8 תשובות
אם את מתפטרת סתם, לא תקבלי פיצויים. יש מקרים שבכל זאת תקבלי, למשל אם את חתומה עם המעסיק על הסכם הכולל את הוראות סעיף 14 לצו ההרחבה בקשר לקרן פנסיה.
מקרים נוספים בהם גם התפטרות מזכה בפיצויים: התפטרות בתוך שנה מלידת ילד, או עקב הרעה במצב בריאותי וקביעת רופא תעסוקתי כי העובד אינו יכול לעבוד, או העתקת מקום מגורים בתנאים מסוימים, ועוד.
ענת עמרני, עו"ד מומחית סטיפס
את כעת תלויה ברצונו של המעביד, הרבה חברות משלמות פיצויים גם במקרים של התפטרות למרות שהחוק לא מחייב.
תבדקי מה נהוג אצלכם, מי יודע אולי בסוף ישלמו לך.
בהצלחה
מאיר עובדיה מומחה סטיפס
שואל השאלה:
העובדה שאני עובדת שם 5 שנים משנה משהו?
אנונימי
ברגע שאת מתפטרת אין חשיבות לוותק, כמו כן היה ויסכימו לתת לך את פיצויי הפיטורים כנראה שתקבלי אותם בלי התאמה לכך שהמשכורת שלך לבטח עלתה במשך השנים.
מאיר עובדיה מומחה סטיפס
צריך לדייק.
עקרונית, עובד שמתפטר מרצונו שלו, איננו זכאי לפיצויי פיטורים. עם זאת, לכלל הרחב הזה יש חריגים לא-מעטים.

לא כתבת האם יש הסכם קיבוצי כללי או מיוחד שחל במקרה שלך. במקרים רבים הנושא מוסדר בהסכמים כאלה.

בהנחה שלא, החוק הכללי קובע שורה של מקרים בהם יש סיבה להתפטרות בגללה רואים התפטרות כפיטורין - מסיבות בריאותיות; כדי לטפל בתינוק שנולד; העתקת מקום מגורים (בנסיבות מסויימות), הרעה מוחשית של תנאי-העבודה ועוד. לא ציינת האם יש סיבה כזו להתפטרותך.

בהנחה שאין, עדיין ייתכן שהסדרת את כל נושא פיצויי הפיטורין בהסכם העבודה שלך, תחת הוראות סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים והתקנות הרלוונטיות. בדקי את הסכם העבודה שלך. אם זה ההסדר - פיצויי הפיטורים אומנם היו אמורים להיות מופקדים לאורך השנים, אבל אין על המעביד חובה לעדכנם על פי גובה המשכורת האחרונה - בניגוד לחובה החוקית לתשלום פיצויי פיטורים במקרה פיטורין או התפטרות שדינה פיטורין.

בהנחה שאף אחת מהחלופות האמורות לא מתקיימת, עדיין יש באפשרותך לנהל משא-ומתן עם המעביד. אומנם את צריכה להיות מודעת לכך ש-5 שנים, ביחסי-עבודה, נחשבות לתקופה קצרה, ובד"כ עובדים שהולכים לקראתם בנושא הזה הם עובדים שעבדו באותו מקום עבודה במשך 15-20 שנה, אבל אם היית עובדת טובה, ואת מוכנה להשקיע מאמץ בחפיפת מחליפ/ה וסיוע למעביד במהלך עזיבתך כך שמקום העבודה לא ייפגע, בהחלט ניתן להגיע לא-אחת להסכמות בדבר תשלום פיצויי פיטורין - מרצונו הטוב של המעסיק. זו כבר שאלה של כישורי המו"מ שלך.
תעשי הפוך על הפוך תגרמי שיפטרו אותך אם לא יסכימו לשלם
א.אלמוג מומחה סטיפס
הי
כמו שיש חוק שמגן עלנו העובדים יש חוק שמגן על המעסיק.
החוק מגדיר פרק זמן של התראה למעסיק על התפטרותך אחרת תשלמי למעביד פיצויים.
אם המעביד מפטר את חייבת לקבל התראה עפ"י מה שמגדיר החוק ושימוע אם זה לא נעשה המעסיק משלם פיצויים על אי שימוע והתראה ואמור לתת פיצויים על ותק שגם הוא מוגדר בחוק.
ישנם מקרים ספציפיים ויחודים מתי התפטרות תחשב כפיטורין-התפטרות על רקע טיפול בילד, מצב בריאותי לקוי של העובד או בן משפחתו, הרעה בתנאים, גיוס לכוחות הבטחון, העתקת מקום מגורים
אם יש לך הסכם אישי יש לבחון מה אומר החוזה-יש הסכמים שהתפטרות גוררת אחריה פיצויי במידה ואת הסכמת לזה בחתימתך את לא יכולה לתבוע על זה.

בהצלחה
צרחן
ידידתי
כשיש נעלמים רבים קשה לענות על השאלה.

1 איפה את עובדת האים זה מקופ פרטי או ציבורי.
2 האים יש לך פנסיית חובה. (אותה את מקבלת בכל מקרה גם בסיום עבודה שלך )
3 אם יש צו הרחבה במקום וויש לך סעיף 14 לפי חוק הפנסיה אזי גם אז מגיעים לך הפיצויים בכל מקרה.
4 חשוב לדעת מה עיסוקך מי המעסיק והיכן את עובדת ובאיזה עיסוק
כדי לבחון במדוייק את מעמדך.

בכל מקרה אם יש לך קרן פנסיה ואו ביטוח מנהלים עם סעיף 14 אזי תוכלי להעביר את הקופה לבעלותך.

הכל בתנאי-- שלא מעלת באמון ביצעת עברה כל שהיא וסיימת את העבודה
בודעה מוקדמת לפי החוק.

אלי הר לב
הכותב הינו מומחה לדיני עבודה וביטוח
באותו הנושא: