7 תשובות
שואל השאלה:
^אז מה אנחנו כן? ואיך?
לא. תוכל לקרוא על הפגמים (הרבים מספור) במטריאליזם האתיאסטי-נאו דרווניסטי בספר התגובה של הרב מיכאל אברהם לספר של ריצ'ארד דוקינס 'יש אלוהים? האשליה הגדולה של הדת': אלוהים משחק בקוביות.
בדיוק כמו שלחיות שונות יש יכולות מיוחדות שונות (נגיד ציפורים שעפות, או צ'יטות שרצות במהירות מטורפת) לנו יש יכולת מיוחדת משלנו- תקשורת משופרת-דיבור.
היכולת הזאת התבררה להיות יעילה מאוד והצלחנו לפתח אותה מנהימות וכדומה לממש מילים בעלות משמעות. ככה הצלחנו לחלוק אחד עם השני ידע שקשור בהישרדות ועם הזמן גם לשיפור איכות החיים (בישול בשר באש, תפירת בגדים חמים לחורף).
אז אין לנו איזו מהירות מטורפת או ראיית לילה וכו, אבל במקרה במקרה הצלחנו לקחת את "כוח העל שלנו" ולשפר אותו.
לגבי אינסטינקטים כמו לשרוד ולהתרבות, אם הבנתי את הכוונה שלך, אנחנו כבר לא נותנים דגש נורא גדול להתרבות כי הסיכוי של כל אדם לשרוד בעולם הזה נהיה גבוה מאוד (כי אפשר להגיד שהשתלטנו עליו), אז כבר אין צורך בנקבות שיולידו 8+ צאצאים בתקווה שלפחות אחד ישרוד
בני אדם הם סתם חיות מתוכמות. את השאלה הזאת הרבה פילוסופים שאלו לפנייך ויש הרבה דעות לגביה. הרבה מחקרים חקרו את זה והגיעו למסקנה שרוב הדברים שעושים הם כן לצורך להתרבות ושרידה גם אם זה לא נראה לך. רגשות זה כימיקלים. איך זה קרה? אבולוציה.
אני חושבת שהיכולת שלנו לדבר במילים ולהעביר רעיונות היא זו שפיתחה את כל השאר.