9 תשובות
הי
זה לא ממש ידוע לשמצה. אסביר לך את הכוונה.
הר האושר שממוקם ברמת כורזים צפונית לכנרת מזוהה כמקום "הדרשה על ההר" שנושא ישוע ובה נכללים עיקרי תורתו, מתפרס על פני 3 פרקים במתי
ישו נושא דרשה בפני תלמידיו ואנשים עניים. הדרשה מתחילה ב8 פסקים המתחילים במילה אשרי-ביאטידי-יבורכו בלטינית,8 הביאטודים-הר פסוקי האשרי.
ישו פונה לשכבות החלשות מבטיח להם זכויות במלכות שמים,
בדרשה יש התייחסות לתורה-יש הקבלה למעמד הר סיני ולעשרת הדיברות
והוא נותן פרשנות שלו-במקום עין תחת עין שן תחת שם, או הקם להורגך השכם להורגו עלינו לסלוח. ואז אומר "הסוטר לך על לחי ימין הפנה לו את האחרת"-ז"א לאהוב את האוייבים, והוא מבטיח נחמה להולכים בעקבותיו.
הנצרות בעקרונותיה דת שוחרת שלום ונגד האלימות. משמעות המילה קתולי=אוניברסלי. ומבחינת המאמינים הנצרות=אהבה.

הציטוט:
“שְׁמַעְתֶּם כִּי נֶאֱמַר ‘עַיִן תַּחַת עַיִן, שֵׁן תַּחַת שֵׁן’.
39 וַאֲנִי אוֹמֵר לָכֶם שֶׁלֹּא לְהִתְקוֹמֵם עַל עוֹשֵׂה הָרַע. אַדְּרַבָּא, הַסּוֹטֵר לְךָ עַל הַלְּחִי הַיְמָנִית, הַפְנֵה אֵלָיו גַּם אֶת הָאַחֶרֶת.
40 מִי שֶׁרוֹצֶה לִתְבֹּעַ אוֹתְךָ לְדִין כְּדֵי לָקַחַת אֶת כֻּתָּנְתְּךָ, הַנַּח לוֹ גַּם אֶת מְעִילְךָ.
41 וּמִי שֶׁמְּאַלֵּץ אוֹתְךָ לָלֶכֶת אִתּוֹ מֶרְחָק שֶׁל מִיל אֶחָד, לֵךְ אִתּוֹ שְׁנַיִם.
42 תֵּן לַמְבַקֵּשׁ מִמְּךָ וְאַל תִּפְנֶה מִן הָרוֹצֶה לִלְווֹת מִמְּךָ.”
צרחן
שואל השאלה:
אני חושב שבשם דת האהבה הנ"ל נרצחו מליוני יהודים במשך הדורות. אכן אהבה מעניינת
dov
שואל השאלה:
המוסר הנ"ל של הנצרות מנוגד לטבע האנושי וליושר הטבעי הפנימי של האדם, ולכן הוא לא מחזיק מים. אם תשים לב תראה שמאפיין חזק מאוד בדת הנוצרית (בשונה מהיהדות למשל) הוא ה"שואוו" החיצוני והצלצולים, גם הביטויים הנוצריים האלה הם המשך ישיר של אותו רעיון שמנסים ליצור רושם של צדיקות יתר (צביעות) במסווה של דבר שאין לו קשר עם תיקון אמיתי של המציאות.

מעניין לראות מה קורה למי שאוהב את האוייבים שלו, מה קורה עם השמאל הקיצוני שאוהב את האוייב ואחר כך נהפך לשנוא את האחים שלו (המתנחלים או החיילים)
ומעניין למי שחושב קצת לעומק מה מקור הצביעות של מדינות אירופה (הרגשנו את זה השבוע חזק וכואב..) והאם יש קשר למוסר הנוצרי (כידוע אירופה נוצרית ברובה המכריע)
dov
הי
כנראה שאין לך השכלה בתחום דתות והסטוריה-אני מורה דרך מוסמך ובעל תואר בתחום לימודי א"י ודתות-אני יהודי בדיוק כמוך.
אני מציג לך את הצד הזה שלהם אם אתה רוצה להתדיין בכיף. אני מציג לך מקור כתוב מה שכתוב על פיהם ותפיסתם.
עכשיו זה נכון שבהיסטוריה קיימת אינקויזיציה והסטוריית האנוסים, אני מציג מה הנצרות כדת מאמינה בשורשיה וזה מה שישו הטיף-על זה אתה לא יכול להתווכח.
אני יכול להגיד שלנו יש את 10 הדיברו ויש יהודים רוצחים גנבים ולא מכבדים את ההורים.

אז תחשוב תלמד ותקרא מאמרים.
צרחן
ושלא תבין לא נכון ברור שיש צביעות אבל גם היהדות לא נקיית כפיים עם הכסף הרב שמתגלגל
בקיצור-יש תפיסה בשורשים ויש מה שהיום-ויש הבדל משמעותי מה היה במקור ומה היום.
צרחן
שואל השאלה:
לא הייתה השמצה אישית חלילה, הייתה התייחסות לעצם הצגת הנצרות (והמוסר הנוצרי) כ"דת האהבה והשלום". הסברתי (לפי דעתי) על איזה אהבה מדובר, ומה קורה כשהולכים בעקבות אהבה שכזו
כאשר הצגת את הנצרות באור מסויים ולא הסתפקת ב'ציטוט' המקור, לא התאפקתי מלהגיב...
dov
חחח... הכל סבבה!
שמע כל עניין הדתות הוא עניין כל כך מורכב.. ומה שמעניין זה באמת ההבדל הענקי שבין השורשים לבין מה שהלכה למעשה במשך השנים. כולל באיסלם ובנצרות וגם ביהדות.
למשל באיסלם בקוראן עצמו יש מקורות שלא רק שהם לא נגד היהודים אלא מצויין שא"י נועדה לנו העם הנבחר. וי"ם לא נזכרת בכלל בקוראן אלא כל אקצה=המסגד הקיצון. עם הזמן הפרשנות נכנסה ואיתה גם ההטפה במסגדים ובפרשנות מופיע-י"ם ושג'יהאד במקום במקור היא למעשה שלכנע בנועם הצטרפות לדת תרגמו את זה למלחמת קודש בדם.
אז בהחלט השתנו דברים.
צרחן
שואל השאלה:
זה נכון, אם כי יש גם משפטים אחרים באיסלאם (כמו המשפט הידוע של מוחמד לגבי מה לעשות עם תינוק יהודי שמסתתר מאחורי הסלע..)

מה שמפליא במיוחד הוא איך קרה במהלך ההסטוריה שדווקא האיסלם שבשורש קרוב יותר ליהדות (מבחינת עקרונות הדת, המוסר והמנטליות), נהיה לאוייב הכי גדול שלנו, ואילו הנצרות שמנוגדת בצורה בוטה ביותר ליהדות ולעם היהודי (היא מבוססת על העיקרון שהאל עזב אותנו, וגם היהדות מתעבת את הנצרות ומכנה אותה "עבודה זרה" - כינוי הגנאי הגדול ביותר אולי שאפשר לכנות משהו ביהדות) - דווקא היא התקרבה יותר לעם היהודי וכעת ארה"ב הנוצרית ברובה היא למעשה הידידה העיקרית של ישראל...

אכן, עולם מוזר
dov
Eye for an eye makes the world blind.