21 תשובות
מוסר הוא דבר סובייקטיבי..
שואל השאלה:
סבבה אבל בא לך לקרוא את השאלה ולענות עליה במקום להתחכם?
אנונימית
מה להתחכם? מה קשור?
מוסר הוא דבר סובייקטיבי. לא כולם יהיו מוסריים.
הרבה רוסים אוהבים אותו מאותה סיבה שהם אוהבים את פוטין נגיד... כי הוא אדם חזק שחיזק את המדינה והפך אותה מבין אחת המדינות הנחשלות בעולם למעצמת על שכמעט והשתלטה על כל העולם. הוא הביס את גרמניה הנאצית והציל את הסובייטים מאבדון. בטח הוא היה רוצח ואכזר, אבל להרבה אנשים זה לא כל כך אכפת הם מסתכלים על התמונה הגדולה, ובתמונה הגדולה הוא הועיל לרוסיה.
שואל השאלה:
הוא היה הרבה יותר נוראי מגרמניה וצריך להיות באמת בן אדם עם מוח צימוק כדי לא לדעת את זה
אני מבינה שהוא ניצח את גרמניה אבל הוא לא הציל יהודים הוא הרג אותם
אנונימית
שואל השאלה:
מה שווה המעצמה עם המעשים שהוא עשה???
לא היה לו ערך לחיי אדם בכלל
אנונימית
למי אכפת? חיי אדם ואופי ומוסר וכל זה אלו לא דברים שחשובים ומשנים בתמונה הגדולה. אתה לא יכול לבנות אימפריה בעזרת מוסר, או לנצח במלחמה הגדולה בעולם בעזרת כבוד לחיי אדם. אנשים מעריצים את סטאלין בגלל שהיא בן אדם קשה וחזק, והביא את רוסיה למעמד מכובד ועוצמתי.
הרבה יותר נוראי מגרמניה? This is your brain on capitalism. האל ידעת מה היו התכניות דל היטלר לאחר ניצחון במלחמה? הוא לא רוצה לעשות שואה רק ליהודים, הוא רצה "לטהר" את העולם כולו. פשוט היהודים היו הנוראים מכל, ולכן איתם הוא התחיל. הוא פלש לרוסיה כי העמים הסלאביים היו הבאים בתור לאחר היהודים.

אני לא מגנה על סטאלין, נהפוכו, אני שונאת אותו על כך שכיער את תמונת התנועה הסוציאליסטית הכלל עולמית ואני לא רואה אותו כיותר מדספוט משוגע, אבל עם זאת, זו תהיה בדיחה להשוות אותו להיטלר, וכמו כן יש לתת לו קרדיט על כך שהציל את העולם מהמשוגע עם השפם הקטן.

מעריציו לרוב פשוט אכולי פרופגנדה סובייטית, וסך הכל הוא היה בן אדם מחריד. עם זאת, הוא ממש, ממש לא היה אפילו קרוב להיטלר.

והוא לא עשה רע ליהודים יותר משהו עשה רע לשאר העמים שהוא שלט עליהם.

ציטוט של סטאלין:
"National and racial chauvinism is a vestige of the misanthropic customs characteristic of the period of cannibalism. Anti-semitism, as an extreme form of racial chauvinism, is the most dangerous vestige of cannibalism.

Anti-semitism is of advantage to the exploiters as a lightning conductor that deflects the blows aimed by the working people at capitalism. Anti-semitism is dangerous for the working people as being a false path that leads them off the right road and lands them in the jungle. Hence Communists, as consistent internationalists, cannot but be irreconcilable, sworn enemies of anti-semitism.

In the U.S.S.R. anti-semitism is punishable with the utmost severity of the law as a phenomenon deeply hostile to the Soviet system. Under U.S.S.R. law active anti-semites are liable to the death penalty."

אופס!
שואל השאלה:
ציטוטים זה מקסים אבל המורה שלי להיסטוריה עשתה עבודה לתואר השני שלה על יחסי השכנים הרוסים כלפי היהודים
וזה פשוט מפחיד מה שהיה שם
גם הפוגרומים מצד הרוסים היו הכי אלימים מכל הפוגרומים
אני חושבת שציטוט זה הוא בשביל טיפה טיפה לתקן את המוניטין הנוראי ולקחת קרדיט אבל ההסכם שהיה לסטאל*ן ולה*טלר גם קרה ואזור להתעלם מזה, חוץ מהספרים השחורים על עדויות יהודי רוסיה ועל כל הדברים שסטאל*ן עשה לנציגים היהודים...
אבל מה שאני מדברת עליו זה הגולאגים ואי הקניבלים
אנונימית
הוא השתמש במילה "קניבלים" בתור מילת גנאי, לא כתיאור ליטרלי.
והפוגרומים, אם היית משקיעה ב5 דקות קריאה, קרו תחת הצאר, תחת המלך הרוסי, ודוכאו בחומרה תחת לנין בברית המועצות לאחר המהפכה ב1917.
שואל השאלה:
אני מדברת גם על היחס בזמן מלהע2
ולגבי המילת גנאי את לא שמעת על אי הקניבלים?
של סטאל*ן?
הוא נתן לזה לקרות אז דיבורים זה באמת נחמד אבל הוא לא עשה כלום כדי לעצור את זה והוא זה שגרם לזה
אנונימית
מה הוא עשה במלחמת העולם השניה כנגד היהודים בפרט? הוא פגע בעם שלו ככלל, זה נכון, שכלל בין שאר יהודים, ועל זה אני קוראת לו מפלצת. אבל מה הוא עשה כנגד היהודים *בפרט?*
כי רוסיה היא מדינה דיקטטורית ומאז שנולדו הכריחו אותם לאהוב את "המנהיגים הרוסיים הגדולים" כמו פוטין ולהתגאות במדינה שלהם כי המדינה כל כך טובה וכו' וכל מה שמחנכים אותם זה עד כמה רוסיה טובה
בדיוק כמו שהיה בגרמניה הנאצית שכולם התאהבו בהיטלר ובדיוק מה שקורה בצפון קוריאה עם קים ג'ון און
שואל השאלה:
אמרתי כבר הוא כלא והרג את רוב הנציגים היהודים ברוסיה
אני לא זוכרת את השם אבל המנהל הראשי של הנציגות היה שחקן וסטאל*ן ביים את המוות שלו וכלא את כל כל כל היהודים מהנציגות וחלק גדול הוא פשוט הוציא להורג
אנונימית
שואל השאלה:
תודה רבה דדפול וברני לא חשבתי על זה
אנונימית
תני לי מקור על זה בבקשה.
שואל השאלה:
יש סרט שמסביר את זה ממש ממש יפה
אנונימית
אמת, יש הרבה הבדל בין מה מה שסטאלין אומרים בנאומים שלו, לבין מה שהוא עושה בפועל עם המשטרה החשאית. סטאלין הרבה פעמים פעל באופן אנטישמי, אני לא מכיר את הספר השחור אבל משפט הרופאים הוא דוגמא טובה לאנטישמיות טהורה מצד סטאלין.

יש צורך להבין את המשמעות והמטרה שהוא מנסה להשיג בנאומים שלו, שכן הם לעולם לא משקפים בצורה אמיתית את הכוונה האמיתית שלו. הוא ניסה להשיג את תמיכת העולם והארגונים היהודים הבין עולמיים (במיוחד אלו שממקומים באמריקה) ולעודד מסחר "יהודי" עם ברית המועצות בשנות השלושים, דבר שהיה מאד נחוץ לברית המועצות באותה תקופה.

בכל מקרה אני חושב אני חושב שהדבר הכי נכון שנאמר פה זה: "הוא לא עשה רע ליהודים יותר משעשה רע לשאר העמים שהוא שלט עליהם." שכן למעט העם הרוסי, כל עם שהיה תחתיו סבל מרדיפה או דיכוי באופן כלשהו. "כל החיות שוות, אבל חלק יותר שוות מאחרות."
אגב ברוסיה יש הרבה אנטישמים ואוהבים גם את זה שהוא היה אנטישמי
הרוב לוקחים את זה כבדיחה ומודעים לכל החרא והמעשים הנוראיים שהוא עשה, אבל ממשיכים עם זה.
אני באמת לא יודע מה מצחיק בזה אבל כנראה שזה מצחיק אותם, שיהיה
מי זה בכלל