11 תשובות
פרגולה מבד?עץ?
מוטב להיוועץ במתקיני פרגולות לקבלת מענה יעיל.
בכל מקרה ניקוי בעזרת צינור מים יסיר אבק ולכלוך "קל" מים וסבון יסירו לכלוך עיקש יותר כדוגמת לשלשת ציפורים.
קיטורית תסייע לניקוי יעיל..הענין הוא נגישות לפרגולה (גובה וכו,)..
פרגולת עץ רצוי למרוח בשמן מיוחד או לכה אחת לזמן מה.
שרה'לה
תלוי מאיזה חומר עשויה הפרגולה. בעיקרון ניתן לנקות ליכלוך כגון אבק ובוץ באמצעות מין וסבון, היות ופרגולה מתוכננת לעמוד בנזקי אלו (מזג אוויר). לכל סוג פרגולה יש את הטיפול המיוחד לו היא זקוקה. כך למשל פרגולה מעץ זקוקה לצביעה מחדש מדי שנה לפחות. הצבע המיועד לכך הוא צבע שמן מיוחד המרענן את מראה הפרגולה ומסייע לשמור על העץ למשך שנה נוספת.
דורי
אני הייתי ממליץ לעשות פרגולה מאלומיניום ניתן לנקות בקלות
כמובן שניתן להזמין פרגןלה מאלומיניום בכל גוון לבחירה
איתי
תחזוק שותף של פרגולה מתחיל בלכה ונגמר בחומרים המיועדים לאותה סוג הפרגולה,

שמתי לך הסבר נחמד גם על תחזוק ועיצוב כללי של פרגולות בתחתית התגובה..

מקווה שעזרתי
עידו
כמובן שפרגולה (וכל מוצר מעץ) דורש טיפול קפדני על מנת לשמור על אורך חייו. על מנת לנקות פרגולה מלכלוך, יש להבחין ראשית באיזו פרגולה מדובר:
1. פרגולות אלומיניום - ניתן לשטוף עם מים וסבון ואף לעשות שימוש בחומרי הברקה.
2. פרגולות מעץ - עדיף להימנע מיותר מדי מים על מנת לא להרוס את העץ (עץ לח לאורך זמן נוטה להתנפח ולהירקב). אם כבר אתה רוצה להשתמש במים, רצוי לדאוג תמיד למריחת שכבות הגנה (לכה) על העץ מדי חצי שנה.

בהצלחה!
תוכל לקרוא כאן על ניקיון פרגולות. אתה מעולה!
מהיכן קנית פרגולה? כדאי לשאול אם לחברה שקנית ממנה יש טיפים בנוגע לניקיון פרגולה ולשאול שאלה כזאת אם היא באמת דורשת טיפול מיוחד.

לרוב אני נעזר מאיש מקצוע שקניתי ממנו, למשל קניתי פרגולה חשמלית מחברה סוככי השרון. שאלתי שאלות לאחר תקופה, בד"כ אנו שוכחים שאנשים כאלו מציעים לנו עזרה ושאלה בכל מה שנצטרך, אנו לא שואלים אותם לאחר מכן כי לא נעים. אבל כדאי לשאול ולפעמים אנשים האלו מאוד נחמדים וישמחו לעזור לך.

יש לי פרגולה חשמלית, שהיא עשויה מאלומיניום כך שניקיון הוא לא מיוחד כזה. צריך לנתק את חשמל, ולנקות אותו עם צינור מים, ולחכות עד יומיים שזה יתייבש. אך החלק החשמלי פנימי לא נפגע כאשר יורד גשם, אני מתקן לניקיון יסודי מתחת ולמעלה בפרגולה.
שמחה
פה יש תשובה
איזה סוג פרגולה יש לך? כל פרגולה יש לו טיפול ותחזוקה שונה לפי סוג, יש לי בבית פרגולה מאלומיניום שהזמנתי מסוככי השרון, הם נותנים מענה ופתרונות מצוינים בנושא. מאיזה חברה הזמנת את הפרגולה הנוכחית?
אבישי
תדאג לצבוע פעם בשנה. כל עוד הפרגולה צבועה אתה יכול לשטוף אותה עם צינור
יאיר ברנר מומחה סטיפס
יש צורך לטיפול תקופתי של אחזקה ושימור כמו צבע וכו'.
אנונימי
באותו הנושא: