4 תשובות
אף אחד מהם הוא לא להיט, כן?
ככל סוכרים אינם מומלצים לבד, כך שאם תתני ריבה, מירחי גם חמאה על הלחם מתמחיה. כדאי להקפיד על ריבות ממקור טבעי, ללא המון סוכר וללא חומרים משמרים.
שוקולד זה בסדר מדיי פעם, לא באופן קבוע והרבה.
חמאת בוטנים כדאי שתהיה טבעית ככל הניתן. יש גם כאלה ללא תוספות סוכר ואפשר לערבב אותן עם ממרחים מזינים יותר, כמו מולסה או סילאן (המכילים גם מינרלים חיוניים).
והנה כמה הצעות אחרות לממרחים מתוקים:
ממרח חלבה ביתי: טחינה מלאה+דבש/ מולסה/ סילאן
אותו הדבר על בסיס שקדיה.
ורד לב מומחה סטיפס
שלום אפרת.
מה שהכי קרוב לטעם שוקולד והוא יותר בריא - ממרח חרובים ואגוזים.
זה מה שאנינותן לבנותיי .
מחירו כפול מממרח שוקולד רגיל.
העתקתי את המרכיבים :
סוכר חום,שומנים ושמנים מן הצומח (חלקם מוקשים),אגוזים,חרובים,סויה,לציטין,מולסה.

ערך תזונתי ל-100 גרם:
אנרגיה:525
חלבונים:5
פחמימות:61
שומנים:29
מתוכם שומן רווי:7
נתרן:0.10 מ"ג
כולסטרול: 0

בברכה
מוטי אוז
טכנאי מקרנים אחוריים וטלוויזיות
מומחה טושיבה
052-511-26-26
מוטי אוז
ממרח חמאת בוטנים הוא מאוד בריא בתנאי שזה 100% בוטנים - ללא שום דבר אחר. בשביל להמתיק את זה אפשר לשים על זה ריבה (גם כן מ100% פרי ושום דבר נוסף) או דבש.
ריבה לבד גם טוב, אבל שוב - ללא תוספות מעבר לפרי עצמו.
ממרח שוקולד הוא לא בריא בכלל כי זה מלא בסוכר ועוד כל מיני תוספות מלאכותיות. אם ממש רוצים, אז אפשר לקנות ממרח שוקולד עם כמה שיותר רכיבים טבעיים - קקאו - וכמה שפחות מלאכותיים. וכמו שכתב המגיב הקודם - טוב לשים במקום זה ממרח חרובים שהוא לא פחות טעים.
תולעת אינטרנט
שומנים מוקשים הם שומני טראנס שסותמים את העוקרים. מומלץ להתרחק מכל סוגי שומני הטראנס. יש ממרח של שוקולד השחר שמצוין עליו ללא שומן טראנס. גם באחרים כדאי לבדוק שיש ציון על התוית. ככלל כל ממרחקי השוקולד הם סוכר (מרכיב ראשי!) ולכן רצוי להמנע. ממרח חמאת בוטנים לילד שמוציא הרבה אנרגיה בספורט זה בסדר - שוב להמנע ממרחי חמאת בוטנים זולים שיש בהם בעיקר שומני טראנס חצי מוקשים (מוקשים חלקית) זה נזק רציני לגוף. בארה"ב יש כבר מאבק רציני למנוע לחלוטין שיווק מוצרים עם שומני טראנס
יעל