71 תשובות
אני גם לא מבינה את זה - מצטרפת!
כי בנות נענשו בסבל בלידה בכאבים במחזור וכו
קודם כל את חמודה:) -ונעשה לך קצת סדר בדברים:
דווקא המעלה של האישה גבוהה מזה של הגבר -הוא אומר ברוך שעשני גבר -אבל גבר זה לא הרמה הכי גבוהה והיא דווקא אומרת "ברוך שעשני כריצונו" ורצון ה' הוא דרגה גבוהה ביותר:)
בכל מקרה כדי שייצא יצירה טובה בד"כ עושים סקיצה -כנראה אנחנו הסקיצה ואתם המוצר הגמור:)
כי התורה זה דבר פרימיטיבי ואין שם מעמד לאישה כיום כבר יש מספיק הוכחות שזה סתם שטויות מה שכתוב שם אז תחליקי את זה
שאלו את השאלה הזו אדמו"ר גדול לפני כמה זמן, והוא אמר-"ברוך שלא עשני אשה, כי אם היה עושה אותי אשה, לא יכולתי לזכות ולהתחתן עם אשתי!" במילים האחרות אנחנו שמחים שיש לנו זכות להתחתן עם בת ישראל הקדושה והצדיקה (:
עוד הסבר הוא שלנשים יש הרבה סבל בחיים, שגבר בחיים לא היה יכול להתמודד איתו (לידה, מחזור וכו') ולכן אנחנו מברכים על כך שאנחנו לא צריכים לעבור את זה, כי גבר הוא חתיכת בכיין חח
עוד הסבר הוא ש"ברוך שעשני כרצונו" זה אומר שהאשה מברכת על כך שה' ברא אותה עם הרצון שלו! כלומר האשה מלידתה נולדת עם רצון ה', היא יותר קדושה מלידה, וזו גם הסיבה שנשים לא חייבות בכל כך הרבה מצוות כמו הגברים... גבר צריך לקיים הרבה מצוות כדי להיות קרוב לה', אבל אשה היא קרובה יותר מטבעה.
מקווה שעזרתי (:
התורה דווקא דואגת ומעריכה את הנשים יותר מכל דת אחרת בעולם:
1) התלמוד טוען שהנשים ניחנו בסגולות ותבונה שאין לגברים.

2) היהדות מציגה את האשה והגבר כשני חלקים המשלימים זה את זה.

3) ההלכה קובעת שהאשה היא אדון לגופה ולחייה.

4) התורה והתלמוד מתחשבים ברצון האשה ודואגים לכבודה.

5) התנ"ך וחכמי התלמוד מספרים על נשים שהצילו את כל עם ישראל.

6) התנ"ך והתלמוד מציגים נשים שהגיעו לדרגות נבואה.

7) ההלכה מחייבת את הגבר לדאוג לאשתו ולאהוב אותה יותר מגופו.

כדי ללמוד עוד על מעמד האשה האמיתי לפי היהדות, תקראו את הקישור המצורף
שואל השאלה:
תודה על התשובות חברים, עוד שאלה מי ניסח את התפילה?
חכמי הסנהדרין (בית-דין תורה) שחיו בתקופה שלאחר חורבן בית שני
שואל השאלה:
תודה, למרות שלדעתי העניין עדיין מעורפל ולעיניי הלא מבינות עניין (ואפילו למבינות) העניין נראה משפיל ופרימיטיבי
את התפילה ניסחו על פי פתקים שנפלו מהשמיים ששם היה כתוב את לשון התפילה
וזה מראה עד כמה זה מצוץ
תתפלאי צדיקה, החרדיות מבינות את העניין יפה יפה (לפחות הנבונות שביניהן) ואי אפשר בכלל להתווכח שמעמד הנשים בדת היהודית גבוה מכל שאר הדתות (בטח ובטח שבאסלאם)
יש אשכרה חיוב לכבד את האשה יותר מגופך, ויש המון הלכות שבין בעל לאשה שלא תאמיני בכלל... צריך ללכת לעשות שבת באיזה בית חרדי כדי להבין את העניין (:
ג'ו-למה אתאיסטים חייבים להתנשא כל הזמן? גם אם אתם מאמינים שאתם הכי גאונים וחכמים, כל כך קשה לדבר יפה ובגובה העיניים?
שואל השאלה:
חח ג'ו זה די ברור שלא ה' כתב את התפילה זה סתם אנשים שהחליטו שבמקום שאנשים ידפקו את הראש איך להודות לה' ניסחו בלה בלה בלה שהרב אפילו לא מבינים
במה התנשאתי רק אלוהים יודע
ותפסיק לזבל תשכל על כיבוד האישה על פי ההלכה היהודית כולנו יודעים על ההדרת נשים שיש
וזה די ברור שלאישה אין דעה בשום נושא והן עושות בדיוק מה שהבעל והרב אומרים להן לעשות
שואל השאלה:
אני איתך ג'ו
חחח לא. זה אשכרה מסופר בגמרא שכל יום נפל פתק מהשמיים עד שהוא הגיע ל18 תפילות והפסיק ליפול לו
ג'ו-אתה יכול לתת לי מקור לדברים שאתה אומר?
שואל השאלה:
מה? אני באתי מאולפנה ולא שמעתי על החרטה הזאת
קטעים אה, לפעמים אתאיסטים ממציאים קטעים מהגמרא לפי הדמיון שלהם, ואז לועגים להם. ככה יוצרים רושם לדבר טיפשי ופרימיטיבי.
אני למדתי אצל הדתיים וזה מה שסיפרו לי שעזרא תיקן את נוסח התפילה על פי פתקים שנפלו מהשמים זה די טיפשי לבקש ממני מקור ואנלא דתי בכלל מאין לי לדעת?
קצת על ההלכות בעד הנשים:
על הגבר לאהוב את האשה כמו את גופו שלו, ולכבדה יותר מגופו. במילים אחרות, על הגבר לכבד את האשה יותר מאת גופו שלו, ולדאוג בראש ובראשונה לשלומה. כתבו חז"ל בתלמוד (יבמות סב): "אוהבה כגופו ומכבדה יותר מגופו". חז"ל הוסיפו לתלות את כל הברכה בבית על ידי כיבוד הבעל את אשתו מן הפסוק "ולאברם היטיב בעבורה. וכך לימדונו (ברכות, סג): "אמר רבי חלבו: לעולם יהא אדם זהיר בכבוד אשתו שאין ברכה מצויה בתוך ביתו של אדם אלא בשביל אשתו, שנאמר "ולאברם היטיב בעבורה" (כלומר, הקב"ה הטיב לאברהם בזכות שרה אשתו)".
"וחובה על כל איש לקנות לאשתו, אמרו חכמים אין אדם מקנא לאשתו אלא אם כן נכנסה בו רוח טהרה, ולא יקנא לה ביותר מדאי, ולא יאנוס אותה ויבעול בעל כרחה אלא לדעתה, ומתוך שיחה ושמחה. וכן צוו חכמים שיהיה אדם מכבד את אשתו יתר מגופו ואוהבה כגופו, ואם יש לו ממון מרבה בטובתה כפי הממון, ולא יטיל עליה אימה יתירה ויהיה דיבורו עימה בנחת ולא יהיה עצב ולא רוגז". (הלכות אישות פרק טו, הלכה יז-כ)
וזה רק על קצה המזלג
אם אין לך מקור וסתם שמעת ממישהו, אז למה אתה מפיץ את זה כאילו זה עובדה?
ואם כבר מישהו ממציא קטעים זה הדתיים השקרנים שישקרו אותך מכל הכיונים כדי שתחזור בתשובה
כי זה מה שהרב סיפר לי
סליחה שלא ידעתי שכל הרבנים שקרנים
והעיקר שאתה לא מתנשא.
למה רב זה לא בנאדם? נכון יש רבנים שדואגים לאינטרסים שלהם ויש כאלה שהם באמת צדיקים, ובכל אופן לא מפרסמים דבר שאין לו מקור.
ההלכות האלה רק מראות שאין שוויון בין גברים לנשים על פי ההלכה היהודית. כי אם היה שיווין
לא היו צריכים את כל ההלכות האלה.
אבל המביא דבר בשם אומרו מביא ברכה לעולם
והרב הזה עבד עלי לך תעשה בדק בית למה אתם משקרים ומטעים אנשים תמימים כל הזמן לפני שאתה קורא לי מתנשא
אתה לא אמרת דבר בשם אומרו, אפילו את השם של הרב לא נתת.
ומי זה "אתם"? למה אתה מכליל?
ואגב למה לא היינו צריכים את ההלכות האלה אם יש שוויון? יעני אם יש שוויון אז הגבר לא חייב לאהוב לדאוג ולכבד את אשתו? לא ברור
היהדות אינה דוגלת בשוביניזם, אך היא גם לא מצדדת בפימיניזם. בעיניה האשה אינה שווה לאיש, ואין האיש שווה לאשה. לכל אחד מהם תכונות יחודיות שנועדו להשלים את החסר אצל השני. הגבר והאשה הם שני חלקים המשלימים זה את זה, ורק יחדיו יכולים להקרא בשם "אדם".
להשוואה, תוציא משעון אנלוגי שני גלגלי שיניים, ונסה לדון איזהו הגלגל החשוב או הגדול יותר מבין השניים, נסה לבדוק את "מעמד הגלגל" האחד לעומת מעמד "הגלגל השני". לבסוף ימצא, ששני הגלגלים אינם כשירים כשלעצמם. מה שהגלגל האחד מסוגל לו, השני אינו, ומה שהשני יכול לו - הראשון אינו. לא ניתן להעדיף גלגל אחד על פני הגלגל השני, כי רק יחדיו מסוגלים הגלגלים לפעול. כך גם היהדות רואה את האדם, כמי שמורכב מזכר ונקבה. הגבר בלעדי האשה הוא גלגל חסר-תועלת, ואינו נחשב אפילו לאדם. היהדות אינה בוחנת את מעמד הגבר בלעדי האשה, ואינה בוחנת את מעמד האשה בלעדי הגבר. בעיניה הגבר והאשה הם מהות אחת שאינה ניתנת לחילוק או השוואה.
חח צודק החזרת אותי בתשובה עשית מצווה גדולה עד מאוד לך לישון עם חיוך מחר על הבוקר אני יניח תפילין ויתפלל ויאמין לכל הסיפורי סבתות של הדת זהו נרגעת?
לא ניסיתי להחזיר אותך בתשובה, לצערי אתה אתאיסט בעל דעות קדומות, בטח ראית כל מיני סרטונים ביוטיוב של אתאיסטים חכמולוגים שגילו לך כמה הרבנים טיפשים ואתה צודק, אז אתה חושב שהדת היא לא לרמה האינטלקטואלית האדירה שלך.
אני עניתי כדי שאנשים יראו כאן שאפשר לענות ולא יחשבו שהשטויות שהאתאיסטים אומרים הם האמת.
לילה טוב שיהיה (:
שואל השאלה:
חח כל שאלה מתפתחת לדיונים כאלה:)
עשית לי תלילה איזה מצחיק אתה
האיש והאשה ביחד נקראים אדם חח הרגת אותי
שואל השאלה:
ג'ו לפי האמונה המסורתית דווקא כן חח יצרו את האדם והאשה גוש ואז הפרידו בינם משהו כזה
ג'ו אתה טועה יש שווין בדת היהודית, התורה מזכירה את שרה ורבקה ורחל ולאה, ומשבחת אותן, שלא לדבר על רחל שהייתה מוכנה לוותר על יעקב בשביל אחותה לאה, ויוכבד ומרים, שהסתכנו והצילו תינוקות ואת המילדות שלהם, מפרעה ומהגזרה שלו, ואסתר המלכה, שסיכנה את עצמה לבוא למלך האחווראש ויהודית שגברה על שר הצבא בעצמה, דבורה, יעל שניצחה את סיסרא, ועוד חז"ל דווקא משבחים את הנשים ואומרים שבזכות נשים צדקניות נגאלו בני ישראל ממצרים ועתידין להגאל, וגם חוכמת נשים בנתה את ביתה ועוד, יש את אשת חיל, והרבה, אז יש שוין בין גברים ונשים בתורה, התורה מזכירה גם את גבורת הנשים והנביאות שהיו, שרה רבקה רחל ולאה, אסתר, יעל ודבורה והנביאה, וגם יש סיפור על יהודית שגברה בעצמה על השר של יון, שהביאה לו יין וגבינה והערפה את ראשו, ורות ונעמי, מיכל, ועוד... אסנת, זרח בת אשר..
אנונימית88(זאת אני)
שואל השאלה:
בלה בלה בלה.. שורה תחתונה הגברים הם כביכול נעלים יותר. כל המסביב זה כדי לסתום לנשים תפה
בגלל כל תגובה פה יש לי התראה תפסיקו לכתוב כבר חח:9
בתקופות העבר, היו הגברים זורקים את נשותיהם כרצונם, על דברים של מה בכך. אצל המוסלמים (להבדיל מן ההלכה היהודית), יכול הגבר לגרש את אשתו במוצא שפתיים. כאשר הגבר יכול לגרש את אשתו מביתו כחפץ זול, מובן שהנשים היו חוששות מבעליהן וכפופות להם כשפחות. מה גם שבימים עברו מרבית הגברים היו בעלי נכסים וגירוש מן הבית, משמעו היה, זריקת האשה לרחוב בלא כלום. ההלכה היהודית דאגה מאוד לאשה, וכבר לפני אלפי שנים נקטה חובות נוספות מצד הבעל כלפי אשתו, באופן שלא יאפשר לו לזרוק את אשתו כלאחר יד.

הכתובה בה מתחייב הבעל, למעשה מונעת מצב של גירושין מתוך קלות ראש, וגורמת לו לחשוב פעמיים, ולנסות ליישב את ההדורים עם אשתו. אך גם אם יחליט הגבר לגרש את אשתו בסופו של דבר, היא תזכה בכסף הכתובה, בה היא תוכל להתפרנס ולהקים חיים חדשים. בכל תרבות אחרת, האשה היתה נזרקת מיד הבעל לרחוב, חסרת כל.

איך בכלל אפשר להגיד על היהדות פרימיטיבית
סו וואט? איך זה בדיוק נקשר לימינו? תסתובבי באזורים של דתיים ותראי איך הנשים חיות כמו שפחות רק מכינות אוכל לבעל כדי שיהיה לו כוח לרבוץ על ישבנו וללמוד סיכום הענין כיום בחברה הדתית אין שיווין בכלל בין נשים לגברים אז חלאס להביא ראיות מלפני אלפיים שנה לימינו לילה טוב לכלום
תסתובב בבני ברק-תראה כמה נשים מנהלות עסקים חנויות עובדות בגנים ואיפה שאתה לא רוצה, חלאס לעוות את המציאות לפי מה שהתקשורת מראה...
והנשים שכן עושות אוכל, לך אליהן ותשאל אותן למה, תראה שזה מרצונן החופשי, הן מבינות את המעלה של לימוד תורה ורוצות לתמוך בבעל שלהן שמוסר נפש בלימוד שלו.
לילה טוב, חלומות פז:)
חח אתה מדבר על אחוזים ממש קטנים של נשים מודרניות
ואיך אתה מעז לקרוא לשטיפת מוח רצון חופשי? הם עוברות תהליך של שטיפת מוח מגיל אפס שכל יעודם בחיים זה לשרת תבעל שלהן ממש כמו המוסלמים אז מה הפלא שהן רוצות בכך? הן לא מכירות מושגים או חיים אחרים והן מפחדות שאחרי המוות יש גיהנום אז הן מעדיפות לסבול
אתה יכול לקרוא לחינוך החילוני, ולמעשה לכל סוג חינוך שטיפת מוח מגיל אפס.
בכיף, יש גם חוזרות בתשובה שחיות ככה מתוך רצונן החופשי, שאפילו נלחמו כדי לחיות ככה, מה תגיד עליהן? הרבנים חטפו אותן ושמו להן מכשירים לשטיפת מוח?
למה קשה לך להאמין שיש נשים שמבינות את הערך שלהן ואת הערך של התורה ומתוך דעה צלולה בוחרות לחיות ככה? תבין שהדרך שלך היא לא היחידה הנכונה
אני מתבייש בשבילך על הדעות הקדומות שלך שכל תפקידה של האישה בעולם זה לשרת את הגבר
איזה מין בן אדם אתה?
אני קודם כל דתייה שתדע לך, ג'ו, שנית אתה טועה, זה כן מוזכר, אתה סתם לא מתחייס לזה, יש שווין לנשים וגברים, שרה הותאמה לאבהרם יצחק הותאם לרבקה ורחל ליעקב, שלישת בקשר לזה אתה לא יודע כלום איך הנשים חיות באזורים של דתיים, רוב הנשים עובדות וגם הגברים עובדים, בבני ברק יש המון חניות של חרדים, והנשים לא חיות כמו שפחות זאת טעות גדולה לחשוב, לנשים באזור הדתי, יש שווין, רובן, עובדות או מנהלות עסק, יש לי קרובי שהתחתנו והנשים שלהם לא חיות כמו שפחות, חוץ מזה יש שווין בין גברים לנשים בתורה וזהות את טועה גם, יש שווין לנשים, תראי איך מזכרים את הגבורה של שרה וציענות שלה ורבקה שהייתה צדיקה וטובת לב, ורחל שהייתה מוכנה לתת לאחותה להיות עם יעקב רק בשביל שהיא לא תפגע. ואסתר שסיכנה את עצמה שהלכה למלך האחווראש להציל את עמה, יעל שהרגה את סיסרא, יהודית שהייתה אישה וניצחה את שר יון בעצמה באמצעות חלב ויין, וערפה את ראשו והראתה זאת לעיני היוונים, יוכבד ומרים שסיכנו את עצמם והצילו את התינוקות ועזרו למילדות ללדת למורת הגזרה של פרעה להרוג כל זכר, ואפילו להסתכן להציל את בנה ולשים אותו בתיבה. התורה מזיכרה אותן ומשבחת אותן על גבורתן מעשיהן וצניעותן, אז כן יש שווין אל תגידו שלא..
אנונימית 88(זאת אני )
לא התכוונתי ללשרת את הגבר, הכוונה שלי הייתה ללדאוג לו כדי שיוכל ללמוד תורה בנחת.
הבעל צריך לכבד את אשתו כמו שהיא צריכה לכבד את בעלה, ואם היא רוצה שהוא יהיה איתה קצת יותר במקום ללמוד אז הוא יקשיב לה. אל תעשה אותי הבנאדם הסגור כאן, אני תמיד מקיים דיונים עם כל מי שרוצה
בתנ"ך כן אבל בימינו אין שום שיויון ברוב החברה הדתית עם עובדות קשה להתוכח
ג'ו צודק, עם עובדות קשה להתווכח...
במילים אחרות אתה רוצה שאשתך תהיה המשרתת שלך כדי שתוכל לשבת וללמוד בנחת
עצוב לי לשמוע אנשים עם דעות כאלה לילה טוב סוף דיון
במילים אחרות אשתי תהיה מ-ל-כ-ה
לילה טוב (:
שואל השאלה:
ולהפך, בעלי יהיה כלבלב. סתם סתם אבל שיזהר ממני שאני לא ימעך אותו
אני לא חושבת ככה, אולי כן יש שווין? רוב הנשים הדתיות עובדות, וגם הגברים, חוץ מזה אתה לא דתי אז למה אתה אומר את זה? אני גרה באזור של דתיים וחילנוים, דווקא יש שווין, רוב הנשים עובדות, יש גם חנוית בגדים לנשים גם בבני ברק, בעצם למה לריב על זה, יכול להיות שכן יש שווין בין גברים ונשים? תלוי כמה אישה מכבדת את עצמה ושומרת על הכבוד שלה, לא סתם אומרים בת של מלך, בקיצר בואו לא נתכווח על זה.
אנונימית88(זאת אני)
אשתך תהיה מלכה כמו שושתי היתה המלכה של אחשורוש
מעכשיו התחלתי לרחם עליה הלוואי תישאר רווק לנצח
אל תגיד את זה, ג'ו, אולי יש לו כבוד לנשים ואתה לא יודע את זה? בכל זאת אין על אור לנוער, הסביר יפה מאוד, חייב האדם לכבד את אשתו בכל גופו, בתור אישה, אני חושבת שזה תלוי באישה ואיך מכבדת את עצמה ותלוי גם בגבר איך שהוא מכבד את אשתו ואוהב אותה ומכבד אותה, תלוי באהבה של שניהם, והכבוד שהם מכבדים זה את זאת...
אנונימית 88(זאת אני )
הוא אמר משרתת כדי שהוא יוכל לשבת ללמוד בנחת ואת מצדיקה אותו?
מה את סדיסטית?
אשתי תהיה מלכה, תקבל את כל הכבוד והאהבה שמגיעה לה. אני אקיים את הציווי לשמוע לכל מה שהיא תגיד, להפתיע ולעזור, ואם אני לא אוהב אותה אז אני לא אתחתן איתה.
ככה ההלכה אומרת, וככה אני בטוח שיגיע לאשתי.
לאחל לי דברים זה סתם רשעות ואין לזה קשר לדיון, אני מאחל לך שתהיה בריא.
לילה טוב לכולם, לאלה שמכבדים וגם לאלה שלא
אתה זכרת רק את הקטע שיש נשים שעובדות בשביל שבעלן ילמד.
ושכחת את כל זה:
על הגבר לאהוב את האשה כמו את גופו שלו, ולכבדה יותר מגופו. במילים אחרות, על הגבר לכבד את האשה יותר מאת גופו שלו, ולדאוג בראש ובראשונה לשלומה. כתבו חז"ל בתלמוד (יבמות סב): "אוהבה כגופו ומכבדה יותר מגופו". חז"ל הוסיפו לתלות את כל הברכה בבית על ידי כיבוד הבעל את אשתו מן הפסוק "ולאברם היטיב בעבורה. וכך לימדונו (ברכות, סג): "אמר רבי חלבו: לעולם יהא אדם זהיר בכבוד אשתו שאין ברכה מצויה בתוך ביתו של אדם אלא בשביל אשתו, שנאמר "ולאברם היטיב בעבורה" (כלומר, הקב"ה הטיב לאברהם בזכות שרה אשתו)".
"וחובה על כל איש לקנות לאשתו, אמרו חכמים אין אדם מקנא לאשתו אלא אם כן נכנסה בו רוח טהרה, ולא יקנא לה ביותר מדאי, ולא יאנוס אותה ויבעול בעל כרחה אלא לדעתה, ומתוך שיחה ושמחה. וכן צוו חכמים שיהיה אדם מכבד את אשתו יתר מגופו ואוהבה כגופו, ואם יש לו ממון מרבה בטובתה כפי הממון, ולא יטיל עליה אימה יתירה ויהיה דיבורו עימה בנחת ולא יהיה עצב ולא רוגז". (הלכות אישות פרק טו, הלכה יז-כ)
איך בכלל אפשר לדבר עם אדם כמוך?
אני לא, אמרתי אולי.. סה"כ ניסתי לדון אותו לכף זכות. יכול להיות שהוא יודע איך להתנהג אל אישה בכבוד,, מי יודע? אולי הוא התנהג אליה יפה ויפתיע אותה במתנות.. לא?
אנונימית 88 (זאת אני)
כל מי שיקרא את הדיון הזה באובייקטיביות יראה מי כאן באמת ידע לענות והוא הבנאדם המוסרי, ומי כאן המתנשא החכמולוג שחושב שהוא חכם מכולם.
כל מי שיקרא יראה מה ההלכה אומרת על הדרך שבה בעל צריך להתנהג לאשתו-ואיך אתה מסלף את המציאות לגמריי.
בקיצור תהיה בריא ולילה טוב לכולם...
ההלכות האלה נועדו להפלות את האישה ביחס לגבר מהסיבה הפשוטה שצריך את ההלכות האלה רק לצד האישה ולמה אין הלכה הפוכה לאישה כי זה די פשוט שהיא השפחה הזונה שצריכה להיות המשרתת של הבעל ואל תיקרא לי חכמולוג בגלל שאנלא יודע לעשות העתק הדבק מכל ההלכות
הגזעניות האלה שהעלת מאיזה אתר של דתיים
טוב די כבר ג'ו, התורה כן משבחת את האישה ולא מפלה אותה, עבודה שגם נשים הצליחו, נשים כמו אסתר, יעל, דבורה, רות נעמי, שרה רבקה או רחל, יוכבד ומרים ויהודית, ההלכות לא מפלות את האישה, תבדוק אתה בעצמך בקישור שולחן ערוך...
אנונימית 88(זאת אני )
ג׳ו-יש גם הלכה הפוכה לאשה, גם על הנשים לכבד את בעלן, אבל זה הלכות שמתפקידן ללמוד וכולם צריכים ללמוד איך מקיימים את כל ההלכות האלה יחדיו. אבל עזוב אתה מקרה אבוד
המקרה האבוד קרא את מה שכתבת על הבעל לכבד את אשתו ולאהוב אותה יותר מגופו
ואם נניח שיש הלכה הפוכה כמו שאתה אומר אז יוצא שהאישה אמורה לאהוב את בעלה יותר מגופה
תרתי תסתרי אתם קוראים לזה לא?
טוב, הבנו שיש לך משהו נגד התורה והלכה, ג'ו הבעל צריך לכבד את אשתו ואישה גם צריכה, תלוי בשניהם.
אנונימית 88(זאת אני )
אנונימית 88 (זאת אני) o_o
התורה לימדה אותנו שנשים דעתן קלות
ולכן לא אנסה להתנצח איתך
אני לא טיפשה, אם לזה התכוונת, אני די חכמה שאני רוצה להיות.. ואני בעד התורה, הבעל צריך לכבד את אשתו גם האישה צריכה, זה תלוי בשניהם...
אנונימית 88 (זאת אני)
התורה גם לימדה אותנו שהנשים זכו בבינה יתירה מן הגברים (יכולת שכלית להבין דבר מתוך דבר)
אז יש מצב שאנונימית88 היא הרבה יותר חכמה ממך (:
מה לעשות שהתורה חושבת אחרת ואומרת מפורש שדעתן קלות
אז אם נוח לך אם זה מי אני שיריב איתך סדיסטית
התפלאתי עליך מלומד שכמותך
ואני עדיין מנסה להבין את הקשר בין בינה לחכמה
בעוד שהתורה מפרידה לגמרי בין שני המידות הללו
נשים דעתן קלה הכוונה שנשים מסוגלות להיות ממוקדות בו זמנית בכמה תחומי עיסוק.
ממש מדהים-
היא עונה לשיחה בט"ל,
באותו רגע היא מעתיקה מספר ת. ז,
באותו רגע היא מתקתקת במחשב,
באותו רגע היא עושה עוד כמה וכמה דברים -בטבעיות.
כי דעתה של אישה ק ל ה לעבור מנושא לנושא.
ודעתו של האיש היא כבדה-
הגבר ממוקד בדבר אחד הוא איננו מסוגל לעשות כמה דברים בו"ז. כי הוא גבר ודעתו כבדה הוא ממוקד.
כך ברא השם את האיש וטבע בו תכונות אלו.
בקשר לחכמה ובינה-התורה אומרת שחכמה זה פשוט הידע שאדם יכול לרכוש, אבל בינה זו דרגה גבוהה יותר, זו היכולת לקחת את החכמה הזו ולהבין דבר מתוך דבר.
צא ולמד.
אתה קשרת בין הדברים לא אני צא ובדוק לפני שאתה מטיף לצא ולמד
כמובן שיש פירושים לדעתן קלות ואפשר לתת את זה בכיון החיובי אבל כולנו יודעים את האמת על המשפט הזה ולמה הוא מתכון
בשיא הרצינות שאני לא מבין מאיפה אתה ממציא את הדברים שלך... כמעט בכל מקום שבו מוזכרים המונחים "חכמה בינה ודעת" הם מוזכרים ביחד, אפילו בתפילת 18, וברור לכולם שהכוונה במונחים האלה זה לאינטילגנציה.
בקשר לפירוש, נכון, מי שלומד באמת יודע מה המשמעות האמיתית (:
אני לא סדיטית, ג'ו, אתה טועה בקשר אליי ולא מכיר אותי טוב כמו שאתה חושב, התורה אינה מפלה את הנשים, אסתר הצליחה להסוות את עצמה ולגרום להמן הרשע לחשוב שהיא בעדו בזה שהיא הזמינה אותו פעמיים לסעודה והיא חיכתה לרגע הנכון, יעל ניצחה את סיסרא ויהודית גברה על שר יוון באמצעות חלב ויין, הגבינה הצימאה אותו והיין הרדים אותו.. שלא לדבר על יוכבד ומרים, אני לא סדיסיטת, אני בעד נשים, אני אישה, התכוונתי שזה תלוי בכבוד ואהבה שהגבר והאישה נותנים זה לזאת, אתה הבנת אותי לא נכון...
אנונימית 88 (זאת אני)