7 תשובות
רופא שיניים. אם תזדקק לשיננית הוא יפנה אותך אליה.

בהצלחה!
לא ניתן רצוי ללכת לשיננית ולאחר מכן לילמוד לשמור על השינים והחניכים
ישנם דברים שלא ניתנים לעשות בבית
אם יש לך מושלם של הכללית שיננית אחת לשנה חינם
לצחצח גם את החניכיים שמצחצחים שיניים ואם יש דימום אז לא להבהל, לשטוף את הפה (כמו מי פה) במי מלח כל ערב לפני השינה-מקווה שעזרתי
אני כתבתי את התשובה הקודמת ואני אומרת מניסיון כי זה מה שאמרה לי הרופאת שיניים לעשות עם זה...
מנסיוני בטיפולי השיניים האינטנסיביים שאני עוברת, אם יש לך הצטברות של אבנית על השיניים, לא תוכלי לטפל בכך באמצעים ביתיים, את חייבת ללכת לרופאת שיניים או לשיננית שתעשה ניקוי אבן (אפשר לבקש הרדמה ואז לא מרגישים כלום ועושים זאת בפעמיים שלוש).
רק אח"כ את תוכלי לשמור על הקיים על ידי צחצוח נכון, ועל השיננית להסביר לך וללמד אותך כיצד לעשות זאת.

בהצלחה
ענת עמרני, עו"ד מומחית סטיפס
עזרה ראשונה לחניכיים
אם יש לך דלקת חניכיים או מחלת חניכיים, כדאי לטפל בה בהקדם, לפני החמרת המצב. מומלץ להגיע בהקדם אל מרפאת השיניים, ולקבל טיפול לחניכיים ע"י רופא השיניים או ע"י השיננית.
את האבנית רק רופא שיניים או שיננית יכולים להסיר עם מיכשור מיוחד. המיכשור אינו פוגע בשיניים עצמן ואין חשש לבצע את הטיפול הנ"ל שוב ושוב. הקפידו שהרופא או השיננית לא יסתפקו רק בשימוש במכשיר החשמלי, אלא יבצעו גם הסרת אבנית ורובד במיכשור ידני, שכן ברוב המקרים המכשיר החשמלי אינו מנקה בדייקנות מתחת לקו החניכיים (והוא גם מכאיב, בדר"כ).
באותה הזדמנות גם צריך לבקש ולקבל הדרכה בשיטות צחצוח, בשימוש בחוט דנטלי ושטיפות פה, ייעוץ תזונתי ועוד.
את הפלאק (רובד החיידקים) הנכם יכולים להסיר ע"י צחצוח נכון במברשת מתאימה. ההמלצה שלי: מברשת עדינה ולא גדולה מדי, כדי שתגיע לכל פינות הפה.
במקרה שקיימים רווחים בין החניכיים והשיניים מומלץ להיעזר במברשת בין-שינית (אינטר-פרוקסימלית), שנראית כמו סליל דק ואפשר להעבירה במרווחים אלו.
כמו כן מומלץ להשתמש בשטיפות פה נגד חיידקים ובחוט דנטלי.
שטיפות עם מי פה מסוג קורסודיל, תארודנט ומרידול עשויות לעזור, אך לא לפתור את הדלקת ולא להסיר את האבנית שגרמה לדלקת. לא מומלץ להשתמש בהן יותר משבועיים, שכן הן ידועות כמכתימות שיניים.
לעזרה ראשונה לחניכיים מדממים אפשר לגרגר מי מלח מספר פעמים ביום. אפשר גם לעסות את החניכיים עם שמן זית. אפשר גם לגרגר תה בבונג או תה קמומיל.
ד"ר גיא וולפין מומחה סטיפס
לילה-טוב.
לעניות דעתי, צריך וכדאי לשנות דחוף את ה"תזונה" והשתיה. אני גם סבלתי מבעיות בחניכיים
ומיד הפסקתי לאכול ולשתות "מתוק" והתחלתי לאכול "בריא", לקחתי תוסף תזונה "ויטמין-סי", מחסור בויטמין סי גורם למחלות בחניכיים וכמו שנאמר צריך לשמור על היגיינתהפה לפי הדרכת השיננית,
כדאי לגשת לסופר-פארם ולירכוש "שטיפה להגיינת הפה" של "פרופשיונל", זו שטיפה שמחטאה את הפה וניתנת לשימוש יומיומי. לי השטיפה מאוד עוזרת, (גם לחברים שהמלצתי להם).
בהצלחה.
סוף שבוע בריא.
באותו הנושא: