4 תשובות
לא בטוחה אל תתפוס אותי במילה אבל אני מכירה ילד בן 17 עם רישיון לטוסטוס, אין לי מושג מה זה קטנוע אבל טוסטוס זה כמו אופנוע רק יותר קטן וקל.
אפשר לעשות רישיון בגיל 16 ההבדל אני לא יודע איך הסביר
לסיכום אופנוע זה הילוכים קטנוע זה אוטומט טוסטוס זה פדלים ואתה יכול להוציא ב16 על כל אחד מהם אבל שיהיה עד 125 סמ''ק
ההבדל בין הכלים הנ''ל, טוסטוס וקטנוע זה אותו דבר, ופעם נהגו לקרוא לקטנועים עם הפדלים 'טוסטוס', כיום ההבדל בין קטנוע לאופנוע מתבטא בזה שאופנוע הוא בדרך כלל ידני ולא אוטומטי כמו הקטנוע, הוא נועד לנסיעות יותר ארוכות, והם מגיעים עם נפחי מנוע גדולים יותר אעפ שכיום מייצרים אופנועים עם מנוע קטנטן, ועוד משהו שמתבטע בהבדל, זה שקטנוע בדרך כלל מגיע עם מושב שמתחתיו יש מקום לקסדה (או לכל דבר אחר בסדר גודל של המקום) ואחד ההבדלים היותר גדולים הם, התנוחות ישיבה בין אופנוע לקטנוע (כל זה בקצרה, וזאת רק דעה שלי ממה שאני הבנתי).
הרישיונות מתחלקים לכמה סוגים, עד 2007 מי שרצה לרכב על כלי רכב דו''ג (אני בכוונה אומר גו גלגלי, כי יש גם קטנועים וגם אופנועים עם נפח 50 סמ''ק ומעלה), היה צריך רישיון 'a2' ומי שרצה לרכב עד 500cc היה צריך להוציא רישיון 'a1' ומי שרצה לרכב על כלים מעל 500cc ומעלה, היה צריך להוציא רישיון ללא הגבלה שנקרא 'a', וכל זה עד התאריך 2007.
מהתאריך 2007, נכנסו חוקים חדשים כמו בתקנונים של אירופה.
הרישיון 'a2' שעד היום היה תקף רק ל50cc, היום הוא תקף גם עד 125cc או 14.7 כ''ס, והרישיון 'a1' הגבילו אותו ל33 כ''ס או 400cc לכלים שיוצרו עד התאריך 2007, ומיותר לציין שה 'a' נשאר ללא הגבלה.
מי שהוציא רישיון 'a2' לפני 2007 הוא יוכל לרכב עד 125cc, ומי שהיה לו רישיון 'a1' אז יש לו אופציה לרכב על כלים שעד 500cc או 57 כ''ס.
ובקשר לגילאים, בגיל 15 וחצי אפשר כבר להתחיל ללמוד תאוריה ובגיל 16 אפר לגשת למבחן מעשי על 'a2', וכל עוד לא מלאו לכם 17, אתם צריכים טופס אישור הורים.
בגיל 18 אפשר כבר להוציא רישיון 'a1'.
ובשביל להוציא רישיון ללא הגבלה (a) צריך מינימום גיל 21 ושנה ותק על רישיון 'a1'.
ועוד נתון חשוב שצריכים להזכיר, למי שעדיין לא מלאו 18, אסור לו להרכיב נוסע נוסף!
ומי שמלאו לו כבר 18, צריך ותק של מינימום חודשיים, בשביל להרכיב נוסע נוסף.
כל הידיעה נכתבה רק ממוחי, יש מצב שאני גם טועה בפרטים מסוימים, בשביל לברר את החוקים לפרטי פרטים, אפשר להרים שיחה קצרה למורה נהיגה, אז אין לקחת מפה לגיטימציה! כי אני עדיין לא שר התחבורה
אלחנן,ע
line:445
באותו הנושא: