התחלנו להתיישב בכנען בערים מסודרות. והאמונה הייתה כמובן באלילים. לאנשים לא באמת הפריעו החוקים החדשים שהוטלו עליהם (לדוגמה, תרי"ג מצוות) כי רובם באמת היו מקובלים באותה תקופה.
בדיוק כמו שברור להרבה אנשים היום שהאמונה של האלילים לא אמיתית ופתאום כולם האמינו בה אז ככה אותו דבר קרה עם האמונה המונותאיסטית
אני לא אומרת את זה סתם אין לי בעיה להביא לך את הסרטונים אם אתה באמת תראה אותם.
בולשיט הכל מבוסס פע על השערות. אין לי אפילו למה להיתייחס לזה. לכל הדברים שהצגת פה אין עמדה מבוססת. בוודאי שאפשר לשכנע אנשים להאמין במשהו.. יש אנשים (כמו החרדים) שהם תלותיים לא עצמיים חייבים להאחז במשהו גדול יותר כביכול. עובדה שייש אנשים שמאמינים באללה ואנשים שמאמינים בישו אז זה אומר שהם באמת קיימים. אפשר לשכנע אנשים בכל דבר.. כגון התורה או הקוראן או כל דבר אחר שמבטיח להם שהוא ישמור עליהם וידאג להם... למה כי אותם אנשים הם פתאטים וחסרי עמוד שידרה.. אנשים שלא סומכים על עצמם וחסרי ביטחון יאחזו בכל דבר. ולגבי הדוגמא הראשונה שלך לכל זה יש הסבר מדעי חותך.. וגם פה זה שניראה שאולי מישהו תיכנן את זה זה לא אומר שזה נכון.. שוב רק השערות חסרות כל ביסוס.הינב בבקשה הפרכתי את כל ה"הוכחות החותכות" שלך.
אנונימית
כמו שאתה בטח שם לב, אנשים לא מחפשים הגיון, הם מחפשים תשובות. ולא איכפת להם מה המקור שלהן. (בקשר ל3)

רק עכשיו חסר שתגיד שכל מה שנברא מושלם וזה מעיד כל כך שהוא חייב היה להיברא ולא להיווצר סתם ככה מהכלום
את בטוחה שהאנשים המאמינים פתטים וחסרי עמוד שדרה? אני לא רואה את עצמי כפתטיץ כי אני מאמינה בתנך ובאלוהים, זה שאנשים מאמינים באלוהים ובוחרים להישען על אמונתם זה לא עושה אותם חסרי עמוד שדרה
אני ממליצה לכם להקשיב בחום להרצאות של רביד, הוא עושה את זה בצורה טובה ומצחיקה, אני אתן קישורים לזה, מומלץ להקשיב ולשמוע, מוזמנים להכנס לאתר אור לנוער לשאול את רביד בעצמו או לראות את הרצאותיו, בחום!
עצם העובדה של האמונה האמונה במה? במה בעצם? בכלום. במשהו שבואי נודה בזה אין לאף אחד הוכחה שהוא קיים. אף אחד לא ראה אותו ולא תיקשר איתו. אז כל מי שמאמין באופן כזה ואחר הוא כפייתי.. אדם דתי אם הוא יהיה בסיטואציה של נגיד קרוב שעומד למות ישר ירה לאוויר את כל התפילות שהוא יודע יקח תהילים או משהו.. כי הוא צריך משהו להאחז בו אלו שורשי האמונה.
לא אדם אטאיסת.
אנונימית
המבחן הגדול ביותר של האמונה.
יש לך סרטן, לאן תלך, לבית כנסת או למיון?
נענה לכן כשאהיה על מחשב:) חוזרות על טענות ידועות של אתאיסטים
והטענות של הבריאתנים לא חוזרות על עצמן?
עשה טובה
וטענות הדת לא חוזרות על עצמם? זה מעצבן הזילזול הזה שבו את מדברת איתנו רק מעיד על כמה שאני צודקת... את לא עוצרת לרגע ומנסה להקשיב למה שייש לנו להגיד רק זורקת משפטי שנינות לאוויר וממשיכה ב"התקפה" שלך. את לא חושבת לרגע אחד שאולי את זאת שטועה נכון? ואל תעני לי עכשיו אולי אתם אלה שטועים? כי אני כל הזמן בודקת את עצמי ואת הדת ואפילו דתות אחרות, של "הגויים" אתם קוראים לזה.. תאמיני לי שבדקתי הרבה ואני יודעת הרבה בנושא הדת.
אנונימית
האמת, שלדעתי אנשים אוחזים באמונה כי זה מה שהם צריכים. הם צריכים מישהו שיהיה לצידם (גם אם לפעמים לא, כמעט כמו אנושי) כל הזמן. שיגיד להם מה לעשות, מה נכון ומה לא נכון.
ומי שמשתחרר מהאמונה, מגלה שהוא יכול לעשות הכל בזכות עצמו, ואחרי שהוא יצליח להגיע למטרה מסויימת הוא יגיד שהכל היה שווה את זה! אני יכול, אני יודע! ומצד שני הבריאתנים יגידו "תודה לך שעזרת לי"
זה צורך בסיסי אבל אפשר להתבגר ולהתגבר עליו. כמעט כמו ההתבגרות האנושית. אתה מגלה את עצמך.
כמו שילד קטן צריך דובי שישן איתו בלילה, ככה אדם בוגר צריך ספר תהילים שיהיה בכיסו בזמן ראיון עבודה.
אני לא מזלזלת, אבל אלה החיים. ולא כולם צריכים את העוזר הדמיוני שינחה אותם, כי יש להם את עצמם, ואת הנסיון והידע שלהם, ולפעמים גם את החברים שלהם. כדי לדעת איך לחיות באמת.

זה מבחינתי הצד הפילוסופי של האמונה. והינה הייתי פילוסופית לכמה דקות
זה שאי אפשר לראות אותו לא אומר שהוא לא קיים, כי לא יראני איש וחי, שמעתם על זה? אף אחד לא יכול לראות את אלוקים ולהשאר חי, מרוב קדושתו ותפארותו, תהיו בהלם מזה. כי רב הנסתר על הגלוי, שמעתם על זה? כי אסתיר פני מכם, מגילת אסתר למשל, בהסתר, מישהו כן ראה אותו, משה רבינו, ראה את חלקו, את גבו,
הילה זה עוד משהו ש"הספר" אמר לכם לעשות ואתם נאחזים בזה כיאלו עכשיו הבאת לי את אלוהים שישב איתי על כוס קפה. זה בולשיט עוד מישפט שנותם לכם הסבר לדבר הזה אלוהים. אתם מחפשים הוכחות לדבר שאין לו שום הוכחות שהדבר היחיד שייש לכם ממנו זה ספר עם באמת עלילה סוחפת ומרגשת אבל זה ס-פ-ר! כל אחד יכול ליכתוב ספר כזה גם אני וגם את. בדיוק כמו זה שזה שאף אחד לא ראה אותו לא אומר שהוא לא קיים זה בטח לא מבטיח לי שהוא קיים, שוב רק עוד "הסבר" שאתם נותנים לעצמכם.. מעין עוד תקווה לזה שהוא קיים.. אבל אני חושבת שבכל חרדי עמוק בפנים מכרסם הספק.. אבל האתאיסטים פשוט היו אמיצים מספיק כדי להוציא אותו החוצה.
אנונימית
הילה, גם את כוח המשיכה אי אפשר לראות אבל אני יודעת שהוא קיים.
אבל ההבדל בין הדברים הוא שאת כוח המשיכה אפשר להוכיח בקלות, והתאוריה מבוססת על הרבה עובדות
את טועה, זה כתוב בתנ"ך, תבדקי בעצמך ותראי שאני צודקת, יש הוכחות והרבה, ומה שאת אמרת היו רק תירוצים, כמו שבני ישראל תירצו תירוצים לאלוקים על ה"טוב" שיהיה להם במצרים שהם בעצמם סבלו, תקישבי להרצאה הזאת ותביני..
להאמין באלוהים רק כי זה כתוב בתנך? את צוחקת נכון?
אני לא צחוקת, אני רצינית במאה אחוזים, אני יודעת שהוא קיים, התורה נכונה והיא לא סתם ספר, היא הרבה יותר מזה, אלוקים קיים, אמנם לא רואים אותו אבל הוא קיים, היו ניסים ויהיו ניסים, שמעתי וקראתי וראיתי על ניסים ודברים שקרו לאנשים, אני יודעת שיש אלוקים ויש דין ויש דיין, אני מאמינה בו ואני לא צוחקת!
אם מישהו היה כותב ספר על חדי קרן מעופפים לפני 4000 שנה היית מאמינה בו?
וניסים... היו גם המון מקרים הפוכים. ילדים בני יומם מתו מעיוות גנטי או מסרטן מגיל צעיר.
התורה היא לא סתם, היא לא כמו ספרים רגילים, אני ממליצה לקרוא את השאלות ששאלו את רביד ואת התשובות שהוא ענה להם: שלום רביד לא פעם שאלו אותי איך אפשר להוכיח את התנך ושלא משהו המציאי אותו.. וזה לא מספיק להם התשובה שיש הרבה נסתרות... ודברים שאין מצב שאדם כתב..? אז מה אפשר לענות להם?


תשובה:
האמת, אמונה לא צריך להוכיח, אמונה צריכה לבוא מהלב, לא חסר בעם ישראל מתבוללים או צאצאים של ערב רב, לדעתי תחזק את עצמך במקום להתקרב לאותו ערב רב שמנסה לערער את האמונה הטבעית שלך, מי שבאמת רוצה לדעת את האמת שואל כדי ללמוד, אבל רוב האנשים לא באמת רוצים ללמוד, כי הוכחת אמיתות התורה רק תחייב אותם לשמור תורה ומצוות והם מעדיפים לעשות מה שבא להם ולהיות חופשיים, ללא הגבלה, ללא מחוייבות, להאמין בלי לעשות. אבל בגלל ששאלת אענה לך כדי שתחכים, לא כדי שתוכיח למישהו. (אין אדם בשר ודם שיכול לכתוב ספר גאוני כמו התנ"ך, לא לחינם התנ"ך הפך להיות הספר הנמכר ביותר בעולם עד היום!)


מגיד מראשית אחרית: על נבואות שהתגשמו.
בכל בית יהודי נמצא ספר התנ"ך, ובו נכתבו כבר לפני אלפי שנה נבואות על העתיד להתרחש. נבואות אלו כוללות את המאורעות החשובים ביותר שאירעו לעם ישראל במשך אלפי השנים, מיום היותו לעם ועד היום הזה. וכן נבואות על ארץ ישראל ואומות העולם, בכלל. אתה מתבונן בקורות ההיסטוריה לאורך הדורות, ונדהם לנוכח ההתגשמות המדוייקת של הנבואות שנכתבו והוכרזו ברבים בטרם התרחשו הדברים במציאות.חורבן העיר בבל.
העיר בבל היתה בירת האמפריה הבבלית והיא שלטה על עמים וארצות. והנה ירמיהו וישעיהו מתנבאים בניגוד להגיון, שהעיר בבל לא רק שתחרב ותהיה תל חורבות, אלא גם הבטחה: "שלא תשב לנצח", שממת עולם תהיה! ומה התרחש אחר הנבואה?נצחיות עם ישראל.
לפי כללי ההיסטוריה היה צריך העם היהודי להעלם ח"ו כבר מזמן מן ההיסטוריה, העובדה ש"עם-ישראל" נשאר חי וקיים, הוא נס ופלא שאין כדוגמתו. הרי לא עבר דור שבו לא עמדו על עם ישראל לכלותו, הן מבחינה גופנית הן מבחינה רוחנית. הנבואה על קיום ישראל לעולם עדיין מתקיימת.
נצחיות תורת ישראל.
עוד ברית כרת ה' עם עם ישראל והבטיח להם שלא רק שיהיו קיימים לעולם, אלא גם שהתורה לא תשתכח מהם לעולם.חורבן בית שני.
נבואות על חורבן בית שני: מי יהיה האויב? מאין יבוא?
חורבן בית שני - השתלטות גרים על הארץ.
נבואה שהתקיימה בסוף בית שני: ביהודה עלה לשלטון אנטיפטר האדומי, יועצו של הורקנוס, הוא שהסיתו למרוד באחיו אריסטובלוס, מוצאו ממשפחת גדולי אדום שהתגיירו בימי יוחנן כהן גדול. ואחריו נעשה הורדוס בנו למלך יהודה, בחסות הרומיים.
חורבן בית שני - גלות הבנים והבנות.
התורה ממשיכה ואומרת כי בעקבות הכיבוש יהיה מצב שבו: "בניך ובנותיך נתונים לעם אחר, ועיניך רואות וכלות אליהם כל היום ואין לאל ידיך... בנים ובנות תוליד, ולא יהיו לך, כי ילכו בשבי". האם גם נבואה זו התגשמה?חורבן בית שני - המלך ילך לגלות.
התורה מתנבאת: "יולך ה' אותך ואת מלכך אשר תקים עליך, אל גוי אשר לא ידעת אתה ואבותיך" (דברים כח, כו). האם גם נבואה זו התגשמה?
חורבן בית שני - מכירת השבויים לעבדות במצרים.
ועוד לפנינו נבואה היורדת לפרטים, ומדהים להווכח עד כמה היא התאמתה לפרטיה: "והשיבך ה' מצרים באניות בדרך אשר אמרתי לך לא תוסיף עוד לראותה והתמכרתם שם לאויביך לעבדים ולשפחות ואין קונה" (דברים כח, סח).חורבן בית שני - הגופות לא ינתנו לקבורה.
"והיתה נבלתך למאכל לכל עוף השמים ולבהמת הארץ ואין מחריד" (דברים כח, כו) וכך מובא בגמרא: "כרם גדול היה לאדריינוס הרשע שמונה עשר מיל על שמונה עשר מיל כמו מטבריא לציפורי, והקיפו גדר מהרוגי ביתר מלא קומה ופישוט ידים, ולא גזר עליהם שיקברו עד שעמד מלך אחד וגזר עליהם שיקברו".חורבן בית שני - מלחמות בהרים נצורות.
התורה מודיעה שירושלים וכן שאר ערי יהודה הבצורות יפלו לאחר המצור. דברים אלו נכתבו שנים רבות לפני שערים אלו בכלל נתבצרו. אולם התורה מודיעה שהם תהיינה ערים בצורות, והעם יבטח בחומות אלו, ואעפ"כ הן תוכרענה ע"י המצור של האוייב. וכך היו הדברים בפועל, כפי תיאוריו של יוסף בן מתתיהו.הכותל אינו חרב לעולם.
נבואה נתנה כי דוקא הכותל המערבי לא יחרב לעולם. אם נבואה זו כתבה אדם ח"ו מדעתו, כיצד לקח סיכון עצום כזה, להתחייב מראש על כותל אחד, שריד ממקדש עתיק, שישאר קיים ולא יחרב לעולם? ולא עוד, הרי שבמשך אלפיים שנות הגלות, עברו על ירושלים מלחמות רבות, והיא נחרבה ונבנתה לכל הפחות תשע פעמים! מה יערוב בדרך הטבע שאותו כותל יהיה מובטח וחסין מכל המלחמות הללו?


נבואות על הגלות.
הגורל הגלותי של עם ישראל מהווה תופעה יוצאת דופן בהיסטוריה האנושית, ומה שמאלף הוא שהתורה צפתה והודיעה זאת מראש. התורה סיפרה לנו שנצא לגלות ונתפזר בכל העולם (!), שנשאר מעטים (!), שיהיה עלינו לעג וקלס (!) ושלא יהיה מנוח לכף רגלינו שם (!).מי ישלוט בארץ בזמן הגלות?
הזוהר קובע לפני כ1800- שנה ארבעה דברים: שהערבים ישלטו בארץ בזמן הגלות זמן רב, שהארץ תהיה שוממה וריקה בזמן שלטונם, עם ישראל יחזור לארצו" ואז הערבים יהיו עדיין בארץ, ושהבעיה הפלשתינאית תעכב את בני ישראל לשוב לארצם.שממת הארץ בזמן הגלות.
מה גרם לכך ששום אומה לא הצליחה להפריח את שממות ארץ-ישראל הפוריה בטבעה, במשך אלפיים שנות גלות של עם ישראל? האם יתכן כי התורה התנבאה גם על כך?נבואה על גאולת הארץ.
והנה יהודים חוזרים לארץ ישראל, במאה הנוכחית, וארץ ישראל פורחת. שוב היא הופכת את עורה ומכירה את בעליה האמתיים, להם חכתה 2000 שנה! -גם זאת כתוב לנו מראש.נבואת התשובה של ימינו.
נבואות מגלות לנו את טיבם של אותם ימים לאחר שנחזור לארצינו, התשובה שתהיה בארץ שתגיע דוקא מהנוער ועוד!השבת - ברית עולם.
נוסף להבטחה שהתורה לא תשכח מעם ישראל, ניתנה מאת הקב"ה הבטחה מיוחדת על השבת שלא תהא בטלה מעם ישראל לעולם, באופן שתהווה ברית עולם בין הקב"ה לעמו ישראל.פתיחת מעיינות חוכמה.
הזוהר הקדוש מנבא שבאמצע האלף השישי, תהיה פריצת דרך הדרגתית, יפתחו מעיינות החכמה, שתגיע לשיאה באמצע המאה התשע עשרה למנינם. וזה בדיוק מה שקרה.גרמניא של אדום.
יתכן כי חז"ל התנבאו כבר לפני אלפי שנים על גרמניה שתגיע לכבוש את העולם ותיכשל לבסוף?

הנה עוד אחת: כבוד הרב שלום! יש לי בעייה באמונה. אני מאמינה שיש בורא לעולם אבל אני לא מאמינה שהוא איתנו כל הזמן ואני לא מאמינה בתורה ואני לא מבינה למה צריך לקיים אותה. כששאלתי את הרב שלי בעיר שאלות בנושא הוא מיהר ולא נתן לי תשובות מספקות, אשמח לתשובה, תודה רבה.


תשובה:
איך תרגישי אם הבת שלך יום אחד תקום ותגיד לך, אמא אני מאמינה שאת אמא שלי, אבל אני לא מאמינה למילה שיוצאת לך מהפה, אני גם לא מאמינה שצריך לקיים ולעשות את מה שאת אומרת, בקיצור תודה שאת אמא שלי וצאי לי מהורידים! איך היית מרגישה אם הבת שלך שנשאת 9 חודשים ברחמך, פשוט לא מוכנה לכבד אותך ולא מוכנה לשמוע למילה שיוצאת לך מהפה? כך ה' יתברך מרגיש כשביתו היקרה מדברת כך, חסר הוכחות לאמיתות התורה שאת לא מאמינה בה? וכי אינך רואה בעיניך כיצד עם שלם אוכל מצות בפסח זכר ליציאת מצרים, סימן שיצאנו ממצרים? וכי אינך רואה עם שלם שבונה סוכה בסוכות? עם שלם שנשאר ללמוד כל הלילה בליל מתן תורה בחג השבועות? סימן שנתנה תורה, זה שאת לא מאמינה בתורה מעיד על בעיה אישית שלך, אני בטוח שאת יהודיה אבל חז"ל אומרים שמי שיש לו ספק שאמונה הרי שיש ספק ביהדותו, אמונה באה לידי ביטוי במעשים, כמו שאשה צריכה שהגבר שלה יקנה לה ויפנק אותה, שהגבר שלה יאמר לה שהוא אוהב אותה וישמע לה, גבר שלא עושה כלום בשביל אשתו ורק אומר לה שהוא מאמין שהיא אשתו לא יחזיק מעמד בנישואין אשתו וודאי תתגרש ממנו, לכן אחותי היקרה, אני חושב שמן הראוי שתבקשי מחילה מה' על הדיבורים הלא נעימים שהוצאת מפיך ויהי רצון שימחלו לך מן השמים ותזכי להיכתב לחיים טובים ולשלום עם כלל ישראל, והנה עוד: מי שכתב את המכתב הזה פשוט לא חכם ואוכיח לך את דבריי אחת לאחת.

הטענה של המפץ הגדול – באמת נראה לך שהעולם נוצר מפיצוץ? צריך להיות טיפש כדי לא לראות כמה היגיון וסדר יש בעולם, אני אפילו לא אתחיל לנסות להוכיח שיש היגיון כי רואים את חכמת הבורא בכל יצור חי ובכל פרח, בגוף האדם ובנפלאות היקום, אז לומר שכל זה נוצר במקרה, נו.. תעשה לי טובה!

פלאפון הכי פשוט שתראה לא תאמין שהוא נוצר בפיצוץ כי יש לו כפתורים וייעוד, אז גוף של אדם שלם

לא רואים שהוא נוצר עם ייעוד? סתם יש לו עיניים? אוזניים? ידיים ורגליים? חח איזה שטויות במיץ אחי


התנ"ך נכתב על ידי אנשים? תגיד לי מה אתה שפוי? נראה לך שיש בנאדם בעולם שמסוגל לכתוב את התנ"ך, יש בתנ"ך כל כך הרבה נבואות, כל כך הרבה דברים שקרו ונכתבו אלפי שנים לפני שקרו, אם היית רציני היית לומד את התנ"ך וקורא בו קצת במקום לשמוע לחבר הלא חכם שלך שרואים שהוא בור ועם הארץ ומעולם לא למד תנ"ך. ניקח דוגמא פשוטה אחת, חורבן העיר בבל, ירמיהו וישעיהו מנבאים דבר לא הגיוני, בבל שהייתה אימפריה תיחרב! ולא רק זה אלא שהם מבטיחים שהיא לא תיבנה לעולם ואכן זה בדיוק מה שקרה. בתנ"ך כתוב שעם ישראל יתקיים תמיד, איפה ההיגיון בזה? נראה לך שמישהו היה מאמין שעם כל כך קטן יחזיק מעמד לנצח? בנוסף כתוב שהתורה לעולם לא תישכח מעם ישראל.


אם אתה באמת בחור רציני שב ותקרא פעם אחת את התנ"ך במקום להסתמך על שטויות שכותב ילד בן 17 באינטרנט שאין לו מושג מה זה התנ"ך ותקרא שם במפורט איך התנ"ך חוזה את חורבן בית המקדש השני, כותב מאיפה יבוא האויב ומי יהיה האויב שיחריב את הבית ובדיוק זה מה שקורה! גם בזה אתה מפקפק? חח אתה יודע כמה נבואות שהתגשמו כתובות בתנ"ך? לא כתוב: "מחר יהיה טוב" או "בעתיד יקרה אסון" חח כתובים דברים מפורשים, למשל עוד דוגמא מגניבה: "הכותל המערבי לא ייחרב לעולם" תגיד לי זה שפוי? לכתוב דבר כזה? יעני אם מחריבים את הכותל אפשר להוכיח שהתנ"ך שקר! אז למה כל אומות העולם לא הצליחו להחריב אותו עד היום? חח


אתה מאמין לאדם שקורא לאבות אבותיך טיפשים לא מלומדים? חח אחי תסביר לו שהטיפשים הלא מלומדים האלה ידעו את מספר הכוכבים המדוייק עוד לפני שהמציאו טלסקופ... תקרא קצת גמרא אולי תבין,,, אבל אל תצפה שאני אלמד אותך את כל הגמרא על רגל אחת נשמה.


בדבר אחד החבר הלא חכם שלך צדק! בזה שכל מה שלא מבינים מייחסים לבורא עולם כי ביחס אליו אנחנו טיפשים, ביחס לקוף אנחנו חכמים! אז אם חבר שלך מאמין באבולוציה או בעובדה שבאנו מקופים אז גם ביחס אליו אנחנו חכמים, הוא הלא חכם, המוציא מחברו עליו הראייה, אם חבר שלך רוצה להוכיח שאין תורה ואין יהדות, שלא קיבלנו תורה ולא היינו במצרים ובמדבר, אז למה כל היהודים בכל העולם עדיין מקיימים את החגים? החגים הם הוכחה וראייה ניצחת לחבר הלא חכם שלך שגם אם יקומו מליון כמוהו לא יצליחו להוציא מאיתנו את הדברים הכי בסיסיים שה' אמר לנו להמשיך לעשות כדי שיוכח לעיני כל הגויים שאין תורה אחרת! ואין מציאות אחרת! היהדות תמיד הייתה ולעולם תישאר! הוא יכול לקרוא לחז"ל פרמיטיביים עד מחר, אבל אם הוא יהיה בסכנת חיים ורופא לא יפתור לו את הבעיה והוא יצטרף נס, תאמין לי שפתאום גם הוא יצעק לה'. חחח כל זמן שהוא בריא הוא לא מרגיש צורך בכך, אבל מי יודע כמה זמן כופר כזה יחזיק?


והכי מצחיק מה שהוא כותב: "אנחנו יכולים לרסן את עצמנו" חחח בגלל זה כולם סוטים בדור הזה, בגלל הריסון הטבעי שלו הוא מתבטא כמו שהוא מתבטא? בגלל שהוא מסוגל לרסן את עצמו יש יותר מ-60 גירושים ובגידות, זנות ותועבות? בגלל זה יש אנסים ורוצחים גנבים ושודדים בגלל הריסון? להיכן אתה היית שולח את הבן שלך? לבית ספר עם סכינים ודקירות או למקום שמחנכים ילדים לאהוב ולכבד?


הלא חכם שואל: "למה בנות כל כך מפריעות לכם?" מעניין איך הוא היה מרגיש אם כולם היו מנצלים את אחותו ולא מרסנים את עצמם? מעניין אם הבת שלו תהיה צנועה וחסודה או מופקרת בלי חוקים! עם אבא כמוהו אני לא אתפלא אם הבת שלו תהיה מופקרת חלילה.


טוב לסיכום: תראה דחוף את הסרט מבראשית יש שם הוכחות נפלאות לתורה, תקרא קצת תנ"ך אולי תבין מהו הספר החכם ביותר בעולם, תקרא קצת גמרא אולי בזכותה תבין יותר את התנ"ך והכי חשוב תתרחק מאנשים כאלה כי בגללם אתה עשוי להפסיד את מהותך ולאבד את משמעות חייך ולחיות בלא שום משמעות עד יום מותך! מקווה שאתה חכם..
כופר
אמונה
גמרא
אבולוציה
יהדות
פיצוץ
הוכחה
הוכחות
חכמת הבורא
נוצר
יוצר
נפלאות
יקום

בבקשה.
טוב נענה לך:
1-את רציני שואלת מה הקשר בין סדר לבין מסדר?! אם את רואה מורכבות וסדר במשהו מסוים, את מיד מבינה שמישהו סידר את זה, ולא שזה נוצר מעצמו, על אחת כמה וכמה סדר כמו שיש בעולם שלנו.
2-בטח שאפשר? במקום להפנות לסרטונים תני לי דוגמאות, העם שלנו הוא היחיד שמחזיק אמונה כזו.
3-אני מחכה להסבר של 2. להגיד שרוב המצוות היו מקובלות באותה תקופה זה פשוט לא נכון. כולם עבדו אלילים, ופתאום התורה אומרת "לא תעשה לך פסל..."... והתורה אומרת "לא תחלל את בתך להזנותה"... והתורה אומרת לחגוג חגים לזכר מאורעות שלפי השיטה שלך בכלל לא קרו, איך בכלל את יכולה לאמר שזה מומצא? התורה באה ושינתה את כל התפיסה החשיבתית של אותה התקופה. אגב המצרים גם היו ידועים בהסתרת ההפסדים שלהם...
אנונימית:
זו עובדה שהיה אדם בשם ישו וזו עובדה שהיה אדם בשם מוחמד, מה זה קשור ליהדות למען ה'? לא בנצרות ולא באיסלאם מתוארת התגלות לאומית של בורא עולם בפני כל העם.
וזה שאת אומרת שאנחנו אוחזים באמונה כי זה מה שאנחנו צריכים, ואם נשתחרר ממנה נגלה שאנחנו יכולים לעשות הכל לבד, זה שוב לא נכון, הייתי חילוני לגמריי וחזרתי בתשובה, אז עובדה. להגיד שזה צורך בסיסי זה גם תאורייה שלך שהיא לא מבוססת בעליל, המצאה של אתאיסטים.
אגב גם הנבואות שהילה נתנה כאן זו הוכחה יפה.
ומבחן האמונה שלך שאם היה לי סרטן לאן הייתי הולך, ברור שלמיון, מה זה קשור? ה' אמר בתורה שאסור לסמוך על הנס ושניתנה רשות לרופא לרפא, מבחן אמונה עאלק...
ובאמת עם ישראל זה ממש נס ששרדנו עם התרבות שלנו כנגד כל כללי ההסטוריה
1, ואיך בדיוק אני מגיעה למסקנה הזו?

2. העם היחיד? הרבה מהאמונות הדתיות שקיימות מבוססת על התגלות כלשהי דוגמת מתן תורה. הסבר בקישור


3. אני לא אמרתי שזה קרה בשניה. זה תהליך. ורוב המצוות כן היו מקובלות באותה תקופה. אתה לא רצית לשמוע את ההוכחה אבל יש לי אותה אז הינה היא בקישור השני (וההמשך אליה בחלק הבא של הסדרה, אם אתה באמת תראה את זה)
1-איך את מגיעה למסקנה הזו? אם את רואה מחשב בבית של מישהו את לא תעלי על דעתך שהוא נוצר בתהליך מקרי, כי רואים שהוא מורכב מאוד, וגם חלקים שלו שאנחנו לא רואים הם מורכבים מאוד, והוא מקושר למערכת של חשמל ועובד על מערכות וקודים שונים... יהיה לך ברור כשמש שמישהו יצר אותו. מה ההבדל בינו לבין העולם?
2-לא נכון, זה שקר שאתאיסטים המציאו, כמו שאמרתי את יכולה להפנות אותי לקישור ואת יכולה לתת תשובות בעצמך, ראיתי כבר את סדרת הסרטונים הזו, את יכולה למצוא תשובות לכל טענותיו בקישור שלי, למשל טענה שהאינדיאנים טוענים להתגלות לאומית, ואז אנחנו מגלים שאת שירת היוואתה כתב משורר לבן עור ממוצא אנגלי (לא אינדיאני) בשם הנרי לונגפאלו. המשורר האנגלי טען שהוא חיבר את השיר שלו בהתאם למה ששמע פעם מזמר אינדיאני, לא מורה דרך אינדיאני, לא איש רוח, אלא זמר, פשוט כך. איזה זמר אינדינאני לא ידוע בשם נודהא.
את החיבור שלו הוא הוציא לאור בשנת 1855, בדפוס, וכך הוא נודע לעולם. אני בספק רב אם אינדיאנים שמעו על השירה הזאת לפני שהוא הוציא אותו לאור.
מה שאנחנו רואים כאן הוא אפילו לא עדות. הוא חיבור פואטי של בן תרבות זרה הכותב על תרבות אחרת מפי אדם לא ידוע.
לכי ושאלי אינדיאנים האם שירת הייוואתה מהווה איזה מסמך אותנתי בשבילם. רובם כלל לא שמעו על המשורר, ובטח שלא שמעו על הזמר האינדיאני הבלתי ידוע.
סיפור כזה כל אחד יכול להמציא. אני לא רואה כאן מסורת אותה מעביר עם, אני לא רואה כאן שושלות, סדרי תאריכים, או כל דבר המתקרב למסורת היהודית. ורק כדי להראות לך שכל השיר מודרני, המחבר האנגלי במהלך השיר קורא לאינדיאנים במילה "הודים" (Indians), כאשר האינדיאנים הם לא יותר מאשר ילידים אמריקאיים אותם זיהה בטעות קולומבוס בתור הודים, כי חשב תחילה שהוא הגיע להודו.
כלומר, כל "השירה העתיקה" מבוססת על לא יותר מאשר חיבור מודרני פרי משורר זר עם טעויות בסיסיות מאוד בהכרת "התרבות" של הילידים האמריקאים.
בקשר להתגלות מריה בזייתון, זה רק מוכיח את טענתי שאי אפשר להכחיש את האירוע רק כי הוא היה מול מאות אלפי אנשים, למרות שאין לו הסברים מדעיים. כולה עמדה דמות על גג כנסייה בלי להוציא מילה, איך זה מוכיח את הנצרות? לפי היהדות זו תופעה שקרתה ויכולה לקרות בהחלט.

3-אני לא יכול להכנס לסרטונים, אבל תנסי במילים שלך כמו שאני מנסה, למרות שנשמע לי מוזר שהיו בעבר מצוות כמו "לא תעשה לך פסל..."
אז אפשר לראות שאין שום אמונה שטוענת להתגלות לאומית כמו היהדות, פשוט כי אי אפשר להמציא דבר כזה ולהשריש את זה לזיכרון לאומי של עם
1. עדיין לא שמעתי הסבר ראוי. כשאני רואה מחשב לא ברור לי שמישהו יצר אותו רק כי הוא מורכב. זאת שטות גמורה.
3. הסרטון השני הסביר בצורה מצויינת את הסיבה לכך שלעם לא הייתה בעיה לקבל על עצמם את החוקים הללו.
אני לא רואה טעם לויכוח הזה אנחנו לא מתקדמים לשום מקום.
1-אז אם כך למה ברור לך שמישהו יצר אותו? לא בגלל המורכבות שלו? אולי את פתוחה לאפשרות שהוא נוצר בתהליך מקרי לחלוטין? אז עכשיו כל קורא אובייקטיבי יבין מי הרציונלי כאן ומי טוען לרציונליות.
3-אם את אומרת, אני לא יכול להכנס לסרטון, אם את לא מעוניינת לכתוב כאן את הטענות שלו ולנסות באמת להגיע לאמת (כי בכל זאת אם אני צודק יש לך הרבה להפסיד) אז חבל...
2-זהו הטיעון הכי חזק שלי, ועליו לא את ולא שום אתאיסט בעולם הצליח למצוא תשובה, ודווקא עליו לא ענית לי. אין אפילו עם אחד בעולם שטוען להתגלות לאומית, וכדי להתמודד עם הטיעון הזה אתאיסטים ברשת משקרים וממציאים תרבויות שלא היו ולא נבראו, רק כי האמת קשה להם.
אבל אין בעיה אם את לא רוצה להתווכח לא אכריח אותך, ממליץ לך לקרוא את "שיחה גורלית" מההתחלה ועד הסוף, זה יענה על כל שאלותייך, לדעתי את תזדהי עם דמות האתאיסט בשיחה..
הלוואי שבע"ה האמונה תגיע אלייך, הלוואי
בקשר ל2 היו הרבה התגלויות אתה יכול להכחש אליהן זה לא ממש יעזור לך
רק אל תאחל לי לחזור בתשובה ><
נראה אותך מצליחה למצוא לי מקור א-ח-ד להתגלות של בורא עולם בפני עם שלם.
ומה לעשות, את נראית ילדה חכמה מאוד, חבל לי שגם החכמים ביותר עוצמים עיניים כשהאמת מוצגת בפניהם... ושיחה גורלית זה באמת ה-דבר, דיברתי עם הרבה אתאיסטים כמוך והיו שהשיחה הזו זה מה שהביא להם הרהורי תשובה, אז באמת מומלץ.
למה לא? את לא רוצה לראות את האמת? חבל, הלוואי שיום אחד תביני את האמת ותחזרי בתשובה, אגב, בועז מעודה חזר בתשובה לאחר שהבין שחייו היו שקר, בעיתון 7 לילות זה כתוב, אם קראת את זה...
יש לי התגלות שקרה לפני לא מעט זמן באיסלאם אבל אתה בעצמך אמרת שאתה לא יכול להיכנס לסרטונים האלה אז חבל לי לטרוח. לומר במילים שלי זאת לא הוכחה צריך לראות את המקורות.
באמת שהויכוח הזה יצא לי כבר מכל החורים אי אפשר לשכנע אף אחד להאמין בשום דבר. אין לי אמונה וזהו. אני לא אבזבז את הזמן לתת הוכחות אם לא תראו אותן ><
קודם כל תבואו בראש פתוח אחכ נדבר
האסלמם לא קשור ליהדות, שנית, אמרו שאחרי שבית המקדש השני נחרב לא יהיו יותר נבואות, זאת אומרת שאין נבואות בעולם הזה, כי שבית המקדש השני היה קיים היו נבואות בזכות השכינה וזה ובגלל שהוא נחרב אין יותר נבואות ולא יהיו עוד.
אני לא בא בראש פתוח?! את מנסה לסגור פה את הדיון ואני עניתי לך פה על כל טענה שהעלית, אני לא מפחד להתמודד עם כלום, זה שאני לא יכול לפתוח סרטונים זה קשור למחשב שלי, את לעומת זאת לא יכולה לענות על כל טענה שלי.
אין באיסלאם "התגלות של אל בפני עם שלם", מה שתמצאי שם זה מקסימום כל מיני ניסים כמו חציית הירח לשניים וכאלה, שהיהדות אומרת שניסים זה הגיוני מאוד, גם חרטומי מצרים היו עושים ניסים, וגם על ישו הגמרא אומרת שהוא עשה ניסים, זו לא סיבה להאמין בו, רק אם ה' בכבודו ובעצמו מדבר ונותן תורה, רק אז צריך להאמין שהתורה הזו היא אמת.
ואם יש לך איזו התגלות אחרת באיסלאם שלא שמעתי עליה, רק תכתבי לי כאן בשתי מילים איך קוראים לה או משהו שאוכל לחפש ולבדוק האם זה באמת נכון.
כמו שאמרתי צדיקה אני לא מכריח להתווכח איתי, יש אתאיסטים שקשה להם פתאום להיחשף לאמת שהם לא הכירו, אני פשוט עונה לך כדי שאנשים ידעו שאפשר לענות ולא יחשבו שלאתאיסטים יש את כל התשובות, וכן גם בשביל לעזור לך.
תאמינו לי שאני יודת טוב מאוד מהי ה"אמת" שלכם. אבל באמת שהתייאשתי.
חיפשתי בשבילך על ההתגלות שהייתה ב1968 של מריה (ועכשיו תגיד שהתכוונת להתגלות של האלוהים. אל תשכח שהעם לא ראה את אלוהים במתן תורה אלא משה ראה ><)
ההתגלות התרחשה שנתיים וצפו בה 250000 אנשים לערך
והינה עוד אחת בעבר הקרוב
לא נראה שאת יודעת בדיוק, קודם כל העם שמע, והרגיש, זה כתוב בספר שמות או במדבר, והעם שמע את הקולות, ממליצה לבדוק שוב את הנושא, כל ילד ואדם שלמד תורה טוב טוב תיכון דתי וחרדי יודע שהעם שמע את הקולות שבקעו מהר סיני, ואת הרעמים והברקים, העם בעצמו פחד, הם שמעו באוזינהם.
יעני עד עכשיו לא טרחת לקרוא מה שהתאמצתי לכתוב לך?
שתי תגובות למעלה כתבתי על התגלות מריה בזייתון שבסך הכל הופיעה דמות לבנה על גג של כנסייה, זה הכל! איך זה מוכיח את הנצרות בדיוק? הדמות הזו לא דיברה מילה, ואף אחד אפילו לא טוען שהיא דיברה איתו. על פי היהדות יש דבר כזה רוחות, ויכולים להיות ניסים, אבל לא התגלות של אל בפני עם שלם ששומע אותו מדבר! וכנ"ל לגבי ה"התגלות" השנייה ששלחת.
וכל העם שמע את ה' מדבר במעמד הר סיני, תקראי ספר שמות פרקים יט-כ, שם נאמר בפירוש לעם ישראל "אתם ראיתם כי מן השמים דיברתי עמכם", ושם נאמר בפירוש שה' מדבר עם משה בקול "בעבור ישמע העם בדברי עמך", כל העם שמע ואף אחד לא חולק על זה בכלל... וגם נוסיף על זה את כל האפקטים המדהימים שמתוארים בהתגלות, אין פה מקום לספקות.
להתגלויות ששלחתי יש צילומים ועדים שחיים עוד היום. ומה למתן תורה יש? אין אף ממצא ארכיאולוגי או תיעוד. יש רק את התנך
בהתגלות בזיתון היו גם אנשים שלכאורה נבראו ממחלות כתוצאה מההתגלות, זה לא היה מבחינתם סתם אור על גג כנסייה
בעוד 50 שנה אתאיסטים כמוך פשוט יגידו שאין שום עדות וכל הצילומים מפוברקים על ידי כמרים שרוצים להחזיר בתשובה, הכי קל. בכל אופן עצם העובדה שעם שלם חוגג כל שנה ושנה לזכר מתן תורה, ומקיים מצוות לזכר המאורע, מוכיחה שהמאורע קרה, כמו שהסברתי פעמים רבות כבר, אי אפשר להמציא כזה דבר, ואם היה אפשר סביר להניח שהיינו שומעים על עוד עמים עם אמונה כזו, אבל עובדה שאין. כאשר עם שלם מעביר היסטוריה, ובפרט כאשר הוא מעביר אותה במסמך כתוב אחיד, המאורעות הכתובים בו מקבלים מעמד היסטורי.
היסטוריה פנימית אינה עדות יחיד או מקור בודד, כי אם היסטוריה המואמתת על פי מיליוני עדויות בני העם המעבירים אותה. כל איש וכל משפחה ממשיכים ומעבירים את ההיסטוריה של אבותיהם, כשכל העדויות נאספות להיסטוריה אחידה של עם.
ואז מה אם הם נרפאו ממחלות? כמו שכבר ציינתי ניסים זה דבר אפשרי בהחלט על פי התורה.
איך בדיוק יגידו שזה לא קרה? הכי יש הוכחות ותיעודים. לתנך חיפשו הוכחות ולא מצאו. איך בדיוק אתה יכול להשוות בין הדברים.

עייפתם אותי תהיו בריאים, אתם ממש נהנים מהויכוחים האלה הא?
דווקא יש, נמצאו 12 עמודים ומזבח לשני עשר שבטים, ותגליף של עשרות הדברות,
יש גם הוכחות ותיעודים לחלליות שעפו בהרבה מקומות, גם דודו טופז הביא חייזרים לתל אביב ויש לזה תיעודים רבים וצילומים. אגב, במשך מאות שנים האמינו היסטוריונים כי סיפוריהם של המשוררים היווניים והרומיים בדבר מלחמת טרויה אינם אלא אגדה דמיונית ללא כל בסיס היסטורי עד שבסוף המאה ה – 19 ותחילת ה – 20 חפרו בתל היסארליק פ. קלוורט, ה. שלימן, ו. דרפפלד וו. ס. סמפל ומצאו שרידים המוכיחים את קיומה של העיר וכן חורבנה בימיו של פריאמוס (אמצע המאה ה – 13 לפה``ס), כמשתמע מכתבי הומרוס. יעני אתאיסטים מאמינים שכל דבר הוא אגדה, ונניח שלא היו חופרים שם, עד עכשיו היו מאמינים שטרויה זו אגדה, חוסר ממצאים אף פעם לא יכול להוכיח כלום, ממצאים יכולים להיהרס עם השנים בקלות.
מה גם שנמצאו הרבה הוכחות ארכאולוגיות לתנ"ך, ואפילו אתאיסטים מודים שרוב המתואר בנביאים והכתובים זה אמת לאמיתה, הם פשוט מוציאים את ה' מהתמונה.
ועזבי, את מתעלמת לגמרי הטענה שלי על התגלות לאומית בפני עם שלם, ושאין עוד תרבות כזו בעולם (שזו הוכחה ניצחת לעובדה שאי אפשר להמציא כזה דבר)
סבבה, תקראי את שיחה גורלית כדאי לך, כשתעמדי מול ה' אחריי 120 לא יהיו לך תירוצים
פפרוס אפיאור מתייחס לזמן הרבה יותר מוקדם מהתיארון של יציאת מצריים. והמכות ש"מתוארות כל כך נכון" בפפירוס הוצאו מהקשרן. אם תקראי את כל המשפט תראי איך זה לא קשור. אם את רוצה אני יכולה להביא לך את ההסבר לזה
והשיחה הגורלית? הרי לך התגובה שלי בקישור
שימי לב איך הסרטון המזלזל ששלחת חוזר על טענות שכבר עניתי עליהן, ואגב, בשיחה גורלית האתאיסט שואל בדיוק את אותה שאלה כמו שההוא בסרטון שלך שאל, רק שהוא מקבל תשובה קצת אחרת, למה את מפחדת לקרוא? נצטט לך חלק קטן:
האתאיסט החליט להצדיק את עצמו.
"לא האמנתי בך, מכיוון שלא ראיתי כל הוכחות לקיומך". כך ענה האתאיסט.
ואז הארץ רעדה.
לפתע חלפו מול עיניו של האתאיסט אלפי מראות ותמונות שהוא ראה בחייו. הוא ראה תמונות של היקום, של השמים, של עננים, של יבשות, של טבע, של חיות ושל בני-אדם.
הוא ראה תמונות של אטומים ומולקולות עליהן הוא קרא רק בספרי לימוד. הוא ראה קשרים חשמליים בין אטומים, קשרים כימיים בין מולקולות, משוואות מורכבות בפיזיקה, את הכח הגרעיני והחשמלי, כח המשיכה, הוא ראה לפתע ציורים של מחזור המים, של האטמוספירה, של האוזון, של מערכת השמש, של היקום ושל העולם. הוא ראה עין של נמלה, עורק של עלה, ומערכת עיכול של תא בודד, שהיו כולם מורכבים כמו עולם, ולפתע הבין האתאיסט שכל היקום מורכב מעולם בתוך עולם בתוך עולם, כאשר כל חלק וחלק מתאימים לזה לזה כמו בפאזל ענק.
אז הקול קרא באיטיות, וברוגע המהול בעצב -
"האם באמת חשבת שכל אלו נוצרו מעצמם, ללא מחשבה וללא כוונה?"
ומיד לאחר מכן אמר הקול -
"האם העולם שבראתי, לא היה מורכב ומתוכנן מספיק, כדי שתוכל להסיק על קיומי?"
האתאיסט לא ידע לרגע מה להשיב. הרי אפילו הגיון של ילד זועק שהעולם נוצר בכוונה אדירה, על אחת כמה וכמה חוכמה של אדם בוגר ומלומד כמוהו. איך הוא יכל להתכחש לאמת פשוטה כל כך?
אך האתאיסט לא ויתר. הוא היה חייב לנסות להצדיק את עצמו.
"אני סמכתי על אנשי המדע, ועל התיאוריות המסבירות כיצד נוצרו העולם והחיים מעצמם". כך אמר האתאיסט.

אולי במקום למצוא תירוצים למה לא לקרוא את השיחה הגורלית פשוט תקראי אותה כבר, ואני קראתי וזה מאוד יפה, אגב הנה קישור למיקומו של הר סיני.
טוב אז אני אשרף בגהינום או שאני אהיה חבצלת בגילגול הבא אבל זאת בעיה שלי ולא שלכם. אוח ><
ככה זה אה? הכל אני עונה רק מדאגה ורצון לעזור, וככה את בוחרת לענות.
לא רוצה לקרוא? אל תקראי, תתכחשי לכל מה ששמעת ולכל מה שיכולת לשמוע ולהבין, ולא כמו השיחה של האתאיסט בסרטון ששלחת, בשיחה גורלית את תראי באמת מה יהיו התירוצים ומה יהיו התשובות.
נראה עכשיו אם בכלל תרשי לעצמך לקרוא למאמינים פרימיטיביים...
בכל 15 שנותי אף פעם לא קראתי למאמין פרמיטבי אבל משתגיד.
אני צריכה לישון איזה 10 שעות אחרי הויכוח חסר הטעם הזה.
אני יכולה להמשיך לתת לכם את הצד שלי אבל מה הטעם. אם זה באמת היה מעניין אתכם הייתם בודקים לבד ולא אחרי שמישהו משכנע אתכם.
אחריי כל הויכוח הזה לא הבנת שבדקתי הכל? הרי כל טענה שאת טענת ש"בדקת" הוכחתי לך שאני בדקתי יותר טוב,
אבל צודקת, עזבי, העיקר ששאר קוראי הדיון ראו מי המתחמק ומי נותן התשובות.
בהצלחה בהמשך החיים
אוקי אני מתחמקת ואני גאה בזה איזה רזומה מרשים
ביי ביי
וזה גם ממש ישנה למי יקרא את הדיון הזה. מי שאתאיסט יהיה בעדי ומי שבריאתן יהיה בעדך כמו בכל דיון אז מה זה משנה בכלל ><
תתפלאי, אני מקבל כאן בסטיפס הודעות לפעמים של אתאיסטים שאומרים "אחי אף פעם לא שמעתי את התשובות האלה.. דווקא מאוד מעניין", ואז הם שואלים עוד שאלות על יהדות בלי קשר, ויש כאן אפילו צדיק אחד שאמר שהוא ינסה להתחיל לשמור שבת ולהתחזק! אז אני סך הכל אומר את הדברים ומקווה שמי ששומע רואה בדיוק מה קורה בדיון.
סבבה. למרות שאני מכירה את כל הטיעונים ששמעתי בשיחה הזאת כבר, לא חידשת לי. היה נחמד אם היה משהו חדש
אני אלך להתחזק לי עם איזה צ'יזבורגר. ידעת שבמקדונלדס מוכרים צ'יזבורגר כשר לפסח? אז אל תגידו שאני לא שומרת (;

ככל שהדיון הזה ימשיך אני ארד יותר נמון XD
ככה זה כשאני עייפה מלעשות
אין על אור לנוער צודק, אני קראתי את השיחה הגורלית ואני יותר מחוזקת באמונה שלי, תקראי אותה, מה יש לך כבר להפסיד? את החיים? תקריאי את השיחה של הרב עם מישהי שהיו לה בעיות באמונה: אני מתחילה לכפור באלוהים מיום ליום אני כבר לא מאמינה בו זה לא אשמתי.. או שאני תמימה מידי או שאני חכמה מידי קראתי את כל ההוכחות באתר וזה לא סיפק אותי לכל מה שאתה רושם יש אלף תשובות מדעיות אני אוהבת אותך ומעריכה אותך אבל זה לא נכון.. אני עכשיו בת 17 ואני לא רוצה להסתכל אחורה בגיל 60 ולהגיד שפספסתי את החיים אם התורה לא צודקת וזאת טעות? ואם התורה צודקת ואני טועה למה האל מיסתורי כל כך? ממני המיואשת..


תשובה:
אחותי היקרה, אם את מחפשת הוכחות לאהבת ה'? את טועה בגדול.
אם גבר אוהב אשה וחברים שלו לא מאמינים לו שהוא אוהב אותה, האם הוא ישתמש בהוכחות מדעיות להוכיח להם שהוא אוהב אותה? ממש לא, אהבה אמיתית לא צריכים להוכיח, פשוט מרגישים אותה, זה משהו שאת צריכה להרגיש עמוק בפנים בתוך ליבך.

בלי עבר אין עתיד.
אני לא יודע אם בבית שלך מכבדים את מורשת ישראל ואת ההסטוריה של עם ישראל אבל אצלנו ואצל יהודים רבים ברחבי הארץ והעולם נוהגים לחגוג את חג הפסח, האם אי פעם תהית ושאלת מדוע? האם כשהוריך חגגו פסח לא שרתם? "מה נשתנה הלילה הזה מכל הלילות? חשבת פעם באמת מה נשתנה? למה חוגגים פסח?

אפילו הגויים מאמינים במכות מצרים.
אני אגיד לך בדיוק למה, כי יצאנו ממצרים, משעבוד, רצחו את אחים שלנו הקטנים וזרקו אותם לים, "כל הבן הילוד היאורה תשליכוהו", א-לוהים הציל אותנו מאובדן מוחלט, הכה את המצרים ב-10 מכות, בזה אפילו הגויים מאמינים, אצל המצרים יש תיעוד למכות מצרים במוזיאונים, אם את מחפשת הוכחות טיפשיות תמצאי בקלות תיעוד מצרי למכות, תחפשי מידע על הפיפירוס המצרי ותראי סוגים של פפירוסים שמתארים את מכות מצרים.

מי לא שמע על שירת הים?
קריעת ים סוף היא דבר שתועד בכל ההסטוריה ובכל התפילות שלנו, זה עצוב שאף פעם לא שמעת על "שירת הים", זה אומר שמעולם לא התפללת תפילת שחרית, מעולם לא קראת תנ"ך באמת, בתורה בפרשת "בשלח" כתובה השירה הידועה לכל יהודי, כל יהודי שהוריו יהודים או לפחות סבו יהודי אמור להכיר את ההסטוריה של העם הנבחר, את מורשת אבותיו, יהודי שלא מכיר את מסורת אבותיו כנראה שמה שמעניין אותו זה רק פייסבוק ויוטיוב, במקום לחגוג את החגים, להתפלל ולבוא לבית כנסת, הוא עסוק עם עצמו, הוא בונה לעצמו "רשת אינטלקטואלית" כדי להיות חופשי ממחוייבות ולכפור בה'.

מי שבוחר לחיות בלי אמונה ובלי מחוייבות, שיקח בחשבון שכשאין חובות, אין זכויות! מי שבוחר להתעלם מכל מה שה' יתברך עשה למען עם ישראל, שלא יתפלא אם בעת משבר יתנהגו איתו באותה מידה של התעלמות ח"ו, מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך, כמו שאדם לא אוהב שחבר שלו מתעלם ממנו ושוכח את הטובות שעשה לו, כך אין מן הראוי שנשכח את הטובות שא-לוהינו עשה עמנו, איך אפשר לכפור בכל הטוב שה' עשה עמנו?

איך היית מרגישה אם אחרי כל כך הרבה שנים, בן הזוג שבחרת לחיים, בן הזוג שהתחייב להיות נאמן ואוהב, תומך מפרנס ומכלכל, לפתע בורח לך עם אשה אחרת ואת מחליטה להתגרש ממנו והוא מוכיח לך מבחינה חוקית ו-"מדעית" חח שהוא לא חייב לך שום דבר והכתובה היא מסמך נחמד אבל ע"פ החוק הוא בכלל לא חייב לשלם לך אגורה, איך היית מרגישה? איך את חושבת שמרגישה אשה שנבגדה?

כך מרגיש ה' יתברך כשיהודים בעם ישראל בוחרים למרוד בו ולמאוס בתורתו כאילו הייתה מסמך חוקי ו\או מסמך מדעי רחמנא ליצלן, איך אפשר להתעלם מאמיתות התורה? במסכת נידה פרק ג' כתוב שמשביעים את הנשמה רגע לפני שהיא יורדת לעולם הזה "תהא צדיק ואל תהא רשע", ברגע שאנחנו מפרים את השבועה, אין תחושת נבגדות גדולה מזו.

בלי קשר למרות כל מה שכתבת במכתב שלך, קשה לי מאוד להאמין שעברת על התגובה הזאת וסתרת את כל ההוכחות שמובאות בה, ממש קשה להאמין: "הוכחות למציאות ה'."

לסיכום: זכותך לבחור באיזה דרך שתרצי, רק קחי בחשבון שהעולם הזה עובד מידה כנגד מידה, ה' יודע בדיוק מי יודע את האמת ומי באמת תינוק שנשבה, חז"ל גילו לנו שיהודי נולד מאמין, עמוק בפנים פועם לב יהודי, מי שלא פועמת בו אמונה, שיברר הדק היטב אם אינו חלק מערב רב שיצא עם עם ישראל ממצרים, רחמנא ליצלן. שלא תביני אותי לא נכון, אני ממש לא כועס עליך, להיפך את חשובה לי ולכן כתבתי מכתב כל כך ארוך, למרות שכבר עניתי על עשרות שאלות כאלה, אין לי בעיה כל פעם לענות מחדש, כדי להציל עוד יהודיה מאבדון רוחני רחמנא ליצלן.

קטעים נפלאים מצורפים במיוחד לכבודך צדיקה.
צירפתי לך קטעים קצרים, אני רוצה שתצפי בהם
ותנסי לתת ללב שלך להשתחרר, אל תכלאי את
את היצר הטוב, אני בטוח שתתרגשי ותרגישי
את האמת בוערת מתוכך, לא צריך הוכחות בכלל
צריך להרגיש את הדופק, את הלב, את הנשמה שבפנים.

אם אלוהים תמיד היה קיים, איך הוא התחיל? מה עומד מאחוריו? והאם כל מה שכתוב בתנ"ך אמת? תחשבו על זה. האם אי-פעם חשבתם מחוץ לקופסה? האם באמת הגדשתם זמן למחשבות על מקור העולם ומקור האל מלבד אמונה עיוורת? אתם שקוראים לעצמכם "החכמים" ו"המלומדים", האם חשבתם מחוץ לקופסה אי-פעם? איך אתם בטוחים שהתנ"ך דובר אמת? כי כתוב שם? כי אמא ואבא שלכם אמרו לכם זאת? כי המנהיג הרוחני שלכם אמר זאת? תחשבו.


תשובה:
אחי היקר, צר לי שאדם חכם כמוך או לפחות אדם שמתיימר להיות חכם, לא חוקר את הדברים בצורה חכמה באמת, לפי דבריך, מליוני יהודים שלאורך השנים חוגגים את חג הסוכות, את חג הפסח ואת חג השבועות פשוט מדומיינים! לדעתך, יהודים סתם בשביל הכיף עושים ברית מילה לילדים שלהם ובמקרה גם הערבים עושים ברית מילה ובמקרה הדבר מוזכר בתנ"ך, במקרה יצאנו במצרים נכון? האם חשבת פעם מחוץ לגאווה העצמית שלך? האם הקדשת אי פעם זמן לקרוא את אותם 24 ספרים נפלאים (התנ"ך) האם אתה בכלל יכול להתמודד עם העובדה שהתנ"ך הוא הספר הנמכר ביותר בעולם והמדובר ביותר בעולם? בניגוד לכל הדתות האחרות, היהדות היא הדת האחרונה שאפשר להגדיר אותה כ-"אמונה עיוורת" הבסיס של הנצרות היא אשה שטוענת שקיימה יחסי אישות עם בורא עולם (נו באמת..), כל השאר פשוט מאמינים באמונה עיוורת שזה נכון (בחז"ל יש התייחסות מליאה לישו ורוב הנוצרים מכירים בעם ישראל כעם הנבחר), הבסיס של האיסלאם הוא אדם שחלם חלום וטען שא-לוהים דיבר איתו, היהדות היא הדת היחידה שהבסיס שלה היא,"ראייה" עם שלם "ראה וחווה את מעמד הר סיני" מי אתה שתבוא ותגיד שהאמונה שלנו עיוורת? זה שההורים שלך סטו מדרך האמת ומעולם לא טרחו למסור לך את המסורת (אם ההורים שלך בכלל יהודים) זו לא אשמתנו אחי היקר, כל יהודי נולד עם אמונה שלימה בה' יתברך, זה כמו גן שנושא אותו כל יהודי טהור (כך מובא ברמב"ם) אני לא כועס עליך, אבל יכול בהחלט להיות שאינך יהודי, מישהו הכריח אותך לקיים תורה ומצוות? אתה מוזמן לאכול חזיר ולהאמין בפרות או בפסלים ואלילים, או להאמין שאין משמעות לעולם, אני חושב שרוב העולם (נוצרים, מוסלמים, יהודים) לא יסכימו איתך, יהודי הוא אדם עם ערכים עם משמעות, אם אתה בוחר לחיות בלי משמעות זכותך, לפי דבריך אינך שונה מבעל חיים, שניכם באים לעולם, אוכלים נהנים ומתים. לנו יש משמעות שונה, אנחנו יודעים להכיר טובה ולא לירוק לבור שממנו שתינו, אנחנו בטוחים שהתנ"ך אמיתי משום שכל הדברים שכתובים בו אומתו, האם ידעת שיש פפירוס מצרי (עדות מצרית כתובה במוזיאון במצרים) ששם כתובות כל מכות מצרים? אם המצרים מעידים על כך מי אנחנו שנסתור את דבריהם? האם ידעת שגילו את תיבת נח על הרי אררט? יש מגילות עתיקות שמוכיחות כמעט את כל התנ"ך על מה אתה מדבר? איזה ספר יכול לחזות את העתיד כמו התנ"ך, תקרא קצת חומר על "נבואות שהתגשמו" אם ליצורים פשוטים ועלובים כמונו יש עיניים, סימן שמי שברא אותנו רואה, אם ליצורים עלובים כמוני וכמוך יש אוזניים סימן שמי שברא אותך שומע, אם ליצורים עלובים כמונו יש שכל סימן שמי שברא אותנו השתמש בתבונה ובשכל אחי, צר לי לראות יהודי שכופר בתורה, אולם, דע לך אח יקר, מהתבוננות בבריאה אפשר להבין עד כמה הבורא נפלא, כל כך הרבה סוגים של בעלי חיים, כל כך הרבה פרצופים, סדר נפלא של קיץ חורף סתיו אביב (שקיים רק בארץ ישראל אגב) רק עיוור מסוגל להתעלם מכל הסדר והחכמה שיש בבריאה. (למרות שאני בטוח שגם עיוור מעריך את העולם, זה היה רק משל אחי אני מקווה שתבין)

אני מוכן להתמודד עם כל שאלה שתשאל אותי בתנאי שתהיה לך המוכנות להקשיב ולא תשאל כדי לנגח ולקשקש במוח, בגלל אנשים כמוך קמו מכחישי השואה! אנשים כמוך הם הוכחה לכך שבעוד כמה שנים ישכחו את השואה, היום הדבר היחיד שמזכיר לנו את השואה זו צפירה של דקה דומיה, זה מספרים שצרובים על ידיהם של ניצולי השואה (שהולכים ומתמעטים) ומסמכים וסרטים שמתעדים את השואה, לפי דבריך בעוד כמה שנים יקום חוצפן כפוי טובה ופשוט יאמר, מי אמר לכם שהייתה שואה? הניצולים ימותו ולא תהיה הוכחה, על הסרטים אתה תאמר שזייפו אותם באולפנים של "הוליווד" את המסמכים אפשר לזייף בתוכנה פשוטה של -WORD הדבר היחיד שנשאר הם אותם בנים של ניצולי שואה ששמעו מפי ההורים שלהם על כל מה שאירע להם, לכן כשאתה לועג ואומר "אמא ואבא שלכם אמרו לכם?" אני עונה בנחרצות! "כן" אמא ואבא שלי אמרו לי מה שההורים שלהם אמרו להם כדי שלעולם לא נשכח מאיפה באנו, אם סבא שלך היה ניצול שואה ואני הייתי לועג לך היית מתבייש!

כל הצער והסבל שסבא שלך עבר יושלכו לפח, איך תרגיש? וכל זה בגלל טיפש שקם וחושב שהוא יודע הכל כי הוא מעולם לא ניסה לחקור וללמוד באמת על החיים הוא יודע רק לקשקש ולזרוק סיסמאות לאוויר, תתבייש לך! עם יהודים כמוך אני יכול להבין מדוע הייתה שואה! היהדות לא הייתה שורדת אלמלא החוקים והמצוות שה' יתברך ציווה אותנו לקיים, כדי שגם אם יבוא בור ועם הארץ כמוך לנסות לערער את האמונה, הציצית שיש לנו על הבגד ("דבר אל בני ישראל ואמרת אליהם ועשו להם ציצית") השבת שאנחנו שומרים ("וביום השביעי שבת וינפש", "לא תבערו אש בכל מושבותיכם ביום השבת") שרידי בית המקדש, הקורבנות, העבר המפואר שלנו, מרדכי היהודי, אסתר המלכה, "פורים", "סוכות", "שבועות", "פסח", "חנוכה" כל אלה לא מספיקים לך? אם היום יש כת של 300,000 מכחישי שואה שטוענים שהגז שהשתמשו בו בשואה היה בכלל תרופה וסם מרפא אולי נאמין גם להם? במקום להאמין לאבא ואמא שנרצחו נטבחו ונשרפו על קידוש ה'? אולי השואה היא ההוכחה לקיום היהדות?

בשואה מתו 6,000,000 יהודים, גם במעמד הר סיני מליונים ראו עין בעין מעמד הר סיני, מי אתה שתסתור את העדות שלהם? עשו לך בכלל ברית מילה? מה ההורים שלך מזוכיסטים? מעולם לא שמעת על ניסים? על מוות קליני? מה אתה חייזר? איך אפשר להתכחש לתרבות של 2000 שנה? איך אפשר להתעלם מחכמת הגמרא? פתחת פעם דף גמרא? האם ידעת שמספר הכוכבים המדוייק שמופיע בשמים והתגלה רק בתקופה האחרונה עם כל הכלים המדעיים הכי מתוחכמים בעולם, כתוב בגמרא שנכתבה לפני שנים רבות? איפה אתה חי? על מה אתה מדבר? ואתה עוד בא לתת לנו מוסר? האם אתה יודע כמה שרירים בגופך מופעלים כשאתה הולך לשירותים, אמרת על זה פעם תודה למישהו? האם אתה יודע מה הסיכוי שיוולד עובר בריא? אמרת למישהו פעם תודה על זה שאתה חי וקיים? אתה מכיר אדם בשר ודם שמסוגל לומר לך שכל דג שיש לו סנפיר יש לו גם קשקשים? האם יש אדם שחקר והגיע לכל המעמקים? איך בורא עולם מתחייב ואומר לנו דבר כזה אלמלא הכיר את כל הים ואת כל היצורים שיש בו? מה אתה יודע? אני במקומך הייתי מוריד את הראש, מתבייש ומבקש סליחה מא-לוהים

אני בד"כ לא עונה על שאלות כאלה כי מי סביר להניח שמי ששואל אותם אינו יהודי, אבל בגלל שהיה חשוב לי לעורר אותך קצת כתבתי כמה מילים. לסיום, אני מציע שלהבא לפני שאתה מתעסק עם היהודים ומנסה לערער את אמונתם תלמד קצת יהדות, אני מבטיח לך שככל שתלמד יותר תבין עד כמה אנחנו יצורים קטנים ואפסיים, ניסית פעם ללמוד אסטרונומיה? כוכבים? אותיות? מזלות? כל החכמה הנפלאה הזאת ידועה לחכמים וברורה להם כשמש בצהרים, רבנים גדולים יכולים לומר לך על עצמך הכל! אם שמך באמת אלון, האות א' מעידה על כושר מנהיגות שיש לך, האות ל' מעידה על השאיפה שלך לחשוב תמיד קדימה ועל התאווה שלך ללימודים (סימן שיש לך פוטנציאל נפלא) האות ו' מעידה על חיבור, אם תתחבר לקדושה תאמין לי שהחיים שלך ישתנו ובמקום ללכת לישון עם ריקנות אתה תלך לישון עם סיפוק וחכמה אדירה.
והאות ן' סופית שבשמך מסמלת 50 (נ=50) מצד אחד זה יכול להיות 50 שערי בינה ומצד שני זו אות שמושכת המון דינים (50 שערי טומאה), אם תמשיך בדרך שאתה הולך אתה עשוי להתאכזב מאוד, הדרך היחידה להפוך את ה-"ן" שבשמך לרחמים היא למתק את הדינים ע"י התורה הקדושה, תמיד תזכור אחי, "ן" יכולה להיות 50 (גימ')
שער החמישים יכול להיות שער של 50 שערי בינה, אדם חכם ונפלא, מצד שני האות "ן" יכולה לרמז על נפילה ודינים קשים, בדיוק כמו ששמש יכולה לרפא ולהיות מועילה ומצד שני היא יכולה להזיק ולחמם יתר על המידה, הכל תלוי בנו. למטבע יש שני צדדים.

אח יקר, סליחה שהייתי קצת תוקפני אבל חז"ל אמרו לנו "עם עיקש תתעקש, עם גבר תמים תתמם" אתה סתם עקשן וכדאי שתלמד, בקיצור יש לך שיעורי בית, תקרא קצת על פפירוס איפור ותראה שהמצרים בעצמם מעידים על עשרת המכות בצורה מפליאה ומדהימה, תקרא קצת על נבואות שהתגשמו אולי תבין קצת איזה זכות יש לך להיות חלק מעם ישראל, מהעם היהודי (אם אתה בכלל יהודי)מגיד מראשית אחרית: על נבואות שהתגשמו.
בכל בית יהודי נמצא ספר התנ"ך, ובו נכתבו כבר לפני אלפי שנה נבואות על העתיד להתרחש. נבואות אלו כוללות את המאורעות החשובים ביותר שאירעו לעם ישראל במשך אלפי השנים, מיום היותו לעם ועד היום הזה. וכן נבואות על ארץ ישראל ואומות העולם, בכלל. אתה מתבונן בקורות ההיסטוריה לאורך הדורות, ונדהם לנוכח ההתגשמות המדוייקת של הנבואות שנכתבו והוכרזו ברבים בטרם התרחשו הדברים במציאות.

חורבן העיר בבל.
העיר בבל היתה בירת האמפריה הבבלית והיא שלטה על עמים וארצות. והנה ירמיהו וישעיהו מתנבאים בניגוד להגיון, שהעיר בבל לא רק שתחרב ותהיה תל חורבות, אלא גם הבטחה: "שלא תשב לנצח", שממת עולם תהיה! ומה התרחש אחר הנבואה?

נצחיות עם ישראל.
לפי כללי ההיסטוריה היה צריך העם היהודי להעלם ח"ו כבר מזמן מן ההיסטוריה, העובדה ש"עם-ישראל" נשאר חי וקיים, הוא נס ופלא שאין כדוגמתו. הרי לא עבר דור שבו לא עמדו על עם ישראל לכלותו, הן מבחינה גופנית הן מבחינה רוחנית. הנבואה על קיום ישראל לעולם עדיין מתקיימת.

נצחיות תורת ישראל.
עוד ברית כרת ה' עם עם ישראל והבטיח להם שלא רק שיהיו קיימים לעולם, אלא גם שהתורה לא תשתכח מהם לעולם.חורבן בית שני.
נבואות על חורבן בית שני: מי יהיה האויב? מאין יבוא?חורבן בית שני - השתלטות גרים על הארץ.
נבואה שהתקיימה בסוף בית שני: ביהודה עלה לשלטון אנטיפטר האדומי, יועצו של הורקנוס, הוא שהסיתו למרוד באחיו אריסטובלוס, מוצאו ממשפחת גדולי אדום שהתגיירו בימי יוחנן כהן גדול. ואחריו נעשה הורדוס בנו למלך יהודה, בחסות הרומיים.חורבן בית שני - גלות הבנים והבנות.
התורה ממשיכה ואומרת כי בעקבות הכיבוש יהיה מצב שבו: "בניך ובנותיך נתונים לעם אחר, ועיניך רואות וכלות אליהם כל היום ואין לאל ידיך... בנים ובנות תוליד, ולא יהיו לך, כי ילכו בשבי". האם גם נבואה זו התגשמה?חורבן בית שני - המלך ילך לגלות.
התורה מתנבאת: "יולך ה' אותך ואת מלכך אשר תקים עליך, אל גוי אשר לא ידעת אתה ואבותיך" (דברים כח, כו). האם גם נבואה זו התגשמה?חורבן בית שני - מכירת השבויים לעבדות במצרים.
ועוד לפנינו נבואה היורדת לפרטים, ומדהים להווכח עד כמה היא התאמתה לפרטיה: "והשיבך ה' מצרים באניות בדרך אשר אמרתי לך לא תוסיף עוד לראותה והתמכרתם שם לאויביך לעבדים ולשפחות ואין קונה" (דברים כח, סח).חורבן בית שני - הגופות לא ינתנו לקבורה.
"והיתה נבלתך למאכל לכל עוף השמים ולבהמת הארץ ואין מחריד" (דברים כח, כו) וכך מובא בגמרא: "כרם גדול היה לאדריינוס הרשע שמונה עשר מיל על שמונה עשר מיל כמו מטבריא לציפורי, והקיפו גדר מהרוגי ביתר מלא קומה ופישוט ידים, ולא גזר עליהם שיקברו עד שעמד מלך אחד וגזר עליהם שיקברו".חורבן בית שני - מלחמות בהרים נצורות.
התורה מודיעה שירושלים וכן שאר ערי יהודה הבצורות יפלו לאחר המצור. דברים אלו נכתבו שנים רבות לפני שערים אלו בכלל נתבצרו. אולם התורה מודיעה שהם תהיינה ערים בצורות, והעם יבטח בחומות אלו, ואעפ"כ הן תוכרענה ע"י המצור של האוייב. וכך היו הדברים בפועל, כפי תיאוריו של יוסף בן מתתיהו.הכותל אינו חרב לעולם.
נבואה נתנה כי דוקא הכותל המערבי לא יחרב לעולם. אם נבואה זו כתבה אדם ח"ו מדעתו, כיצד לקח סיכון עצום כזה, להתחייב מראש על כותל אחד, שריד ממקדש עתיק, שישאר קיים ולא יחרב לעולם? ולא עוד, הרי שבמשך אלפיים שנות הגלות, עברו על ירושלים מלחמות רבות, והיא נחרבה ונבנתה לכל הפחות תשע פעמים! מה יערוב בדרך הטבע שאותו כותל יהיה מובטח וחסין מכל המלחמות הללו?


נבואות על הגלות.
הגורל הגלותי של עם ישראל מהווה תופעה יוצאת דופן בהיסטוריה האנושית, ומה שמאלף הוא שהתורה צפתה והודיעה זאת מראש. התורה סיפרה לנו שנצא לגלות ונתפזר בכל העולם (!), שנשאר מעטים (!), שיהיה עלינו לעג וקלס (!) ושלא יהיה מנוח לכף רגלינו שם (!).

מי ישלוט בארץ בזמן הגלות?
הזוהר קובע לפני כ1800- שנה ארבעה דברים: שהערבים ישלטו בארץ בזמן הגלות זמן רב, שהארץ תהיה שוממה וריקה בזמן שלטונם, עם ישראל יחזור לארצו" ואז הערבים יהיו עדיין בארץ, ושהבעיה הפלשתינאית תעכב את בני ישראל לשוב לארצם.

שממת הארץ בזמן הגלות.
מה גרם לכך ששום אומה לא הצליחה להפריח את שממות ארץ-ישראל הפוריה בטבעה, במשך אלפיים שנות גלות של עם ישראל? האם יתכן כי התורה התנבאה גם על כך?

נבואה על גאולת הארץ.
והנה יהודים חוזרים לארץ ישראל, במאה הנוכחית, וארץ ישראל פורחת. שוב היא הופכת את עורה ומכירה את בעליה האמתיים, להם חכתה 2000 שנה! -גם זאת כתוב לנו מראש.

נבואת התשובה של ימינו.
נבואות מגלות לנו את טיבם של אותם ימים לאחר שנחזור לארצינו, התשובה שתהיה בארץ שתגיע דוקא מהנוער ועוד!

השבת - ברית עולם.
נוסף להבטחה שהתורה לא תשכח מעם ישראל, ניתנה מאת הקב"ה הבטחה מיוחדת על השבת שלא תהא בטלה מעם ישראל לעולם, באופן שתהווה ברית עולם בין הקב"ה לעמו ישראל.

פתיחת מעיינות חוכמה.
הזוהר הקדוש מנבא שבאמצע האלף השישי, תהיה פריצת דרך הדרגתית, יפתחו מעיינות החכמה, שתגיע לשיאה באמצע המאה התשע עשרה למנינם. וזה בדיוק מה שקרה.

גרמניא של אדום.
יתכן כי חז"ל התנבאו כבר לפני אלפי שנים על גרמניה שתגיע לכבוש את העולם ותיכשל לבסוף?
הנה עוד שיחה: הרב אני מצטערת שאני משגעת אותך אבל יש לי בעיה האמונה. אני ממש רוצה להאמין שיש קדוש ברוך הוא אבל אני לא מצליחה כאילו כל הזמן יש לי ספקות אני שואלת את עצמי למה הוא לא נותן סימן משהו איך איך אני מגיע ל100% אמונה בה' יתברך כי כל רגע שעובר נדמה לי כאילו אולי אין דבר כזה? וזה כמו שעכשיו תגיד אני מאמין שיש אתר אור לנוער אז זה לא אני מאמין זה אני יודע! אני גם רוצה לדעת שיש ה' איך איך עושים את זה אני מבקשת מתפללת הרבה להגיד לרמה של להאמין מאוד מאוד, יש לך טיפ איך אפשר? עולם חילוני ודתי מאוד מבלבל..


תשובה:
תקחי לך יום אחד של חופש, תלכי לטייל קצת בבתי החולים ברחבי הארץ, במחלקות הכי קשות ומסוכנות, תראי מה הולך שם, תראי אנשים בלי ידיים, בלי רגליים, אנשים שנותרה להם שעה לחיות, אנשים שמרותקים למיטה 90% מהיום כי הם משותקים, אנשים שלא יכולים ללכת לשירותים, אנשים שעוברים ניתוחים בעיניים ומאבדים את הראייה, נשים שכורעות ללדת ובנס אחרי הלידה הכל תקין, ילדים קטנים שריסקו את היד או את הרגל שעוברים ניתוח והיד חוזרת לתפקד כרגיל, מבוגרים שלא יכולים ללכת כי יש להם סדק או פריצת דיסק בעמוד השידרה, אנשים אחרים שנולדו עם לשון מחוברת לחיך, אנשים אחרים שנולדו עם שיניים שיוצאות להם מתוך החניכיים בעומק הפה, תמשיכי את הטיול שלך לבתי חולים לחולי נפש ותראי אנשים שלא יודעים איזה יום היום, אנשים שחושבים שאת אמא שלהם, אנשים שאין להם מושג מה קורה פה בעולם, הם לא זכאים לשפיות בכלל, אנשים שנולדו לעולם אבל מתנהגים כמו בעלי חיים משום שניטלה מהם הדעת, תמשיכי את הטיול שלך ותלכי למקומות של עוני ותראי אנשים שאין להם בבית מקרר בכלל, אנשים אחרים שאין להם בית אז הם ישנים על ספסלים ברחובות, אנשים שיש להם 3 ילדים ואין להם מה לתת להם לאכול, המקרר ריק בבית, יש אנשים שברגע שיורד גשם הבית שלהם הופך להיות "נהר", יש אנשים שכל הבית שלהם מלא חרקים, ג'וקים ויתושים עד אין סוף, שלא לדבר על החום המטורף ששורר שם ואין אפילו סיכוי שתדברי איתם על מזגן כי אין להם כסף לקנות אפילו לחם פרוס, ראית פעם משפחה שלימה שרואה את אבא בא הביתה עם 3 תפוחים וכולם מאושרים כי הם יודעים שזו הולכת להיות ארוחת הערב שלהם? חלמת פעם שאפשר להאכיל 5 נפשות עם 3 תפוחים וכוס מים? אני ראיתי! ראיתי פעם משפחה שאין להם כסף למחשב? שלא לדבר על אינטרנט או שולחן פשוט? אני ראיתי, ראית פעם אנשים שבשבילם 100 ש"ח זו פרנסה של שבוע ימים ועם זה הם צריכים לשרוד? אני ראיתי, עכשיו אחרי שראית את שיש משפט בעולם ויש חשבונות שמים וכל אחד מקבל בדיוק את מה שגזרו עליו משמים, חלק מתייסרים ומתמרקים עכשיו וחלק מאוחר יותר, אחרי כל זה את רוצה לומר לי שאין השגחה? אם אין השגחה איך יכול להיות שילד אחד נולד פגוע מוחית וילד אחר לא? חייבת להיות סיבה, איך יתכן שילד אחד נולד עיוור והשני לא! אחד חרש והשני לא! אחד עם תסמונת והשני לא! אחד עם סוכרת והשני לא! אחד מת ממחלה קשה והשני לא! אחד מגיע לגיל 100 והשני אפילו לא עבר את 50, אחד זוכה לילדים והשני לא! אחד זוכה להתחתן והשני לא! אחד זוכה לשלום בית והשני לא! אחד זוכה לבריאות והשני לא! לאחד יש שיניים ישרות והשני משלם הון תועפות רק על טיפולי שיניים! אחד סובל מכאבים באוזניים והשני לא! אחד לא יכול לעמוד לפרק זמן ארוך כי הגב שלו קורס והשני לא! אחד נכה והשני לא! לאחד יש פרוסטטה ולשני לא! עכשיו אחרי כל מה שכתבתי כאן (אין טעם שאמשיך) אני רוצה שתסתכלי רגע על הגוף שלך ותקחי דף ועט ותכתבי כל איבר בגוף שלך שעובד, תסמני V ליד כל איבר תקין ותכתבי בצד על זה אני צריכה להודות לה', אח"כ תכתבי בדף כך: אמא, אבא, אח, אחות, משפחה, דודים, בית, מיטה, שולחן, מקלחת, שירותים, אוכל, 3 סעודות, מקרר, מכונת כביסה, טלפון, פלאפון, אינטרנט, חברות, בית ספר, שמחה, גוף בריא, עיניים לראות, אוזניים לשמוע, רגליים ללכת, מוח למרוד בה', שיער, פה לשאול אם יש א-לוהים, אמונה כדי להאמין שהוא לא קיים, להמשיך? סמני V ליד כל אחד מהדברים הבאים שא-לוהים העניק לך! אני מאוד מקווה שאחרי כל ה-Vים שתסמני, אולי תלמדי להעריך את כל מה שה' נתן לך ומרוב מתנות שכחת אותו ובחרת לשאול? למה הוא לא נותן לי סימן? את רוצה לקבל את אחד הסימנים שאותם אנשים מקבלים יום יום בבתי החולים, או בתאונות הדרכים רק כדי שיצרו קשר עם בורא עולם, רק כדי שישאו תפילה כשהרופאים יתייאשו מהמצב שלהם? זה מה שאת מבקשת? לא חסרים לך סימנים טובים!? את מחפשת סימנים רעים? אין לך מספיק תבונה להבין שכל מה שיש לך קיבלת מה' ואת עוד אומרת לי אני לא מאמינה אני רוצה לדעת? את לא יודעת שהעיניים שלך תקינות? את לא יודעת שהידיים שלך פועלות? את לא רואה שהרגליים שלך בריאות? את לא יודעת רואה ומרגישה שיש לך חכמה ואת יורקת לבור ששתית ממנו? שיש לך שכל ואת משתמשת בו נגד ה'? האם את לא מרגישה שהשאלות שלך קצת מיותרות אחותי היקרה? כואב לי לשמוע שיש עוד יהודים שמסוגלים לא לראות את ה' יתברך אחרי כל הניסים שהוא עושה לנו, אולי אם היית מתפללת תפילה אחת ביום או מגיעה בחגים לבקר בבית הכנסת ולשמוע דברי תורה פעם או פעמיים בשנה היית מכירה את ה', אנחנו מלמדים את בני הנוער שמי שרוצה להכיר את ה' צריך להגיע לפגישות שה' קובע איתו, רוב בני הנוער שאנחנו בקשר איתם קובעים עיתים לתורה, אני מציע לך גם לקבוע עיתים לתורה כדי שיום אחד הילדים שלך לא יעזבו אותך וישכחו אותך וישאלו אחד את השני, יש לנו אמא? מי אמר שהיא אמא שלנו? אולי היא אמצה אותנו? אולי אבא שלנו הוא לא אבינו הביולוגי בוא נעשה בדיקות זרע, אולי אמא בגדה באבא? אני בכלל לא דומה לאמא שלי ולא לאבא שלי אולי הם בכלל לא ההורים שלי? השאלות האלה ממש פוגעות! ה' יתברך לעולם ישאר אבינו שבשמים ולעולם לא נשכח אותו, כי אנחנו ממליכים אותו 4 פעמים ביום כשאנחנו אומרים שמע ישראל פעמיים בבוקר, פעם בערבית ופעם על המיטה, גם את מוזמנת לנסות להמליך את המלך שאת לא מכירה והוא כל כך אוהב אותך אבל כל כך פגוע ממך. בשורות טובות.

והנה עוד: שלום לרב רביד, אני חסר דת ולא מאמין כל אמונה דתית. יחד עם זאת אני סבור שכבן אדם אין ביני לבין בעלי דת כל הבדל ואני רוצה לראות האם קיימת אופציה שיהודים דתיים יראו בי אדם הגון וירצו בחברתי וזאת ללא כל צורך להתקרב לאמונה דתית אלא כאדם לאדם (אין בליבי ספק שלו היה קיים סוג של ישות עליונה - מה שנקרא אצלכם קב"ה - הוא היה רוצה בשלום ואהבה בין כל ברואיו, אשמח להתייחסות)


תשובה:
אחי היקר, החלטתי לכתוב לך תשובה ארוכה ומפורטת בגלל שלדעתי אתה יהודי חשוב וכדאי שתקרא את המידע שיש לי להעביר לך, חלק מהמידע כולל משלים וסיפורים, אך חשוב לי מאוד שדברי לא ייצאו מהקשרם לכן אקדים 3 הקדמות חשובות ככל בסיסי להבנת התגובה שכתבתי.

א) לא משנה אם ההורים שלך דתיים או חילונים אתה חייב בכבודם
ב) גם אם ההורים שלך לא חינכו אותך בדרך הנכונה, הם לא אשמים (דון לכף זכות)
ג) העובדה שאנחנו מאמינים או לא מאמינים במציאות מסויימת לא תשנה את המציאות
ד) אם יש ה' בעולם, זה שלא תאמין בו לא ישנה את עצם קיומו ומהותו
ה) ה' אוהב אותך בכל מצב, אבל כדי לתקשר איתו כדאי שתתקרב אליו קצת יותר
ו) אני בטוח שאם יש לך מידות טובות, אנשים ירצו בחברתך בלי קשר לדתך
ז) כאדם לאדם, אני כותב לך את התגובה הזאת ואני מבקש שתתבונן בה לעומק.
ח) אדם אחר יכל להתעלם, אני בחרתי להתייחס ולנסות להסביר.

אחי היקר, זה לא שאתה חסר דת ואינך מאמין, אתה חסר דעת וחכמה נשמה טובה, כדי שתבין אותי אתן לך משל יפה אחי היקר ואחרי שתקרא את המשל (אני מקווה שתהיה מספיק חכם להבין מה רציתי לרמוז לך דרך המשל..)

נניח שהיה פעם ילד קטן שמעולם לא ראה את אביו הביולוגי ולא סיפרו לו עליו הילד לעולם לא ידע מיהו אביו האמיתי כי אמא שלו דאגה כל הזמן להסתיר ממנו את זהותו של אביו הביולוגי, אולם כאשר הילד גדל, הוא מבין שלכל ילד יש אבא ואז מתעוררת בו הדעת והוא מתחיל לחקור ולדרוש היטב, לעיתים הוא מצליח לגלות את אביו הביולוגי אבל אז הוא מצטער צער גדול ונורא כי אביו הביולוגי לא מכיר בו, לדעתו הוא ילד שנולד בטעות כתוצאה מקיום יחסים סתמיים בינו לבין האמא הביולוגית, אז... הילד מתמלא בכעס ונכנס לעצבות.

מצד שני יתכן מאוד שהאב היה חפץ מאוד להיות בקשר עם בנו אך, לצערנו הרב האם הרחיקה את האב מבנו ע"י לשון הרע, רכילות, סיפורים והמצאות שגרמו לילד לגדול עם שנאה איומה ונוראית לאביו הביולוגי שמסתמן להיות אב הגון ונפלא, אז גם כאשר ייפגש הבן עם אביו הביולוגי הוא יגיע לפגישה עם מטענים שליליים וכל מה שהאב הביולוגי ינסה לעשות כדי לשפר את המצב לא ממש יעזור, הדבר היחיד שעשוי לעזור זה אם הבן יעבור לגור עם האב ויראה בעיניו שכל מה שאמא אמרה היה שקר ומרמה, אז הבן יראה את האב באור אחר ולאט לאט יתחבר אליו בעבותות של אהבה.
אני מאוד מקווה שהמסר הועבר בצורה פשוטה וברורה, נסה להתבונן במקרה לעומק.

כך הוא הדבר במקרה שלך אח יקר, גדלת במשפחה שבחרה להסתיר ממך את זהותך היהודית (במודע או שלא במודע - יכול בהחלט להיות שהוריך הם תינוקות שנשבו, אל תאשים אותם חלילה, פשוט תבין את הסיטואציה), כל זמן שהיית קטן הדבר לא ממש הפריע לך, אבל היום כשאתה כבר בוגר ומתחילה לפעם בך חכמה, ברגע שהניצוץ הא-לוהי שבך נדלק ונכבה כתוצאה מדברים שאתה לומד, קורא, נחשף אליהם או נתקל בהם בצורה כזו או אחרת, אתה מבין שיש כמה דברים שהיית רוצה לקבל עליהם תשובות, כגון:

א) למה עשו לי ברית מילה?
ב) למה בפסח המשפחה שלי אוכלת מצות?
ג) למה בסוכות קרובי משפחה שלי יושבים בסוכה?

השאלות הקטנות האלה קצת מציקות לך אבל מחוסר ידיעה וגם משום שלא ממש נעים לך להודות בטעותך כי אז כבודך ייפגע ולא תיראה טוב בעיני החברה וכן משום שהדבר עשוי לגרום לך לשנות את דפוסי ההתנהגות שלך ואולי אפילו ליטול את "החופש" שלך לעשות ככל העולה על רוחך, אתה מעדיף להגדיר את עצמך כחסר דת, בערך כמו אדם שהגיע עת גיוסו לצהל והוא מעדיף לחפש כל מיני תירוצים כדי לצאת על נפשי, שלא בדומה לאדם שכבר שירת בצהל ובמהלך השירות החליט לפגוש הרבה את הקבן כדי לצאת על נפשי גם אם זה אומר שהוא צריך להמציא המצאות ולומר שהוא "אדיוט גמור"
כך מתנהגים למשל אנשים שהיו דתיים בעבר ופתאום החליטו שלא בא להם להמשיך בכל המחוייבויות של הדת ולכן הם פשוט משקרים על עצמם ובוחרים להתנתק מדרך ה' כתוצאה מסיבות כאלה ואחרות..

בכל מקרה אנחנו חייבים להבין שלכל בריחה מהמציאות יש סיבה, לפעמים הסיבות מספיק חזקות כדי לגרום לאדם לברוח ולפעמים הסיבות לא מספיק חזקות ולכן האדם נשאר תלוי באוויר בחוסר וודאות, אבל כל אדם יציב בנפשו מבין שמהמציאות אי אפשר לברוח, בדיוק כמו שקוף בגן חיות לא יכול להחליט מחר לצאת לסיבוב על ג'יפ, כי הוא מגודר בכלוב שבנה עבורו מנהל גן החיות, בדיוק כשם שחייל לא יכול לברוח מהצבא כי כל הפרטים שלו ידועים למדינה (אלא אם כן בחר להיות עריק..) ובדיוק כמו שאף ילד לא יכול לברוח מקשר הדם שיש לו עם אביו ואמו הביולוגיים, כך אתה אח יקר לעולם לא תוכל לברוח מהקשר שיש לך עם בורא עולם.

זה שאתה מעדיף להגדיר את עצמך בהגדרות מסויימות ולנסות להסתיר את מצבך הקשה במין "רשת אינטלקטואלית" שאתה בונה סביב המציאות הלא נעימה שבה אתה חי, כתוצאה מסיבות כאלה ואחרות, זו זכותך, אבל לעולם לא תצליח לשכנע אדם יציב במציאות שבה אתה מאמין!

אדם שחפץ לשלול דרך חיים של אדם אחר צריך להיות מספיק חכם כדי לספק אלטרנטיבה אחרת, הכי קל לשלול, בערך כמו שלכלב קל לנבוח (סליחה על הדוגמא) אבל חז"ל לימדו אותנו לא להתרגש מכל נביחה, "הכלבים נובחים והשיירה נוסעת" אם אתה באמת רוצה לחיות בצורה נכונה וטובה, אל תקבל עצות מכלבים נובחים שלא מספקים אלטרנטיבות אחרות! לחיות בלי דת, בלי משמעות, בלי חוקים, בלי מסגרת, בלי גבולות, בלי איפוק, זה ממש לא פתרון... לבוא ולומר הדתיים מסכנים, זה קל, הרבה אנשים עושים את זה, אבל אני שואל אותך מה עדיף?

האם לחיות בבית שבו הבעל בוגד באשתו, או לחיות בבית שבו כל בני הבית משפילים אחד את השני ולא מוצאים זמן לדבר אחד עם השני, בבית שבו הקשר בין הילדים להורים מתחיל להתנתק בערך בגיל 11 או 13 ובמקום שהילד יהיה מחובר למשפחה שלו ולשורשים שלו מחברים אותו לפייסבוק?

לנו יש שבת - אחדות משפחה
לנו יש חגים - אחדות לאומית
לנו יש ברית - זהות יהודית
לנו יש צניעות - כבוד ובושה
לנו יש ענווה - התבטלות לאל
לנו יש תורה - משמעות בחיים
לנו יש מטרה - ומצוות כאמצעי למימוש המטרה
לנו יש חזון - לגאולה עתידית ותקווה אין סופית
לנו יש עצות - מגדולי דור שנדמו בחכמתם למלאכים

אז מה עדיף? לקבל עצות מאנשים שנואפים? שבוגדים בנשותיהם ויש להם משכורות עתק? מאנשים שזכו למעמד העליון שלהם כתוצאה משחיתות? אני לא מאמין בזה, חכמים לימדו אותנו דבר פשוט: "אדם שיש בו תורה יש בו חכמה ויראת שמים", "אדם שאין בו תורה ויראת שמים אין בו חכמה אמיתית" פילוסוף או פרופסור למתמטיקה יכולים ללמד אותך איך לעשות כסף כדי לחיות מעט שנים בעולם הזה, יהודי יכול ללמד אותך איך לחיות שנים רבות בעולם הבא גם אם עושים מעט כסף בעולם הזה.

כדי לגדל ילדים טובים כל מה שצריך זה לשמר את הקשר בין ההורים לילדים ולאפשר לילדים לגדול בצורה יציבה עם חום, תשומת לב, אכפתיות, אהבה והכי חשוב אמת!
כדי לגדל יהודים טובים כל מה שצריך זה לשמר את הקשר בין ה' לבניו ולאפשר לבניו לגדול בצורה יציבה עם חום ואהבה, תשומת לב אכפתיות והכי חשוב לחיות ע"פ אמת.

מי שמסוגל לירוק לבור שממנה הוא שותה, להתעלם מכל מסורת אבותיו, להתעלם מהניסים הגלויים שמתועדים לכל אורך ההיסטוריה, להתעלם מהתנ"ך ומאבות אבותיו
לדעתי זה ממש לא פתרון... אני מעדיף שיצחקו עלי אבל תהיה לי משמעות, אני אמשיך להיות חלק מאבות אבותיי, נצר לצאצאי יעקב אבינו, בעל מסורת מפוארת של תנאים, אמוראים, סבוראים, גאונים, ראשונים, אחרונים, עד חכמי דורנו, כולם בעלי תורה אחת מסורת אחת וחוקים ברורים שאף אדם בשר ודם לא יכל להמציא אלמלא התערבות גורם על טבעי שאנחנו קוראים לו "הקב"ה" מלך מלכי המלכים.

בכל מקרה, סתם שתדע, שלא רק שאנחנו מחוייבים לאהוב יהודים, אנחנו מחוייבים להתייחס בכבוד לכל בריאה בעולם, החל בבני האדם (יהודים, גויים) וכלה בבע"ח, למעט הבא להורגנו, שכן אמרו חז"ל: "הבא להורגך השכם להורגו". בשורות טובות אחי אני מאוד מקווה שתבין מזה משהו, אם לא צפה בקטע הבא: "הסוד" והכי חשוב נשמה טובה, אל תכעס על אף אחד, תמשיך לאהוב ולכבד כל אדם באשר הוא אדם, אבל תנסה להסתכל על העולם בצורה קצת אחרת נסיך, אוהב אותך אחי, באמת.האמת? שכן. את החיים. החיים הם חד פעמיים ואני לא רוצה לבזבז אותן על להאמין אמונה עיוורת בספר מתקופה הברונזה שאומר שצריך לסכול הומואים ונכים
אם שמעת את כל הטיעונים בשיחה הזו, למה אמרת שהתגלות מריה זה שווה למעמד הר סיני למרות שהוכחתי שלא? למה הבאת את סרטוני מתן תורה למרות שהוכחתי שהם מלאים בשקרים? למה לא ענית על טיעון "סדר חייב מסדר?" את לא יכולה להודות שאין לך תשובות זה נורא כואב. וגם עברת לזלזול, טוב איתך סיימתי, לפחות אחרים, בתקווה, התחזקו.
אתה לא הוכחת שלא. לא ראיתי הוכחה אחת מצטערת.
ואין שקרים בסרטונים האלה, ויש להם הפניות למקורות בהערות של הסרטון. אבל מה שהכי מציק לי זה שאין שום ממצא ארכיאולוגי או תיעוד מעמים אחרים
והטיעון הראשון שהבאת, שאם משהו מורכב זה אומר שהוא חייב להיות נברא לא הוכיח כלום.
אז לא שמעתי טיעון אחד ששכנע אותי. אין לי איך להגיב לזה. קודם תיתן טיעון ראוי.
אין שקרים בסרטונים האלה? הרי עניתי בפירוש על ה"מקורות" שלהם, שלא כמו אתאיסטים אחרים אני באמת בודק אותם, ושלחתי לך תשובות.
ועכשיו אמרת: "והטיעון הראשון שהבאת, שאם משהו מורכב זה אומר שהוא חייב להיות נברא לא הוכיח כלום." לא אמרתי שהוא חייב להיות נברא, אמרתי שאם הוא מסודר סימן שמישהו סידר אותו, זה הגיון פשוט, אני בטוח שכל שאר הקוראים הבינו את זה, אם את לא, זה מחדל שלך.
והאם מעמדו ההיסטורי של עם נקבע רק על סמך אזכרות חיצוניות להיסטוריה שלו בידי עמים אחרים?
מלחמת העצמאות של ארצות הברית (1775 עד 1783) מלחמת האזרחים (1861 עד 1865), כמו גם קיומם של אישים אמריקנים כמו ג'ורג' וושינגטון (1732 עד 1799) ואברהם לינקולן (1809 עד 1865), מצויים כולם ביבשת אחת של עמים מאוחדים בעלי מכנה משותף (ארצות הברית). אישים היסטוריים ומלחמות, מצויים פעמים רבות בהיסטוריה של עם בודד ובכל זאת אין חוקר המטיל ספק בקיומם: קרב נורדלינגן (בשנת 1634), קרב שנערך בין כוחות קתולים ופרוטסטנטים, מלחמת האזרחים ברוסיה (1918 עד 1920) ועוד.
כפי שאפשר לראות, היסטוריה שהמקור היחיד שלה הוא העם המעביר אותה, היא היסטוריה אמינה על פי כל קריטריון מהימנות. למעשה כשחושבים על כך, היסטוריה פנימית אינה עדות יחיד או מקור בודד, כי אם היסטוריה המואמתת על פי מיליוני עדויות בני העם המעבירים אותה. כל איש וכל משפחה ממשיכים ומעבירים את ההיסטוריה של אבותיהם, כשכל העדויות נאספות להיסטוריה אחידה של עם.
באמת שלא הבנתי את טיעון המורכבות. אני לא רואה בזה שום קשר ואתה מוזמן להסביר לי אותו.
אבל איך אפשר לקרוא לתנך מקור מהימן אם אי אפשר לקשר אותו לאף מקור אחר? אין שום תיעוד חיצוני על יציאת מצריים ושוב, לא נותר שום זכר לחיי אדם במקומות שמתוארים בתנך כמקומות שחיו בהם היהודים לפני שנכנסו לארץ. התיארוך של יציאת מצריים נופל בדיוק בזמן שבו האימפריה המצרית הייתה בשיא כוחה. ולא מתואר אף נסיון בריחה ובכלל לא מתואר על העם היהודי שבנה להם את הפירמידות, ואת פיתום ורעמסס והעבדות של העם היהודי. כאילו הם ניסו להעלים אותו?
ובקשר ל"מורכבות", אם האל הוא כל כך מורכב, זה לא אומר שהוא חייב להיות נברא?
או במילים שלך, שמישהו תכנן אותו?
לפי טיעון המורכבות כל חומר שהוא מורכב ומסודר לא נוצר בצורה מקרית, אלא מישהו סידר אותו, כי לא סביר בעליל שהוא הגיע למצבו בסדרת צירופי מקרים. כשאת רואה מכונית ברחוב, ומישהו אומר לך שמישהו יצר אותה, את תביני ישר שהוא צודק, ולא תגידי "אבל יכול להיות שהיא נוצרה במקרה על ידי תנודות בריק והחומרים זזו..." וכאלה נימוקים. אותו הדבר לגבי היקום, שמורכב הרבה יותר ממכונית.
כל העניין של יציאת מצרים זה שזה קרה בזמן שהאימפריה המצרית הייתה בשיא כוחה, לכן ההפסד הוא כה משפיל בשבילהם. לידיעתך בקבר פרעה נמצא מצבה בשם "אסטלת ישראל" בה פרעה משקר שהוא חיסל את כל העם היהודי. רק ללמדנו עד כמה העם היהודי השפיל את פרעה, ועד כמה היה עם ישראל עצום ומפורסם כבר באותם הימים. מובס ומושפל, שיקר פרעה בכעסו שהוא נכנס לארץ כנען וחיסל את כל העם היהודי. ואיזה מקורות אפשר למצוא לנדודי ישראל במדבר? עקבות הרגלים של בני ישראל במדבר? או שאולי חיצים על האדמה, בצורת המסלול של בני ישראל במדבר? או שאולי הר עם שלט גדול "הר סיני"?
בגדים ואפילו מבני עץ אינם מחזיקים מעמד גם לא אלף שנה, קל וחומר שלושת אלפים שנה.
היינו עם של נוודים במדבר. בספר "מחקרים בארכיאולוגיה של נוודים בנגב ובסיני" (תשנ"ח) מדווח לנו עופר בר יוסף מהמחלקה לאנתרופולוגיה באוניברסיטת הארווארד ש"בסקר של צפון סיני התגלו עשרות אתרים אשר מרביתם הם תפזורת של חרסים ואינם אלא אתרי חניה. ניתן לשער כי חלקם משקפים נוודים שהסתופפו לאורך נתיב הקשר בין ארץ ישראל ומצרים היות ועיקר הממצא הקראמי הוא מצרי, סביר להניח כי מקורם של נוודים אלה הוא ממצרים. כלי החרס הם עדות לכך, כי עיקר זיקתם למצרים או לנתיב בין מצרים לכנען..."
בקיצור המצרים היו עם גאוותן, הגיוני שהם ינסו להעלים כזה הפסד.. ובלי קשר הראיתי שיש עוד דברים שהסטוריונים לא חולקים עליהם למרות שאין אזכורים חיצוניים אליהם בעמים אחרים.
אגב העם היהודי לא בנה את הפירמידות...
והאל לא חייב להיות נברא, כשאמרתי דבר מורכב התכוונתי לחומר, אבל כדי שיברא חומר קודם חייב שיהיה מישהו מעל-החומר (רוחני) ואם החומר מסודר סימן שהייתה אינטילגנציה שסידרה אותו. ה' בכלל במימד אחר ממה שאנחנו מסוגלים להבין, אבל ברור לנו שהוא מחויב המציאות
ואני הבאתי הוכחות ליציאת מצרים ומכות מצרים ועל הר סיני, וגם הבאתי הרצאות של רביד ושיחות שלו עם אנשים, שתדעי לך שהרבה אנשים שאלו אותו והוא ענה להם בחוכמה וגם אתאיטסים כמוך שאלו אותו, אתן לך עוד אחד: שלום הרב בנוגע לתגובה האחרונה שכתבת על אתאיסטים רציתי רק לומר שיש לי חברים ששונאים את הדת ומקללים את הדתיים הם מפרסמים שטויות על אמונה ופוגעים במלא דתיים, הם בכוונה צוחקים שאני דתי, מעליבים וקוראים לי.. הם אומרים שהם ישראליים ולא יהודיים, הם אומרים שיהודים הורסים את העולם והורגים ערבים, הם אומרים שצה"ל זה צבא כיבוש וכבר כמה פעמים ראיתי שהם דפקו מכות רצח לדתיים וברחו, לדעתם החרדים הם רשעים והם משתמטים למרות שהם נגד הצבא הם ממשיכים להפיץ שטויות נגד דתיים, איך אתה רוצה שאני אדון אותם לכף זכות? איך אתה מצפה ממני לאהוב אותם איך? אם אני שונא אותם זה אומר שאין לי אהבת ישראל? הם פשוט נגד יהודים ונגד יהדות! הם בעד ישראלים ובעד ערבים והם פשוט מחללים שם שמים, הם ממלאים את כל הפייסבוק בהודעות נגד דתיים וחרדים, אחרי מה שקרה בבית שמש עם החרדי שירק מלא אנשים היצטרפו אליהם, איך אפשר לאהוב יהודים כאלה? איך אפשר? אני שונא אותם

תשובה:
אחי היקר, צר לי מאוד לומר לך אבל המציאות הכואבת הזאת מציפה כבר את כל הפייסבוק, זו הסיבה שאני מזהיר את התלמידים שלי מהפייסבוק והרשת, מפיצים שם שנאה וזה גלוי לכל העולם, לא חסרים שם שונאי ישראל מובהקים שמסתתרים אחרי מסכי מחשב.

אל תתרגש מהם הם סותרים את עצמם.
מצד אחד הם קוראים לחרדים משתמטים, מצד שני הם אומרים שצה"ל הוא צבא כיבוש? נו.. באמת! קצת אינטלגנציה לא תזיק להם. הם משוועים לתשומת לב..

ישראליים או יהודים
אני פשוט מזועזע, לאיזה רמות הגיעה שנאת החינם בתוכנו, אני רק מקווה שבגלל זה לא תתחיל מלחמה חדשה שתפגע בנו קשות ח"ו, בעוון שנאת חינם נחרב בית המקדש, אם לא נתקן את השנאה הזאת, לעולם לא נזכה לבית מקדש חדש, בנוגע לחברים שלך שאמרו לך שהם ישראליים יכול בהחלט להיות שהם ישראלים ולא יהודים יכול להיות שהם לא משקרים, חסר ערבים ישראלים? יש ערבים טובים ויש ערבים טובים פחות, יש יהודים טובים ויש יהודים טובים פחות, זה הכל פונקציה של חינוך וסביבה חברתית אחי, אין מה לעשות, אם בחרת להסתובב עם חברים כאלה, אולי כדאי שתשקול שוב עם אלו חברים להסתובב ועם אילו חברים לא להסתובב,,,
אני במקומך הייתי מחפש חברים חדשים נשמה, מה אתה עושה איתם?

אנחנו לא ברווזים במטווח..
אל לנו לשכוח שכולנו אחים (גם הערבים אחים שלנו פשוט אסור לנו להתחתן איתם כי הם גויים) ובגלל שהם חפצים להורגנו עלינו להתרחק מהם ולהגן על עצמנו בחינת: "הבא להורגך...", אי אפשר לשבת בחיבוק ידיים כשמאות קטיושות נורות עלינו. עם כל הכבוד ועם כל הרצון הטוב שלנו לדון לכף זכות, אשמים לא אשמים אנחנו לא ברווזים במטווח, הגיע הזמן שנגן על עצמנו, לדעתי צה"ל לא צריך להתמהמה, על כל פגיעה באזרחינו חייבת להיות תגובה שתרתיע ולא תאפשר להם להרוג בנו ולירות עלינו.
במקרה שלך, חברים שלך לא מנסים להרוג אותך, יש לך אפשרות פשוט להתרחק מהם, אם הם יאיימו עליך או יכו אותך, לדעתי אל תתמהמה תפנה ישר למשטרה.

עם חברים כאלה מי צריך אוייבים?
אמרת שהם חברים שלך, לא ממש ברור לי כיצד? האם הם לומדים איתך בכיתה או שמא הכרת אותם ברשת והם חברים שלך בפייסבוק או ברשת תקשורת כזו או אחרת
אם יש לך ספק אם הם יהודים או לא, אסור לך לשנוא אותם, התורה אוסרת עלינו לשנוא את אחים שלנו: "לא תשנא את אחיך בלבבך" מצד שני חכמים מצווים אותנו להתרחק מהם, "הרחק משכן רע ואל תתחבר לרשע". לצערנו הרב, יש אנשים שאין להם דרך ארץ ואין להם כבוד לתורת ישראל, אל תנסה לריב איתם או להוכיח להם את הדת, פשוט שמור מרחק אחי. אין מה לעשות נשמה, אמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה, תתרחק מהם נסיך.

זו לא הפעם הראשונה שאני מקבל מכתב כזה כואב, ואני מאמין שככל שהזמן עובר המצב רק הולך ומחמיר, ההסתה הולכת וגדלה והשנאת חינם רק גוברת
לדעתי מי שאשם בהסתה ההמונית הזאת היא התקשורת, שבוחרת במתכוון להסית נגד דתיים, או חרדים במסווה של "הדרת נשים" או כתבות מזעזעות אחרות שאני לא ממש מבין מה ההיגיון בלהפיץ את השנאה הזאת לכל העם? מה זה יתן? שנאה גדולה יותר? מה שקרה בבית שמש לא היה ראוי אבל התקשורת עשתה מזה מטעמים, נראה כאילו התקשורת עשתה לינץ' תקשורתי לחרדים, מי שרוצה לדעת מה באמת היה שם שייכנס לכאן: "הדרת נשים או הדרת חרדים?"
אם פעם היה למישהו ספק, מחקר שמתפרסם לאחרונה מוכיח את הדברים בצורה שאינה משתמעת לשני פנים, זו הסיבה שלדתיים יראי שמים אין בבית תשקורת!
מי שיכול להשפיע על העם בצורה המהירה ביותר היא התקשורת, הבעייה שהתקשורת לא ממש מעוניינת בטובת העם (לעניות דעתי) התקשורת עסוקה ברייטינג וכתבות זוועה, במקום להיות עסוקה בלבנות ולשקם, היא עסוקה בלהציג את הרע! ולא את הטוב, להתעסק בפצעים במקום להתעסק ברפואה.

גם לאהבה יש גבול! אהבה ושלום אבל לא בכל מחיר.
לצערנו הרב גם בעולם יש לנו שונאים רבים זה אומר שאנחנו חייבים לאהוב את השונאים שלנו? ולכבד אותם? ולהתחשב בהם כל הזמן? הרי גם לאהבה יש גבול וגם לכף זכות יש גבול! הערבים לא ממש אוהבים אותנו ואפילו משתמשים בילדים כדי לפגוע בחיילי צהל ולנסות להראות שחיילי צהל אכזריים או פוגעניים, העולם כבר הבין שכולם זוממים לפגוע בנו ולהסית נגדנו וגם בקרבנו יש "ישראלים" רחוקים שבוחרים לחרחר ריב ומדון מה לעשות? אז אם בעולם מסוגלים לטעון כנגדנו כל מיני טענות קשות ונוראיות, לא אתפלא אם גם בתוכינו יהיו כאלה שיסיתו נגד היהדות ונגד היהודים!

בגלל שנאת חינם נחרב בית המקדש.
האמת קשה לי מאוד להאמין שמדובר ביהודים וגם אם כן בטח מדובר בקבוצות של יהודים וערביים יחד, או שפשוט מדובר בתינוקות שנשבו, אין מה לעשות אנחנו חיים במדינה דמוקרטית ולכל אחד יש בחירה חופשית ועלינו לכבד את זה, פשוט כדאי לנקוט במשנה זהירות ואם הם מאיימים או מסכנים אותך או את חברים שלך אתה מוזמן לגשת ולדווח על כך לרשויות באיזור מגוריך, צר לי לשמוע שכך הם מתנהגים, חבל.
24,000 תלמידי רבי עקיבא מתו רק בגלל שלא נהגו כבוד זה בזה, עלינו ללמוד את הלקח ולהרבות באהבת ישראל ולא בשנאת חינם ח"ו ובהסתה המונית.

הרבה יותר כואב לקבל מכה מבן משפחה.
אמר הנביא ישעיהו (מט', יז') "מהרסיך ומחריביך ממך יצאו", לצערנו מי שמכאיב לנו הכי הרבה הם אחים שלנו, כשפגיעה באה מתוך המשפחה זה הרבה יותר כואב, בדיוק כמו שכשמכים עם פטיש על ברזל נשמע קול חזק וכשמכים עם פטיש על עץ בקושי שומעים קול, למה? כי כשברזל פוגע בברזל זה מאותה משפחה זה עושה רעש הרבה יותר גדול! אם בין קוראי תגובה זו מצויים שונאי יהדות או שונאי יהודים אני מציע להם שבמקום לבזבז את הזמן שלהם בלהכאיב לאחים שלהם בואו נרכז את הכוחות שלנו כדי להתאחד ולהגן על עצמינו מפני שונאינו בעולם, בחינת: "חבור עצבים אפרים הנח לו" כשנהיה מאוחדים אף אחד לא יוכל לפגוע בנו.

לסיכום: התגובות באתר וההסתה בתקשורת נגד הדתיים רק גורמת לי להאמין יותר ויותר שהגאולה ממש בפתח, לא לחינם אמרו חז"ל במסכת סוטה דף מט', עמוד ב', שבעקבתא דמשיחא "חכמת סופרים תסרח, ויראי חטא ימאסו, והאמת תהא נעדרת, נערים פני זקנים ילבינו וכו'.. התפקיד שלנו זה רק להיות חזקים ולאחוז חזק באמונה בחינת: "בא חבקוק והעמידן על אחת שנאמר: "וצדיק באמונתו יחיה" (חבקוק ב', ד')
התפקיד שלך כעת הוא לא להילחם, אלא להתחזק באמונה, במלחמה בד"כ בשני הצדדים יש נפגעים, אני במקומך הייתי נוקט בעמדת הגנה ושותק, בחינת: "ה' ילחם לכם ואתם תחרישון", אני מאחל לך שתמצא חברים חדשים ותשמור על עצמך אחי.
אם תרצה לדבר איתי באופן אישי אתה מוזמן ליצור קשר באמצעות הצור קשר שבאתר ואנסה לעזור לך ולכוון אותך יותר, בהצלחה.

והנה עוד אחת: רביד, רק השנה התחלתי להתחזק בהדרגה לאט לאט וכרגע אני שומרת כשרות, מתפללת, שומרת שבת ומנסה להתחזק יותר ויותר. קודם כל, אני רק בת 17 ואני באה מבית מאוד חילוני, השאלה שלי היא האם אלוהים מסוגל לאהוב אותי עוד לפני שהתחזקתי? אני הכשלתי המון בנים, עשיתי הרבה טעויות עם בנים ולפעמים גם עם בנות, זלזלתי בדתיים ברמות מטורפות... ורק השנה התחלתי להבין שטעיתי בגדול, אבל האם אלוהים מסוגל לאהוב אותי חזרה אחרי כל הדברים האלה?


תשובה:
אחותי היקרה, לא סתם קוראים לה' יתברך אבינו מלכנו. מצד אחד הוא אב מצד שני עלינו לנהוג בו כבוד כמלך שהרי הוא מלך מלכי המלכים. לכן כשם שכל אב נורמלי אוהב את הילדים שלו, גם אם לפעמים הם עושים טעויות מחוסר ידיעה או מידיעה אבל מחוסר רצינות ובגרות, כך ה' יתברך אוהב אותנו, "כרחם אב על בנים ריחם ה' על יראיו".

ולא רק שה' אוהב אותנו ומחכה שנעשה תשובה, כשם שאב מחנך את בניו כך ה' יתברך "מחנך" אותנו ודואג שנעבור סדרת חינוך עד שיום אחד אולי נזכה לראות בכל המקרים שקורים לנו השגחה פרטית נפלאה. לכן אם פתאום נפלת, או קיבלת מכה קטנה, נסי תמיד לראות את ה' מדבר אליך, זה יכול להיות ע"י מקרה שראית ברחוב או אפילו קול פנימי שמעביר לך מסר מצפוני.

בלי קשר הגמרא במסכת יומא מגלה לנו שאדם שזכה לעשות תשובה מאהבה זוכה שהעבירות הכי חמורות שעשה מתוך תמימות או נגררות חברתית בחייו, עשויים להפוך לזכויות! כן מה שאת שומעת זכויות! אם רק היינו מבינים כמה טוב ה', היינו מוקסמים.

וכך אמר ריש לקיש בגמרא ביומא פו: "אמר ריש לקיש גדולה תשובה שזדונות נעשות לו כשגגות" שנאמר: (הושע יד, ב) "שובה ישראל עד ה' אלהיך כי כשלת בעונך"... " בהמשך הגמרא מסבירים שמדובר באדם שעושה תשובה מאהבה שגדולה מעלתה מתשובה מיראה, שם "אמר ריש לקיש גדולה תשובה שזדונות נעשות לו כזכיות" שנאמר: (יחזקאל לג, יט) "ובשוב רשע מרשעתו ועשה משפט וצדקה עליהם חיה יחיה".

הבעיה היחידה היא שהעבר שלנו והחטאים שעשינו בעבר מוטבעים בנו ומקשים עלינו מאוד בעבודת ה', לכן גם אם ה' סלח, יש לנו עבודה פנימית עצמית לא פשוטה לטהר את מחשבותינו מכל סיג ופגם, לשנות את המעשים שלנו ולהפוך להיות נסיכים אמיתיים ובני תורה אמיתיים שראויים להיקרא "יהודים".

לא תמיד מצליחים לחזור בזמן...
בואי נקח לדוגמא אדם שהורגל לשתות אלכוהול, בהתחלה זה נחמד, זה ממסטל, תופסים קצת ראש, אוהבים את ההרגשה, מתמכרים אליה ואז ממשיכים לשתות ללא הגבלה, אם עוצרים בזמן אפשר להינצל מזה, אבל מי שלא יודע לעצור את עצמו עלול למצוא את עצמו מכור לאלכוהול, חי ללא שליטה עצמית וללא ריסון עצמי מה שעלול לגרום לטעויות לא נשלטות (עישון סמים, אלימות, ניבולי פה, פריצות וכל מה שמשתמע מכך) מי שזכה לא לאבד צלם אנוש עשוי, בצורה נכונה ובטיפול נכון להתנזר מאלכוהול

להבדיל אלף אלפי הבדלות, אדם שהורגל לחיות בצורה חופשית כמו "שיכור" ועשה כל מה שהוא רוצה משום שהיה נתון תחת השפעת "הסביבה" (היין החברתי) לדעתי אינו אשם! כל מה שהוא צריך לעשות זה לשנות את ההרגלים שלו ע"י מאמן טוב, מדריך טוב, רב טוב, לחפש חברים טובים, מודל טוב לחיקוי, מסגרת טובה וחינוך נכון. רק נערים ונערות רציניים שמסוגלים להתמיד ולהגיע בקביעות למפגשי הסיוע "להרצאות" יצליחו להינצל מעולם השקר ההרסני והתובעני.

לסיכום: לא רק שה' אוהב אותך, הוא ישמח אם תחזרי להיות הנסיכה שלו, כל יהודי הוא נסיך וזורם בו דם מלכותי, יש פשוט יהודים שבחרו לברוח מהארמון זה הכל, הם לא תמיד אשמים, הרבה פעמים היציאה לא הייתה תלויה בהם, הרבה פעמים ההורים שלהם יצאו מהארמון וכתוצאה מזה הם נולדו בחוץ ואין להם מושג שהם נסיכים!

ועוד אחת עם המכתב של רויטל ז"ל: רביד שלום, רציתי לשאול איפה אני יכולה לקרוא את המכתב של רויטל? שמעתי שהוא ממש מרגש והרבה בנות חזרו בתשובה בגללו, אני רוצה לקבל על עצמי להתחזק בצניעות ובשמירת נגיעה אבל כל פעם מחדש אני נופלת, חברה שלי אמרה לי שאם אני אקרא את המכתב המרגש של רויטל זה יעורר בי רגש ואולי זה מה שיעזור לי להתחזק, היא אמרה שהיא קראה אותו באורלנוער, הרב יכול לשלוח לי קישור למכתב או לקשר אותי אל המכתב הזה?


תשובה:

אני מקווה שזה המכתב שחיפשת, הוא באמת מרגש מאוד, קריאה נעימה.

מכתבה המרגש של רויטל: להצלחת כלל ישראל אחיותי היקרות..
אני כותבת אליכן ברגעי האחרונים בשארית הכוחות שנותרו בי אני כותבת בדמעות ובדם ליבי השבור והממיוסר... כן, אני רויטל אברהם בת 19 עומדת לפני הסוף, צעירה אבל השערים בפני נסגרים... אני מרגישה כמו פרח יפה שסוגר את עליו... גם אני כמותכן חלמתי רבות על הילדים שיוולדו לי, על הבעל שאחיה איתו, המקצוע שאעסוק ועוד... אבל אלוקים גזר אחרת והיום אני יודעת שאם הייתי חיה את חיי אחרת, זה לא היה קורה. נולדתי למשפחה דתית במרכז הארץ. מיום שעמדתי על דעתי ידעתי שאני ילדה יפה. מאז שהייתי ילדה בגן היית מאד מושכת תשומת לב בתווי פני המיוחדים, גדלתי בידיעה שנתברכתי ביופי נדיר, ואני לא מגזימה, מנת היופי שקיבלתי היא משהו יוצא דופן במיוחד. הורי החכמים ניסו לגמד בעיניי את עצם היותי יפה והשתדלו להמשיך בסדר חיים תקינים ובלי התייחסות מיוחדת, אבל אני שהייתי ילדה חכמה מאד גידלתי וטיפחתי את היופי הזה יותר ויותר. העידוד מצד החברה גרם לי להבין שביופי אפשר לקנות-חברות מעמד וכבוד... עשיתי את זה בכל דרך למדתי להבין שיופי כמו שלי צריך לנצל... דאגתי להיראות טוב יותר מידי טוב. אהבתי ללבוש בגדים צמודים שיבליטו את גופי, שערי הארוך המיוחד היה תמיד גורם להתפלאות רבה וכך כל פרט במראי החיצוני נמדד בתשומת לב רבה. נהנתי לחוש איך מבטי האנשים נדבקים בי לרגעים ארוכים... בעוונותי זה עשה לי טוב!
כשמורותי לתיכון קלטו את המצב וניסו לשנות היה כבר מאוחר, נמשכתי בחבלי קסם למעגל שנקרא "להראות להתבלט". זכורני מילותיה של מורתי-"רויטל קיבלת מתנה נדירה, יופי מיוחד, זה הניסיון שלך שימרי עליו מכל משמר יבוא יום וכל היופי הזה יינתן לאדם המתאים." הייתי מראה שהדברים חודרים לליבי אבל בעצם הם כלל לא נכנסו דרך אוזני. הייתי שיכורה מרדיפה אחרי עוד בגד בולט,
ועוד מראה שחצן שיסובב את כולם היום אני יודעת בוודאות שהכשלתי מאות ואולי אלפי אנשים בלבוש שלי... עשיתי זאת בהנאה אמיתית. האיתות הראשון היה בערב אחד עמדתי במטבח וטיגנתי חביתה שערי הארוך היה אסוף וקצותיו נגעו באש שמתחת למחבת בתוך שניות הפך שערי ללהבה של אש גדולה ואדמונית שערי היפה נשרף אבל אני ניצלתי זכורני איך שכבתי בבית חולים בוכה מהיסטריה מרוב צער על שערי השרוף ואבי יושב לצידי מנחם ומרגיע-"רויטל השם עשה לנו נס יכולת כולך להישרף אנא תביני זה לטובתך תשתני והכל מאחורינו". אבל אני לא שמעתי. הייתי אז בת 16 ותוך שנתיים גדל שערי והתייפה והמעשה האיתות נשכח מליבי לגמרי. תמיד הייתי אהובה בכיתה. אף פעם לא סבלתי מבדידות או כאב. כל מה שביקשתי ניתן לי מיד. כך עברתי את חיי.

בגיל 16 מטבע הדברים גדלתי והתייפיתי. לא יכולתי שלא להתאפר זה כבר הפך להיות חלק ממני באותה תקופה הסתבכתי קצת יותר לעומק
לא יכולה לפרט על זה קשה לי מאד אבל תבינו. שכחתי לספר הייתה לי סבתא צדיקה שהייתי קשורה אליה מאד היא מאד כאבה את המצב הרוחני שלי והייתה מנסה בכל דרך לחזק אותי היא הייתה נותנת לי כסף לקנות בגדים יותר צנועים אבל גם זה לא עזר תקופה קצרה אח"כ היא נפטרה כשהייתי בת 16 חצי היא נפטרה. בכיתי עליה נורא היא הייתה חלק מהעולם שלי ולא הבנתי איך העולם יכול להמשיך להתקיים בלעדיה. לאחר תקופה התאוששתי אני חייבת לציין שהמוות שלה גרם לי להתחזקות קלה אבל תוך כמה חודשים חזרתי למעשי ואף
הגברתי אותם ככל שהגיל התבגר כך נעשיתי יותר שחצנית ובולטת.
ובסוף הגיעה ההתראה השנייה.. באחד הלילות חלמתי על סבתא שלי היא ישבה על אבן ובכתה.. עמדתי לידה ושאלתי אותה סבתא למה את בוכה?! היא הצביעה על ראשה ולא אמרה מילה התעוררתי מזועזעת, ניסיתי להירגע והצלחתי. מעשה זה פרח מזכרוני עד מהרה כך גם האיתות השני עבר בלי התייחסות.
ואז זה הגיעה... אומנם בהדרגה אבל בעקביות. בהתחלה היו כאבי ראש סטנדרטיים אמא שלי אמרה שאני עייפה ולומדת קשה ושאקח לי מנוחה, אבל הלב שלי הרגיש אחרת. כעבור חודש לא יכולתי לעמוד מרוב כאבי ראש היה נראה לי שמשהו שם עומד להתפוצץ לרסיסים. הדרך למרפאה הייתה מלאה חששות וכך גם הציפייה לתוצאות של הבדיקות המקיפות כשישבנו אמא ואני
בחדרו של הרופא, הפנים שלו אמרו הכל.. "כזאת בחורה יפה וכ"כ חולה" פרצתי בבכי וביקשתי הסברים. גם אמא בכתה היינו חסרותו אונים המציאות עלתה על כל דימיון... אני נושאת גידול ממאיר בראש, המוות הוא עיניין של זמן... אני לא זוכרת איך הגענו הביתה באותו יום, אני זוכרת רק הרבה דמעות כאב וחוסר אונים מוחלט. לפתע נזכרתי בחלום, בסבתא הבוכה ומצביעה על ראשה. אך אולי אם הייתי מתייחסת לאיתותים הכל היה נראה היום אחרת... אבל אני המשכתי במעשי בלי שום התייחסות... ביום המחרת הלכנו לבית החולים, בחלומות השחורים ביותר לא האמנתי שהטיפולים האלו כל כך כואבים
זה פשוט מוות הרגשתי ששורפם לי את העצמות את הדם ואת כל מה שיש לי מבפנים.

אלוקים הטוב... אתה טוב ואני לא שמעת לך אבא איך התעלמתי מרחמיך הרבים?! ההמשך עצוב וכואב נורא קשה לי לכתוב אותו... שערי היפה המדהים נשר. תוך מספר חודשים אני נותרתי קירחת, חיוורת וחלשה. כל רופא שטיפל בי ציין באוזני שיש לי יופי נדיר וזה צבט לי את הלב, השם נתן לי פיקדון יקר, יופי מיוחד ואני השתמשתי בו הפוך. במקום לשמור עליו הפקרתי אותו... אלוקים!
אני היום אני בת 19 מיוסרת מהחיים, ימי ספורים המחלה גוברת עלי אני רואה את המוות קרוב, אני רוצה שכל מה שהתייסרתי יהיה כפרה על העוונות שלי. אתן, אחיות שלי אנא מכם הלב שלי שבור וקרוע תשמעו לדברי האחרונים שמרו על צניעותכם מכל משמר מה ישאר לנו אח"כ, מה, יש דין ויש דיין הוא רואה הכל ויודע הכל... והכל יבוא במשפט. אנא מכם, תתחזקנה בצניעות בכל הניסיונות וזה שווה את תחכו לאיתותים. אנא מכם בשבילי.

הכרית ספוגה בדמעותיי אני כותבת בשארית הכוח אלוקים, אני מבקשת תאמרנה שההתחזקות הזאת תהיה לרפואתי אני מתחננת, אני רוצה לחיות.
רויטל אברהם זה הכוח שלנו בנות ישראל.. הצניעות! כמה חשובה הצניעות!
רויטל נפטרה כמה זמן אחר שכתבה את המכתב והצוואה שהשאירה הייתה לפרסם את המכתב שלה ברבים.. יהי זכרה ברוך... (לרפואת אברהם בן חוה)

הילה צדיקה אף אחד לא קורא את ההודעות הארוכות האלה... זה לא ממש מועיל
סורי, אין על אור לנוער, הייתה לי כוונה טובה וקצת נספחתי בזה, אבל רק כדי להסביר את המסר טוב יותר, רביד באמת יודע להסביר טוב יותר ממני, ראיתי את סרטון קצר על חייו, וקראתי את השיחה הגורלית פעם אחת וזה ממש יפה, כל אחד צריך לקרוא את השיחה הגורלית בין נמרוד לאלוקים, המסר באמת יפה, בסוף שינו את שמו לאביאל, מומלץ לקרוא את זה בחום, רביד ממש חכם וצודק בכל מיני דברים, רובם, הוא היה פעם חילוני שחי חיי מותרות ודיסקו וכאלה, הוא היה בצבא ואז הוא התחיל להבין שיש אלוקים (לא זוכרת מה עוד, קשה לזכור, גם אי אפשר להביא את זה לפה, זה בעיה) כמו משה לוי שחי חיי מותרות וזה אחרי המקרה שהיה לו וראה את האמת על חייו ומה הוא עשה לאנשים שם הוא הבין שטעה בדרך וחזר בתשובה, אפילו בועז מעודה חזר התשובה, אני באמת ממילצה להכנס לאתר אור לנוער ולשאול שם את רביד שאלות, או לראות את הרצאות שלו, לשמוע את השירים שלו, תהילה לדוד ותהום אל תהום ויש שיר חדש, מומלץ!
והכי קל לומר שאנחנו לא מבינים ולא נוכל להבין. זאת לא שיטה להתחמק.
וקראתי על המצבה, ישראל מוזכרת שם "ישראל הושם אין זרע לו" - ישראל חוסלה? לא ברור איך זה מעיד על כך שישראל ברחו ממצרים והמצרים חוו תבוסה גדולה והאנשים החשובים של מצרים טבעו בירדן. איך אתה מסיק מכך שפרעה שיקר? כי לא מצאתי הסבר לזה
ואוקי ובקשר לטיעון המורכבות.
הנחה ראשונה - כל מה שמורכב חייב שמישהו יצור אותו וירכיב אותו
ההנחה השניה- אלוהים הוא במימד אחר ומעל החומר ואיננו מסוגלים להבין זאת
השאלה היא האם דבר מורכב יכול להיווצר מעצמו או שהוא חייב יוצר. אם ההנחה השניה תקפה משמע שאלוהים שהוא מורכב יותר חייב גם כן ביוצר. אם אלוהים נמצא במימד שלא מחייב יוצר, משמע שכן קיים תרחיש שבו דבר מורכב יכול להווצר מעצמו ולא מחייב יוצר. לכן יש סתירה להנחה הראשונית והטיעון נופל.

ואם יישות מורכבת כמו אלוהים לא צריכה בורא אז למה היקום, דבר מורכב הרבה פחות, צריך בורא?
אמרתי לך המצבה לא מוכיחה את יציאת מצרים, זה רק בא להראות כמה הוא הושפל על ידי היהודים שהוא שיקר שהשמיד אותם...
עלייך להבין שאנחנו מסיקים לפי ההגיון שכשיש דבר מורכב סימן שמישהו סידר אותו, עם ההגיון הפשוט הזה, את מסכימה? האם ראית פעם דבר מורכב ומסודר נוצר ומסתדר מעצמו?
ביקום שאנחנו חיים בו, חומרים לא מסתדרים מעצמם וזו פשוט עובדה, פירושו של דבר שהיה מי שסידר את הכל בהתחלה, ואותו מישהו הוא לא היה צריך סידור, כי הוא בכלל לא חומר אז אי אפשר להגיד עליו "מסודר ומורכב", הוא פשוט ישות אינסופית שנמצאת מעל-החומר ומעל-הזמן, ואם אין ישות כזו, אז איך הכל התחיל?
טענה של האתאיסט "מאיפה ה' הגיע" גם מוצגת בשיחה, וחלק מהתשובה היא "האם ילד לא יאמין בקיום אביו, רק בגלל שהוא לא יודע מאין הגיע אביו ומה הם כל מעשיו? האם תעלה על דעתך כי מכונה מופלאה לא צריכה יוצר, רק בגלל שאינך מבין מי יצר אותה, או כיצד הוא עשה זאת?
עליך להודות באמת, גם אם היא מעלה שאלות נוספות, שאין ביכולתך לפתור. אם אביך קיים, אז הוא קיים, ואם יש יוצר למכונה, אז יש יוצר למכונה. ואין זה משנה אם אתה מכיר את אביך או את יוצר המכונה. עליך להודות באמת, ורק אז תוכל לגלות עוד פרטים מתוך האמת"
אם ברור שיש יוצר לחכמה האדירה שנקראת היקום שלנו, אז זה שאת לא מבינה מאיפה הוא הגיע או קוראת לזה "התחמקות" זה לא אומר שהוא לא קיים, זה רק אומר שקשה לך להבין.
במציאות שלנו, כל מורכבות חייבת מרכיב. במציאות שלו, אין בכלל דבר כזה מורכבות כי אין דבר כזה חומר, הוא הבורא היחיד והאינסופי, והוא "מחוייב המציאות", המציאות מחייבת ישות שכזאת. מאותה סיבה גדולי המדענים כמו אייזק ניוטון למשל, שחקרו את היקום, הבינו בפשטות שקיים בורא לעולם.
מצטערת לומר אבל אלו שטויות. איך אני אדע שאבי קיים למרות שמעולם לא ראיתי אותו? כי ככה ההתרבות עובדת. צריך אבא אחרת לא יהיה ילד ואני מתארת לעצמי שאתה מבין למה.
אתה לא יכול לבסס טענה על "כל אחד יודע ששמה שמסודר דורש סידור" כי זה טיפשי.
חומרים כן מסתדרים מעצמם. וזו עובדה. איך יורד גשם לדוגמה? תהליך שקורה כל הזמן בכל כדור הארץ. אף אחד לא לוקח את טיפות המים, הופך אותן לאדים ושם בשמיים. זה קורה בגלל שהמים מתאדים לבד. ויוצרים ענן לבד. ויש עוד אלפי תופעות טבע שקורות בלי יד מכוונת.
איך זה בדיוק מסתדר עם ה"תיאוריה" שכל מורכב חייב מרכיב? הכי לטיפות המים אין "נשמה" או איך שלא תקראו לזה. נשמה זה מיתוס
נשמה זה לא מיתוס אלא אמת, לכל יהודי יש נשמה וגם לך יש!
לא נשמה, תודעה.
זה בדיוק העניין! מחזור המים, תראי עד כמה הוא גאוני, איך את יכולה לדמיין שהוא התחיל מעצמו? איזו מין אמונה זו? עצם העובדה שהתרגלת אליו זה לא אומר שהוא נוצר מעצמו! את ראית את ההתחלה של מחזור המים? ודאי שלא, אין מדען אחד שיודע להגיד מאיפה הגיעו חוקי הטבע, כי זה ברור שיש מישהו שהוא "מעל הטבע" שברא את הטבע הזה! האמת כל כך פשוטה ומול העיניים שלך, יום יום שעה שעה...
הנחה לפיה מורכבות מעידה על מתכנן איננה נכונה. הכוונה היא שאיש לא יטען שאלוהים תכנן את ערימת האבק שמתחת למיטה, למרות הסידור והמבנה המורכבים שלה. דוגמא יפה יותר היא פתית שלג בעל המבנה הסימטרי, אף אדם לא ייטען שאלוהים יוצר כל פתית שלג באופן אישי ורק אז משחרר את השלג.
המורכבות מעידה דווקא על תהליך טבעי, כמו במקרה של האבולוציה: המורכבות בטבע היא מורכבות של "טלאים", כלומר: קיים מנגנון כלשהו, במנגנון זה קיים פגם, אך קיים מנגנון אחר המחפה על הפגם, גם המנגנון השני פגום, לכן מנגנון שלישי מחפה עליו וכד' (ראיות לחוסר התכנון התבוני יופיעו בהמשך, בראיות לתיאוריית האבולוציה).
המורכבות מעידה על תהליך טבעי ולא על תכנון, שהרי אין כל יתרון במורכבות כזו. מתכנן תבוני היה בורא מנגנון אחד מושלם, וכך היו פחות מקומות ל"תקלות" בגוף. מבנה ה"טלאים" מעיד דווקא על התפתחות איטית ולא מתכוננת.

הטיעון עצמו גם חסר משמעות: אם אלך ביער, ואראה דבר שאני יודע שמתוכנן ונבנה ע"י משהו - אני אניח שהוא תוכנן ונבנה ע"י משהו –זאת טאוטולוגיה חסרת משמעות. אפשר לטעון באותה מידה " אם אראה צמח, אז אני אדע שהוא צמח", ומכאן להסיק שהסלעים הם גם צמחים.
כאשר טוענים משהו באמצעות אנלוגיה יש צורך לוודא שהאנלוגיה היא בין דברים דומים. חור בעץ לדוגמה, דומה מאוד לחור באדם אך לא ניתן להניח שהעץ ימות מהחור כפי שאדם ימות ממנו. אנו זקוקים להבנה נוספת של היקום כדי להסיק מסקנות כאלו. סוג של ניסיון כזה חסר בתיאולוגיה, שכן אין לנו מושג קלוש מה גורם ליקומים להתקיים ההשוואה לשעון שגויה משתי סיבות: שעון הוא חפץ דומם שהוא לא מתפתח אבולוציונית כמו יצורים חיים. ההנחה שדברים מורכבים דורשים מתכנן.
המורכבות של השעון לכשעצמה היא זו שגורמת לנו לייחס אותו לאדם, אלא העובדה שידוע לנו שבני אדם מייצרים שעונים, ותהליכים אקראיים כמעט ולא מייצרים שעונים (הם יכולים תיאורטית ליצור, אבל הסיכוי לכך הוא אפסי - למעשה המקרה הזה יהיה המקרה היחיד הידוע בהיסטוריה שבו נוצר שעון מתהליכים אקראיים).

את הצירופים ואת ההתאמות הרבים ביקום ניתן להסביר במגוון צורות. אחת מהן היא המנגנון העיוור של האבולוציה. בניגוד לניסיונות הבריאתנים תורת האבולוציה אינה טוענת כי לקיום תכלית כלשהי או יעד מסוים, אלא רק כי היא פועלת על פי כללים מסוימים שאינם מכוונים לתכלית כלשהי.
השעון שונה מאוד מהסביבה שלו ורואים שהוא לא שייך לטבע, לעומת האדם שהוא יצור טבעי.
האנלוגיה היא חלקית: לשען יש הורים –לכן גם אלוהים נברא. השען עבר הכשרה – מי לימד את אלוהים?
השען יצר את השעון מחומרי גלם –ממה אלוהים יצר את היקום?

אם האינטליגנציה האנושית היא כל כך בלתי-סבירה, אז ודאי שקיומה של בינה המסוגלת ליצור יקום שלם עם ישויות מודעות הוא בלתי-סביר הרבה יותר. ניתן לסובב את הטיעון שמשתמשים בו לטובת הוכחת קיום של יוצר ולהשתמש בו להוכיח את הטענה של האתאיסטים. דבר זה מוביל אותנו לנושא המוכר של "אם הבורא יצר את היקום, אז מי ברא את הבורא?”, רק עם תוספת של אי-סבירות מחמירה. הדרך היחידה לפתור את הבעיה היא להכריז שהבורא לא נוצר אלא פשוט קיים.

אם נחזיק באבן כך שהיד למעלה והאבן פונה כלפי מטה, ונשחרר אותה. האבן תיפול למטה. מה ההסתברות שזה יקרה? אחד לאינסוף כי יש אינסוף כיוונים אליהם האבן יכולה ליפול, אינסוף זוויות שהאבן יכולה להאיץ אליהן. אך עם זאת היא נפלה מטה. מעבר לכך, אחרי שהיא נפלה, ניקח אותה שוב ונחזור על הניסוי, היא שוב תיפול למטה! הדבר לא אפשרי מבחינה סטטיסטית.
למה זה קורה? מפני שכיוון הנפילה לא מוגדר על פי חוקיי הסטטיסטיקה, אלא על פי חוקי הפיזיקה.
מאותה סיבה הסטטיסטיקה של הטיעון הזה חסרת טעם כיון שהיווצרות תאים ממולקולות דוממות (תהליך האביוגנזה) גם היא לא מושפעת מחוקי הסטטיסטיקה, אלא מחוקי הפיזיקה, כימיה והתרמודינאמיקה.


טיעון מושלם שסותר את כל מה שאמרת עד עכשיו
ואוקי ובקשר לטיעון המורכבות.
הנחה ראשונה - כל מה שמורכב חייב שמישהו יצור אותו וירכיב אותו
ההנחה השניה- אלוהים הוא במימד אחר ומעל החומר ואיננו מסוגלים להבין זאת
השאלה היא האם דבר מורכב יכול להיווצר מעצמו או שהוא חייב יוצר. אם ההנחה השניה תקפה משמע שאלוהים שהוא מורכב יותר חייב גם כן ביוצר. אם אלוהים נמצא במימד שלא מחייב יוצר, משמע שכן קיים תרחיש שבו דבר מורכב יכול להווצר מעצמו ולא מחייב יוצר. לכן יש סתירה להנחה הראשונית והטיעון נופל.

ואם יישות מורכבת כמו אלוהים לא צריכה בורא אז למה היקום, דבר מורכב הרבה פחות, צריך בורא?ומה עם שני אלה?
לא שמעתי תגובה מספקת
טיעון מושלם?
איזה סידור ומבנה מורכב יש לערימת אבק מתחת למיטה? איזה חוקיות אנחנו יכולים לראות בערימת אבק מתחת למיטה? אם ערימת האבק הייתה בצורה של מגדל אייפל, אז היה צריך להיות טמבל בשביל להגיד שהיא נוצרה ככה מעצמה.
פתית שלג הוא כל כך מסודר ויפה בזכות מנגנון גאוני שאף אתאיסט לא יודע איך נוצר, אז המנגנון הגאוני הזה מחייב יוצר שהוא הרבה יותר גאון וחכם.
"המורכבות מעידה על תהליך טבעי כי אין יתרון במורכבות כזו" (איך אפשר להגיד שאין יתרון במורכבות כזו?!)
גם כותב המאמר שלך טוען ש"אין לנו מושג קלוש מה גורם ליקום להתקיים"
בקשר ל"מוצאו" של ה', כבר ענינו על כך שהוא במציאות שבה אין מושג של "נבראים" בכלל, הוא היחיד והוא האינסוף, והוא מחויב המציאות שלנו.
הניסיון שלו להגיד שסטטיסטיקה בנושא הזה היא טמטום זה פשוט דבילי, ההסתברות שאבן תיפול למטה היא כמעט מאה אחוז, כי חוקי הפיזיקה קובעים שזה מה שיקרה, לעומת זאת האביוגנזה היא תאורייה לא מוכחת כי אף אחד לא הצליח ליצור חי מדומם, והסטטיסטיקה היא באמת נגדה. אי אפשר להגיד על כל דבר שהוא מושפע מחוקי הסטטיסטיקה, כי חוקי הסטטיסטיקה לא יוצרים שום דבר, הם רק מנתחים את המציאות.
ואת טועה כשאת קוראת לה' "דבר מורכב" כי הוא לא מורכב והוא לא דבר, הוא ישות רוחנית שהיא מעל חוקי-הטבע שאנחנו מכירים, והמציאות מחייבת ישות כזו, בגלל מורכבותה.
מצטערת לנפץ לך את האשלייה אבל יודעים איך נוצרים פתיתי שלג, בדיוק איך שנוצר כל גביש.
יש דברים שאנחנו לא יודעים. אבל זה לא אומר שאלוהים גורם להם, זה פשוט אומר שאנחנו לא יודעים. יכול להיות שעם הזמן האמצעים הטכנולוגיים יאפשרו לנו לדעת אותם ויכול להיות שלא. (נגיד לדוגמא, אם נצליח להתרחק מכדור הארץ נוכל לראות איך הוא היה פעם, כי הרי לאור לוקח זמן להגיע מה שנותן לנו סוג של אפשרות להסתכל אל העבר)
אני מקווה שאתה יודע מה הפירוש של תיאוריה במדע, מה שאומר שהיא מבוססת על הרבה עובדות וחוקי טבע וניסויים מה שבשלב הסופי מתגבש לתיאוריה. ולא "השערה ללא הוכחות". יעני, אביאוגנזה היא תאוריה ועד שלא תגיע תאוריה אחרת שתסתור אותה זה מה שמתקבל על כל המדענים. ובשביל לסתור תאוריה...
אז ה' הוא לא מורכב? איך אתה יודע? איך אתה יודע שהוא ישות רוחני מעל לחוקי הטבע? למה זה ככה? איך יודעים שזה נכון? איך היגעת למסקנה הזאת? איך הוא נוצר? מה היה לפניו?
על השאלות האלה תאוריות בדרך כלל עונות כל כולן (על רובן לרוב), ומה לגבי אלוהים? ההשערה שאלוהים מעל לחוקי הטבע עונה על השאלות האלה?
לא אמרתי שאנחנו לא יודעים איך נוצרים פתיתי שלג, אמרתי שאנחנו לא יודעים איך נוצר המנגנון שיוצר פתיתי שלג בצורה כזו.
אז את מאמינה שבעתיד ימצאו תשובות, אני מאמין שלא, נחכה ונראה לא?
עד לפני עשרות שנים התאורייה השלטת הייתה שהיקום הוא סטטי, גם איינשטיין האמין בה רוב ימיו, ואמר שזו הטעות הגדולה ביותר שהייתה לו... אז וואלה, תאורייה היא נכונה עד שבאה אחת שסותרת אותה, וכמו שבעולם המדע תמיד היה נראה כאילו "התאורייה שלנו היא הנכונה ביותר" פתאום הגיעה אחת שסתרה אותה, נחכה ונראה.
הוא רוחני מעל לחוקי הטבע כי אנחנו מבינים שמי שסידר את הטבע הוא לא מוגבל לחוקים שאותם הוא יצר, אין אצלו "לפני" או "אחרי" כי הוא מעל-הזמן, אנחנו חיים על ציר זמן מסוים שהוא לא נמצא בהתחלה שלו אלא מעליו.
טוב זה לא מוביל לשומקום, אני מסיים לענות כאן, שיהיה בהצלחה אחריי מאה ועשרים, מי שמעוניין יכול לדבר איתי תמיד בפרטי
אז לא רק אני פורשת הא?
זה מגיע משני הצדדים כנראה.
שיהיה לך אחלה חיים
למרות שיש לי תשובות גם לזה, חבל
ויהיו תשובות לתשובות, ותשובות לתשובות לתשובות, ואין לדבר סוף, אחריי 120 נראה מי צדק, את שלי כאן עשיתי
אז אנחנו שווים. אל תגיד אחרי זה שהאתאיסטים הם אלה שתמיד פורשים ומתחמקים. בסוף הסכמת שאין מטרה לדיון וזהו.
אני לא מתחמק, אמרתי כבר שכל אחד יכול לשלוח לי בפרטי. ואת הפסקת את הדיון על אמיתות התורה ומעמד הר סיני ולא אני. כשאני פורש זה רק כי הדיון מתחיל לחזור על עצמו, ולא כי אין לי תשובות.
חופשי
אין מה לעשות, החילוניים ישארו תקועים בקופסא עם המחשבות שלהם, זה ממש לא מעניין אותי לשנות אותם אני פשוט לא אוהבת שעושים את המאמינים אנשים סתומים כי הם נשענים על אמונה כלשהי שלא מוצאת חן בעיני החילוניים, וזה שרשם אם ללכת למיון או לבית כנסת? אתה יודע לא הכל שחור או לבן, שאנשים במצוקה הם רוצים לעשות הכל שיקריהם ינצל, ואנשים מאמינים מבטאים את זה בתפילה, זה שאתם לא מאמינים זה בעיה שלכם וזה ממש לא מעניין מה אתם חושבים, מי אנחנו שנדבר על אלוהים ומי אתם שתוכיחו שהוא לא קיים, אנחנו כלום, אנחנו רק בני אדם, אנשים רותים להאמין בו מהסיבות שלהם, זה לא אמור להיות לכם אכפת כל עוד זה לא מפריע לאורח החיים שלכם, אז תתעסקו בחייכם ואיש איש באמונתו יחייה
וואי אתם אלה שסגורים בתוך קופסאת הדת! כל מה שרשמתם פה היום לא עשה עלי ולו טיפה של רושם אתם מתבססים בסכ"ה על ספר או על עלק רבנים.. אבל יותר מכל דבר אחר גיליתי היום מחדש משהו שכבר ידעתי.. לא יודעת משום מה אני נישחפת כל פעם לויכוח הזה ללא מוצא. לא באתי לשנות את הדעות שלכם סך הכל רציתי לעשות סוויץ קטן פיצפון בראיית העולם שלכם. מצידי תאמינו במה שאתם רוצים אבל רק תיפתחו את הראש ואל תבואו מהמקום הסגור הזה של אנחנו צודקים ואתם טועים נקודה! אבל לאכזבתי גיליתי שלדבר איתכם זה כמו לדבר לקיר, אתם בטוחים כל כך שאנחנו טועים ואתם אלה שצודקים אבל על זה בכלל לא הויכוח.. תרדו מהמקום הכל כך טעון באגו הזה ותנסו לישאול את השאלות האלה שאתם כל כך מפחדים לישאול את עצמכם. האם בבאמת יש אלוהים? לדעתי לא. אבל יש מצב שאני טועה, ואתם, אתם יש מצב שטועים?
אנונימיתת
יודעת מה, אין סיבה לטחון מים, לא אכפת לי אם את מאמינה או לא וזה לא מתפקידי ולגרום לך להאמין, אני יכולה לטחון את הנושא הזה שבועות, אבל לאן זה יוביל? בתכלס אתם מסתמכים על "ההוכחות" המדעיות שלכם, שאני לא ראיתי הוכחה אחת חותכת שתגרום לי לערער בקיומו של אלוהים, והעירעור לא נמנע מפחד כמו שאת טוענת, הוא לא נמנע אני פשוט לא מערערת וזאת דעתי והיא לא אמורה להפריע לך, לילה טוב
באותו הנושא: