4 תשובות
כדי לשפראת אוצר המילים כדאי לקרוא סיפורים או ספרים - כל ז'אנר שמעניין אותך בדרך כלל, ובזמן הקריאה לסמן בעיפרון מילים חדשות. אחר כך לבדוק במילון ממוחשב או רגיל - או באמצעות תוכנת בבילון במחשב - את פירושי המילים, ואז להכין רשימה ולשנן אותן. אפרים קישון למד עברית בכך שכל יום שינן מאה מילים חדשות! גם את תזכור רק חלק מהמילים החדשות, במשך הזמן תרחיב את אוצר המילים. כתיבה באנגלית היא עניין קצת יותר מורכב, כי כאן מדובר על ידע פעיל בניגוד לקריאה שהיא ילד סביל. הדרך היחידה היא להתחיל לכתוב קטעים קצרים, ולבקש ממישהו שיודע טוב אנגלית לבדוק לך ולתקן שגיאות. בהצלחה!
עופרה עופר מומחה סטיפס
תודה על התשובה.
(שם יפה)...
אני כותב ברמה גבוהה באנגלית אני לא אומר בלי שגיאות של דקדוק אבל ממש טיפה 2-3 .. ואת צודקת במה שאמרת, גם אם לא אזכור את כל המילים שלמדתי, כבר שיפרתי את אוצר המילים שלי עם אלה שזכרתי! תודה
אסף
הצורה המהנה לעשות את זה הוא לקחת ספר שמשווק גם בעברית וגם באנגלית (מומלץ אחד שהמקור שלו הוא אנגלית). קודם תקרא אותו בעברית, כדי להבין את הסיפור, ואחר כך תקרא אותו באנגלית כדי ללמוד את המילים בהם השתמש הסופר.
תולעת אינטרנט
ועוד שיטה, אם אתה אוהב לראות טלוויזיה/סרטים, זה לראות אותם בלי תרגום, בערוצים זרים לדוגמא, או לשים פס נייר שמודבק מהצדדים על המסך היכן שהכתוביות. מומלץ לראות ככה סרטים/סדרות שאתה אוהב וכבר מכיר.
השבלול